Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két éves és két hónapos...

Két éves és két hónapos kislányom még mindig szopizik, még éjjel is egyszer, nagyon nagy baj ez? Párom nagyon nyúz, hogy szoktassam le, de nem birom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 3. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is le kéne szoktatni, mert ez már elég komoly érzelmi függőség. Éjszaka, ha felébred, akkor adj neki inni pohárból, egy idő után megunja, és nem kel föl majd csak hogy kapjon egy pohár vizet. Nappal mikor szopizik? Próbáld ezeket is kiváltani sima tejjel, kakaóval. Persze fokozatosan, ne sürgesd, hiszen eddig sem történt ilyesmi, nem értené, hogy most miért nem jó az, ami eddig volt. Bár én nem szoptatnék ilyen sokáig, nekem a fiam már 1 hónaposan átaludta az éjszakát (nem kényszerből, magától), de ha fél évesen még mindig felébredt volna, akkor szépen finoman leszoktattam volna róla.
2008. ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az éjszakai ébredést megszoktam Ő a harmadik lányom és a másik kettő is három éves koráig felkellt éjszaka. Nekem igy dobta ki a gép,de egyikuk se szopott ennyi ideig. Sőt két éves korukra szobatiszták voltak mig a pici még nem akar! Napközben is sokat akar cicizni ,kb. három négyszer,de ettől függetlenül jól eszik.
2008. ápr. 3. 09:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg te nem érzed úgy, hogy itt az idő a leszoktatásra,a ddig nem is fog menni. Ha csak párod nyúz miatta, az nem elég, hiszen egy ilyen döntéshez szükséges a kemény elhatározás... szerintem egyébként nem baj a szopizás mindaddig, amíg téged nem zavar.
2008. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy szoptatási szakértőt, írj neki, segít:

[link]

2008. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia !Az én dorotim is ennyi idősen szokott le a ciciről.Egyszerűen azt mondtam neki hogy leharapta a boci.(a mesekönyvében lévőre mutatva)Leragasztottam sebtapasszal és mondtam hogy nagyon fáj.Fürdésnél is látta a tapaszt, és kb 1 hétig ragaszgattam .Éjjel volt némi sírás, de nem több 4-5 napnál.6.napon már végigaludta az éjjszakát is, pedig addig 3 óránként szopott éjjel mint az újszülöttek.Ha megérti hogy fáj akkor még sajnálni is fog.Némi hiszti lesz, de megszokja.Kitartás.Nekem a szívem majd meg szakadt mikor éjjel sírt , de ki kell bírni.A lányom cumizik így könnyebb volt.
2008. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,megprobálom,bár nehéz lessz az biztos!
2008. ápr. 4. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!