Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással is túletethetem...

Szoptatással is túletethetem a kicsimet?

Figyelt kérdés
3 hetesen egy kilóval nyom többet a születési súlyánál (szül. 3100g). Eleinte sűrűn szopizott, de most már csak 3-4 óránként cicizik, bár éjjel még mindig 2x kelünk (2-3, és 4-5 körül). Mit tegyek? Ne hagyjam sokáig szopizni (kb. 20 perceket szopizik). Azt olvastam, a túletetéstől is fájhat a hasikója, és ő elég hasfájós.
2009. máj. 29. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én Lányom most 5 hónapos és már rendesen megduplázta a születési súlyát! Volt nyálkás kakink, kiderült, hogy kb kétszer annyit eszik mint "kellene"! Az elején Ő is 30 dekákat hízott egy hét alatt! Szóval ne aggódj! Túlenni nem fogja magát! Pont annyit eszik, amennyi neki kell! Hasfájásra Espumisam cseppet adj! Nekünk nagyon bevált! Nem olcsó dolog, de hatásos!

Üdv: Detti

2009. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. máj. 29. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is több helyen olvastam ezt a túletetést, de nekem a gyerekorvos a következőt mondta:

Az anyatejes babának meg kell küzdenie a tejciért, ezért csak annyit eszik, amennyire szüksége van. Lehet, hogy tovább is cumizik a cicin, de akkor már nem olyan erősen. Lehet látni a különbséget. Hát tényleg, az enyém emlékszem minden 3. korty után megállt lihegni, mert teljesen beleizzadt a szopásba.

2009. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyatejes babat nem lehet tuletetni, nekem ezt mondta a vedono. Az anyatej elso, vizesebb resze amugy sem annyira kaloria dus, inkabb szomjoltasra van, a zsirosabb resze pedig a vegen jon, de nem is mindig szivja ki a babo teljesen. Amugy tenyleg sokat dolgozik a szopizas alatt, es ha esetleg egy kicsit tulenne magat, az a bufivel kijon, mert kibukja a felesleget.
2009. máj. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!