Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni a terhesség...

Mit lehet tenni a terhesség alatt azért, hogy ne legyen majd tejem vagy csak nagyon minimális?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 10:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt ne tégy ellene semmit, ez is a hormonok kérdése, ha megzavarsz bármit, ami természetes, a magzat láthatja kárát. Szülés után megteheted, amit az első válaszadó mondott,már ha a természet is így akarja. Ne feledd, mindenért,amit a természet ellen teszünk, egyszer fizetni kell.

Lehet,hogy csordultig leszel tejjel, akkor már nehezebb dolgod lesz, ha elapasztod, a saját egészségeddel is lehetnek problémák. Felhívom a figyelmed, mert erről is jó ha tudsz, aki szült, és nem szoptat, a későbbiekben megnő több mellel kapcsolatos betegség kockázata. Bármi álljon most döntésed hátterében,ehhez képes a szoptatás sétagalopp.

Másik: hallottál -e a bölcsőhalálról, az allergiákról, és egyéb nyalánkságokról. Ez már a babát érinti.

Egyet azért tegyél meg: gyűjts sokkal több információt pro és kontra a szoptatás előnyeivel kapcsolatban, mert annak ismeretében nem hiszem hogy így döntesz. Ha mégis, természetesen ajánlásom tárgytalan.

Azért voltam kénytelen ezeket így írni neked, mert kérdésed erkölcsi témákat feszeget, a babád jogát az egészséges élethez, én egyébként a te helyedben keresnék valakit, aki azért meg tudja szoptatni, vagy más úton adnék anyatejet neki, ha te nem is szeretnéd szoptatni.

2012. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a védőnőddel beszélj erről, bár később úgyis szóba kerül a szoptatás.

Azt nem írtad, hány hetes vagy.

2012. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%

Nem kell rögtön leugatni a másikat! Mindenkinek szive-joga van ahhoz, hogy úgy etesse a gyerekét, ahogy akarja! Az hogy ő így döntött, az ő dolga! Volt egy kérdése arra kellene válaszolni!


Lehet szülés után kérni injekciót ami elapasztja. Ezt beszéld meg az orvosoddal. Ahogy már írták is, úgy fognak rád nézni mint a véres rongyra. Borzasztóan elítélnek majd amiért nem akarod szoptatni! De ha genetikailag hajlamos vagy rá, lesz sok tejed, akkor más választásod nem lesz. Muszály leszel mégiscsak! Nagyon fáj, ha csomósodik, ha begyullad pláne. Azt le kell szivatni, így vagy úgy...


Nekem sajnos nem volt egy csepp tejem sem, pedig szerettem volna szoptatni.


Én nem ítéllek el, de azért gondold át...

2012. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

Van rá gyógyszer!

Barátnőm nem szoptathatott és ő is szedte, neki el is apadt!

2012. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem, utolsó előtti válaszoló, ez nem szíve joga csupán. Akkor lehetne terhesség alatt inni meg cigizni is. Hát nem szíve joga!? Vagy később verhetné is a babát, hiszen "szíve joga" úgy nevelni,ahogy ő akarja, vagy jónak látja?!!

NEM! Egyikhez sincs!!!!!!

A joga a gyereknek is van.

És nekünk válaszadóknak is jogunk van véleményt formálni, ha valami nem jó, azt ki kell mondani.

2012. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ritkán látni olyan anyát, akinél -ha látja az éhező babáját- nem váltódik ki az az ösztön, hogy azt a védtelen kicsit etetnie kell. Szóval ma még így gondolod kérdező, ha megszületik a babád, majd nevetsz ezen a kérdésen.

Ha mégse, van gyógyszer meg injekció, meg tudják oldani a kérésedet.

2012. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem próbálnád meg csak egyszer cicire tenni a kórházban? Csak azoknak az anyukáknak a tiszteletére akik nagyon szerették volna szoptatni a babájukat, de nem sikerült. :(

Csak, hogy megérezd milyen is az, amikor a kisbabád hozzád simul, hogy megérezd, milyen az amikor valami csak a kettőtöké.

Én csak 4 hónapos koráig tudtam szoptatni a kisfiamat és még ma is azon rágódom, hogy vajon biztosan megtettem e mindent, hogy ne így legyen.

Nagyon elszomorít amikor ilyet olvasok. :(

Természetesen nem ítéllek el, a Te döntésed.

2012. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Szia, én ezeket a válaszokat kaptam. Én eü ok miatt nem fogok tudni szoptatni, de a kérdésedre az enyémnél is találsz használható válaszokat.

2012. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!