Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Akik nem tudtatok...

Anyukák! Akik nem tudtatok szoptatni, hogy dolgoztátok ezt fel? Meddig próbálkoztatok?

Figyelt kérdés
2 hetes a kisfiam,de nem fogadja el a cicit,mert befelé forduló a mellbimbóm.Most fejem és cumisüvegből adom neki az anyatejet,de a tejmennyisége rohamosan csökken.Nagyon rossz érzés,kezdek teljesen befelé fordulni ez miatt.
2012. márc. 24. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Van bimbókiemelő, kifejezetten ilyen problémára, vagy megpróbálhatod a bimbóvédőt, hátha úgy sikerül.
2012. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekemet sem tudtam 3-4 hétnél tovább szoptatni. Igazából én könnyen túltettem magam ezen. Oké, persze, jó lett volna és én sem így terveztem, de ha nem megy, akkor nem megy, és ha belezavarodok, akkor sem fog jobban menni.


Most, 6 év távlatából sem látok semmi hátrányt abból, hogy a gyerekeim nem anyatejen éltek az első hónapokban, években.

2012. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekem időben szólt a védőnőm,hogy álljak le, mert lehet,hogy lesz tejem, de addigra idegbeteg leszek, ami nem jó a gyereknek!

Én két hónapos koráig próbálkoztam, de szinte be sem indult.

Elfogadtam,hogy sok gyerek felnőtt már tápszeren. Többek közt én is!

4 hónapos a babám és eddig semmi hátrányát nem láttam a tápszernek!

2012. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

első válaszoló: 3 féle bimbóvédőm van,bimbókiemelőm,előfejem hogy kiemelkedjen a bimbó,ami emberileg lehetséges volt az kipróbáltam!!! NEM fogadja el!

2012. márc. 24. 12:25
 5/18 anonim ***** válasza:
A kislanyom2. baba, sajnis csak 3 hetig szopizott, utana csak tekergett, kikopte a cicit. Azota fejem gepi aventtel neki a tejet. Most harom honapos, de rengeteg tejem van, esze agaban sincs csokkenni a mennyisegenek. En nagyon rosszul viselem. Heti egyszer sikerul felalomban mellre tennem, de mindig bogok ilyenkor, hogy milyen jo lenne...a tejet igy is megkapja, de az erzrlmi oldal nincs meg. :'(
2012. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Így viszont, nyugodj meg, nem lesz semmi hátránya, ha tápszerezed. Amíg tudsz fejni, tedd azt. Nagyon édes, okos baba lesz így is! Első voltam
2012. márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A kislányom 4 hónapos lesz. A tejem kb az első héten lehetett neki elég, mert egyszeri fejésre 20-30 mlnél sose volt több. szopizott, pótlást kapott, utána fejtem. Aztán nem akart szopizni. Akkor csak fejtem neki, a napi mennyiség olyan 1 dl körül volt, de csináltam. Aztán pár napig megint szopizott, de utána megbetegedtünk. És teljesen elapadt!

Őszintén nem tudom feldolgozni,abszolút selejtnek érzem magam. Néha jobb, akkor összeszedem magam, hogy nem érdekel, megtettem mindent, számolatlanul költöttem a pénzt mindenféle csodadologra hiába. De pl tegnap este is meg tudtam szoptatni. Örülnék, ha pl cicin elaludna még egy darabig.

Nem tudom meddig fogok még kínlódni, egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy befejezzem, pedig még a mensim sem jött meg emiatt, nem is fogyok, meg csak stresszelem magam és a gyereket is.

Azért viselem ilyen rosszul, mert a fiamat is csak 4 hónapig tudtam ugyanilyen körülmények között szoptatni, azt hittem most más lesz.

2012. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem kell lelkibetegnek lenni,ha így alakult,hát ez van.Én 5 hétig próbálkoztam,már véraláfutásos volt a cicim,mikor azt mondtam ennyi,elég volt.Boldog tápszeres 10 hónaposom van!
2012. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Drága Utolsó! Nyugodtan hagyd abba a szopit, nem vagy rossz anyuka:-)A fiammal nem volt tejem, mindent kipróbáltam, amit mondtak. Selejtnek éreztem magam(ahogy az előző is írja)mindenki mondta hogy mit hogyan kell és muszály szoptatni... 3hónapossan már abszolút nem fogadta el a cicit. Ma már 2,5éves eleven gyerek:-)

Most a lányom 4hónapos,amikor vártuk úgy álltam hozzá, hogy ha lesz tejem akkor jó, ha nem akkor se fogom magam vádolni(ezt soha többé) és Ő is tápis lesz. Most viszont van tejem:-) pedig semmit nem csináltam, nem fejtem, nem ittam teákat, nem szedtem bogyókat...Szóval mindenkinek üzenem, aki nem tud szoptatni, hogy fel a fejjel! Első a gyermek és az anyuka benső jó kapcsolata! És ha legközelebb is várandósak lesztek ne foglalkozzatok senki véleményével, és görcsöljetek rajta ha lesz akkor örülünk ha nem akkor is:-)

2012. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nekem 2. baba,az elsőt 11 hónapig tudtam szoptatni,de a napom 24 órája a szoptatásból állt. Ezt most már nem tudom megtenni:-( Ráadásul a bimbóvédőt az első babám elfogadta,úgy sem volt egyszerű,de így,hogy a kisfiam egyáltalán nem fogadja el,lehetetlennek érzem. Sajnos a tejem pedig minden fejésnél kevesebb:_(((( Nagyon rosszul érzem magam!
2012. márc. 24. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!