Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Akik nem tudtatok...

Anyukák! Akik nem tudtatok szoptatni, hogy dolgoztátok ezt fel? Meddig próbálkoztatok?

Figyelt kérdés
2 hetes a kisfiam,de nem fogadja el a cicit,mert befelé forduló a mellbimbóm.Most fejem és cumisüvegből adom neki az anyatejet,de a tejmennyisége rohamosan csökken.Nagyon rossz érzés,kezdek teljesen befelé fordulni ez miatt.
2012. márc. 24. 10:56
1 2
 11/18 xStefix ***** válasza:
38%

Tanácsadóval beszéltél már erről?

Az mindenképp jó, hogy már többféle módszert is próbáltál, de úgy érzem, hogy személyesen is látnia kéne titeket valaki hozzáértőnek. Ha meg tudnád neki mutatni (vagy legalább részletesen elmondani), hogyan történik a mellretétel, és egyáltalán, milyen a szoptatási gyakorlatod, lehet, hogy kiderülne, hol van egy esetleges hiba. Vagy hogy mit lehetne még kitalálni. (Mert a kiemelőn, védőn és előfejésen kívül is van még lehetőség nem is egy. Pl. többféle szopis póz, mellfogás és hasonlók.)

Arról nem beszélve, hogy az üveges pótlás miatt megeshet, hogy most már egy cumizavar miatt sem fogadja el a babád a melled... És akkor ezzel is kezdeni kéne valamit.


Mindezt nem azért írtam ám, hogy elszomorítsalak, de látod, van/lehet még esély a javításra, csak meg kell találni a megfelelő módot. :)

2012. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen,voltunk szakembernél vagyis kijött házhoz. Megállapította,hogy olyan vaskos a mellbimbóm,hogy tényleg nehéz egy újszülöttnek ráharapnia valamint genetikailag nehezen ürülő tejcsatornáim vannak,több percen keresztül kell szívni,hogy elinduljon a tej. Minden mellretételt kipróbáltam. Sajnos semmi. A szakember is azt mondta,hogy éhenhalni nem hagyhatom a babát,adjak lefejt tejet.
2012. márc. 24. 16:31
 13/18 xStefix ***** válasza:
50%

Értelek. Hát igen, sajnos lehetnek ilyen esetek is.

De annyira azért ne szomorkodj, mert tényleg megpróbáltad a szopit, segítséget kértél, szóval elégedett lehetsz magaddal ebből a szempontból!

Ha tényleg úgy néz ki a dolog, hogy marad a fejés, akkor viszont érdemes lehet beszerezned egy nagy teljesítményű kétszívófejes készüléket, lehet kölcsönözni is néhol. Ha tartósan kell fejni, akkor inkább ezt javasolják, mint a kézzel fejést vagy a kézi mellszívót, mert hatékonyabb, gyorsabb.

Bár a kézzel fejés módszerét azért szerintem te is olvasd el, ha még nem tetted, mert van, akiknek mégis így a könnyebb. De legalábbis megindítani jobban lehet így a tejet, mint géppel.

Ha már nem a szopiban gondolkozol, akkor szerintem a hatékony fejési "stratégia" kigondolása lehet a következő cél. Meg kéne találni a jó módszert és időbeosztást, hogy sikerüljön elég tejet kifejned a picidnek.


És végül, azt azért ne felejtsd el, hogy ha sikerül tartósan anyatejet adnod a babádnak, akkor a sorban még mindig a 2. legjobb megoldást választottad! (A 3. a más anya teje lenne és csak a 4. a tápszer...) Ezzel a gondolattal talán motiválni is tudod magad, hiszen még egyáltalán nincs veszve semmi! Ha a te helyzetedből ezt lehet maximálisan kihozni, akkor erre kell koncentrálni.

És nagyon ügyes voltál már eddig is, hogy ennyi mindent kipróbáltál!

2012. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást! A kislányom 3 hónapos volt,amikor bimbóvédő nélkül is tudott szopizni. De,addig nagyon nehéz és 24 órás munkám volt. Abban reménykedtem,hogy a kisfiamnál is tudom a fejéssel húzni az időt és egy idő után már elég erős lesz az állkapcsa a cicizéshez. De,sajnos egyre kevesebb a tejem. Elektromos medelám van,szerintem elégjól szív és gyors is.

3 óránként fejem,éjszaka is,akkor is amikor alszik. Csak már kezdek bezsongani és a férjem is azt mondta,hogy ennyit már nem ér az egész,mert depressziós leszek! Akkor pedig többet ártok a családomnak! Annyira nehéz!úgy irigylem,akik csak mellre teszik a picurt és még el is szundítanak egyet utána összebújba pihennek egy kicsit.

2012. márc. 24. 17:26
 15/18 xStefix ***** válasza:
61%

Hát ez a lelki feszültség se olyan jó, azt tudod...

Szerintem valahogy próbálj úgy hozzáállni, hogy megteszed, amit tudsz, de igyekezz azért nem rágörcsölni. Nem tudom, hogy mitől csökken a tejed, lehet, hogy sehogy se fogod tudni tartósan fenntartani; de ha a stressz és a kimerültség is belejátszik ebbe, azon azért picit te is tudsz javítani. Sok anyuka írja, hogy onnantól oldódik meg végülis a problémája (ill. a nem elég tej-gond), hogy úgy dönt, nem akarja már mindenáron. És sokszor tényleg ez a kis fellélegzés, megnyugvás az, ami segít helyrerázódni, mert akaratunk ellenére is rá tudunk annyira görcsölni, hogy az már legátol.


Én a helyedben a rendszeres fejést azért még megtartanám, ha bírod, még nagyon picúr a fiad. Úgy szokták mondani, hogy olyan 6-10 hét kell, amíg a tejcsatornák kellően bejáratódnak és átáll a tejtermelés hormonális szintű szabályozásról helyi szintűre. Ha eddig sikerülne kitartanod mind fizikailag, mind tejileg, az biztosan pozitív hatású lenne rád nézve is. (Egyébként is jó tanács szokott lenni, hogy ne hosszútávú célokat tűzz ki ilyenkor magad elé, hanem inkább kis lépésekben gondolkozz. Akkor hamarabb jönnek az eredmények, és te is több sikerélményhez juthatsz.)

El tudom képzelni, hogy ez a fejegetés és a két gyerkőc ellátása sok időt és energiát igényel; de ha meg tudnád ezeket beszélni a férjeddel és megnyernéd a támogatását, talán kicsit megkönnyebbülnél. Ha úgy érzed, kérd meg őt, hogy segítsen és beszéljétek meg, miben tudna kicsit tehermentesíteni téged. Ha fontos neked az anyatejezés és ezt ő is látja rajtad, szerintem együtt fog működni. :)

2012. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi! nagyon aranyos vagy. Profi vagy a témában? gyakorló anyuka?
2012. márc. 24. 19:15
 17/18 anonim válasza:
Szia, én is azt javaslom, hogy ne hagyd abba a fejést. A tejcsökkenés csak átmeneti időszak, kevesebb stressz és sok folyadék. Nekem a picim, valamilyen okból (2.gyerek, az elsőt 14 hónapig szoptattam) nem tudott rendesen szopizni, rendesen bekapta, de mikor lemértem, nem igazán változott a súlya, és éhes volt, miközben a másikból csöpögött a tej. Szóval én a mai napig nem értem a kis drágámat hogy hogy csinálta. Én két hónapig próbálkoztam +csészéből itattam, nehogy cumisüvegből kelljen etetni, mert féltem, hogy elszokik a cicitől, Viszont a sok szopitól olyan sebesek lettek a melleim, (mai napig is látszik)hogy feladtam a szopit,(a fájdalomtól, meg a stressztől kezdett nekem is fogyni a tejem) és elővettem a cumisüveget. Ettől kezdve nem volt gond a kajálásával. ) 9 hónapig tudtuk fenntartani úgy a tejet, hogy még mellette le is tudtam adni. Utánna elkaptam valami hányós hasmenéses vírust, amitől úgy kiszáradtam, hogy elment az összes tejcsim. Szóval a lényeg NYUGI, és kitartást a fejéshez- igyál sokat, nekem bevált a Laktoherb tea. Min.3- 4 óránként meg fejjél. Sok sikert és kitartást.
2012. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xStefix ***** válasza:

Szívesen. :) Igen, gyakorló anyuka és leendő szakmabeli, ha minden jól megy majd.


De látom, megint valakinek a begyében vagyok, hogy így lehúzogattak. :)

2012. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!