Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért apad el sok kismamának...

Miért apad el sok kismamának 2 hónap után a teje? Valamit "rosszul csinálnak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 11:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem.Bár nem tudom,hogy mennyi kismamának apad el 2 hónap után a teje.biztos mindent jol csinálnak,csak talán ebben az időben már sokkal kevesebb a segítség,többet aggódik,kevesebbet pihe,és iszik,mert már nem nagyon tud magára figyelni.de az is lehet,hogy egyszerüen ilyen alkat,mert bizony van,hogy bármit megcsinál, kipróbál az ember akkor sincs több tej.
2009. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokminden közrejátszik.A legfőbb dolog szerintem hogy nincs aki felvilágosítsa őket időben.Nekem pl a kórházban semmit nem mondtak mit és hogyan kell csinálni.Odatették mellém a babát és kisétáltak a szobából.Hiába olvastam sok könyvet,netet,nem boldogultam.Teljesen más mikor már ott van egy pici baba és tőled függ... Majdnem nem lett a tejem,majdnem "éhen halt" a babám mert nem tudtam mennyit,hogyan kell szoptatni.Súlycsökkenés nagy volt,alig akartak hazangedni.Otthon már volt segítség,talán túl sok is,de megoldottuk.A melleim begyulladva,péreltük belőle a babámnak a tejet stb. Még most is sokszor emlékszem ezekre a rossz dolgokra,és hogy akinek kellett volna az nem segített,de ha ránézek a gyönyörű kislányomra csak a boldogságot érzem!
2009. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudnám okolni a nem megfelelő tájékoztatást! 7 hetes a picúrom és alig van tejem. Korababa (35.hét) és elsőre 4 nap múlva tehettem mellre, mert probléma volt vele a születése után és átvitték egy másik kórházba (majd visszahozták)és nem mehettem vele, amiért iszonyatosan mérges is vagyok. Főleg magamra, mert sokkal jobban harcolhattam volna azért, hogy vele mehessek. Na mindegy. Szóval én is úgy jártam, hogy a kezembe adták és már ki is suhantak a szobából. Ha valamit tuni akartam, akkor nekem kellett mennem kérdezni. Senkit nem érdekelt, hogy tudom e egyáltalán, hogy hogy kell szoptatni. SŐT! A kórház védőnője a hazajövetelünk előtti napon jött be hozzám és osztott meg velem egy-két apró okosságot. Hát mondhatom érdekes hozzáállás! Kisfiam nem is tanult meg szopizni, mert üvegből etették a másik kórházban, plusz kicsit lusta is volt. Ja és nekem kellett szólni, hogy ne tömjék meg, mert nálam alig szopizott, elvitték, megtömték és mire megint kihozták naná hogy nem akart enni! Aztánmiután hazajöttünk akkor döbbentem rá, hogy alig van tejem. :(

Jujj bocsi, kicsit kifakadtam!

Én még azt tudom 'okolni', hogy sok kismami a szülés utáni hetekben nagyon fáradt, van hogy sokan nem esznek rendesen, stressz meg egyebek ez mind-mind rátesz! Én magamon látom ezeket!

2009. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is arról van szó, hogy minden rászakad a kismamára. Az első hetekben még van ált. segítség, de végül csak egyedül marad mindenre. Sokszor még az alvás se áll be, nagyon kimerül, keveset eszik és főleg keveset iszik. Nálunk pl. az első 7 hétben a két nagymama felváltva főzött. Aztán úgy éreztem nem tudok a baba mellett még főzni is, úgy döntöttem rendelek egy étteremből. Nem tudom hogy attól-e de a babám étvágya borzasztóan lecsökkent és aztán a tejcsi is. Kétségbeesetten vettünk neki tápszetr. Azt nem fogadta el. Ettől az ember mégjobban idegesekedik és egyenes út az elapadáshoz. Azóta szerencsére szoptatósteával és Radler sörrel 1-2 hét alatt sikerült teljesen visszahozni.
2009. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

utolsónak.

Erről az jut az eszembe,amit a doktornő mondott.

" A nem szoptató anyukáknak a 70%-a tudna szoptatni,ha megfelelő segítséget kapna,és nem utolsó sorban ha nem adná fel olyan hamar."

2009. okt. 6. 14:23
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt nem tudom másnál hogy volt, de én az elejétől kezdve alig tudtam szoptatni. illetve minden étkezésre kapott cicit utána pedig tápszert már 5 napos korától. Sajna nekem későn derült ki, pedig állítom mind a mai napig, ha már a kórházban utána járnak miért vagyok állandóan rosszul és miért ordít éjjel / már a kórházban a babám/ akkor még most is szoptatnék. 3 hónaposan már csak napi 1x kapta meg a cicit, mert totál kiürült és nem termelődött vissza. Vérszegény voltam és ha akkor kaptam volna vénásan / nem pedig sokkal később/ vasat akkor tényleg nem így alakult volna. Mert ilyenkor a szervezet arra fordítja az energiáit, hogy ezt helyreállítsa, nem pedig hogy tejet termeljen.
2009. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a 3. hónapra fogyott el teljesen. De nálam egyértelműen a stressz volt a fő oka.
2009. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nàlam 2 hét utàn nem volt.Ebben biztos vagyok,hogy tudtam volna szoptatni,de:

Mikor babàm véresre szopizta a mellemet,sirtam a fàjdalomtotl,a védönöm jelen volt,és nem engedte hogy fejjek,vagy màs modszert,hanem igenis a sebes mellemre is ràraka^tta a babàmat.Ezért ugy kiborultam,hogy enni se volt kedvem,aztàn dugiba mellpumpàztam,de azt is idegesen,idöröl idöre lecsökkent a tej mennyisége,a babàm üvöltött az éhségtöl,nem birtam mit tenni.Akkor egy màsik védönö adott egy porcio tàpszert,a babàm lenyugodott,és jol aludt.Közben probàltam helyreàllitani a tejtermelést,de rengeteg làtogatom volt,akik ugy biztattak:

-szegény baba éhes.....

-Szegény baba igy...

Na ez betett nekem azt mondtam,kész vége elö a tàpszerrel.Tudom hibàt követtem el,de sajnos depresszios voltam szülés utàn.

2009. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Sok kismama túl sokat aggódik az anyateje mennyisége miatt és minél inkább ezen görcsöl, sajnos annál kevesebb lesz a tej az idegeskedéstől...Ráadául legtöbb anyukának egyfajta bűntudata is lesz, ha nincs elég tej és elkezdi önmagát hibáztatni. Pedig pont az segítene, ha nem stresszelne! Egy tápszeres babák anyukája is ugyanolyan jó édesanya, mint egy anyatejes babáé és szerintem ez a legfontosabb!!!
2009. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Igen! Elsőre kiváltják a tápszert, amit esetleg a védőnő ajánl, nehogy éhen haljon a gyerek! nagyon aranyosan, annyira kímélni akarják a picit, hogy két három napot se adnak, hogy nőjjön a tej mennyisége. S senki nem szól nekik, hogy ebben a korban hirtelen kevés lesz a tej, és egyetlen megoldás, hogy gyakrabban hagyják szopni a kicsit, s az erősebben szív majd, mert éhes.

Vagyis, nekem az a gyanúm, hogy a nagymamák mondják, csak a kismamák ezt nem akarják meghallani("nehogymár beleugasson a vénasszony az ókor babonáival")


Néha nekem úgy tűnik, mintha egy-egy kismamának felszabadulás is lenne ez valahol tudat alatt..néha úgy tűnik, mintha az anyatejet valami fertőző, ellenőrizhetetlen vagy kissé perverz dolognak éreznék-mondom, csak elvétve néhányuk- a biztonságosnak, tisztának ellenőrizhető(-nek tűnő) tápszerrel szemben. Pedig a csecsemő nem kisborjú, tényleg!

Én szerintem a trükk: nem szabad a 8-10 héten tápszert adni, ha kicsit éhesebb a kicsi. Akinek eddig elég teje volt, annak termelődne ezután is, ha hagynák szopni a gyermeket! Nem kéne megijeszteni a mamikat, hogy nem hozza a kicsi a várt súlygyarapodást! Akkor mi van? Bepótolná ezerszer, ha egy héten kevesebbet hízna is! Végöl is nem versenyen indul vele!

2009. okt. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!