Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rettenetes gerincfájásom van...

Rettenetes gerincfájásom van éjjelente a tele cicik miatt? Mit tehetnék ellene? Ha fejek, még több tejem lesz.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Jaj,nehogy fejegesd,mert úgy jársz,mint én.

Kérd ki a háziorvosod tanácsát ez ügyben.

Az egész úgy indult,hogy az első háromnál egy csepp tejem se volt.A negyedik gyereknél úgy megindult a medela elektromos mellszívótól,hogy 16 hónapig csak vitték a havi 30 litert.Már a végén sírtam annyira fájt a mellem.Így a nőgyógyász elapasztotta,de azt mondta még 5 év múlva is ez lett volna.

Vigyázz a fejéssel,mert én nagyon tönkre mentem bele.

S lefogytam 20 kg-ot!Ez nem vicc!


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Hát ne fejj, főleg, ha mellette (igény szerint) szoptatsz. ;)

De komolyan: amikor (bármikor) úgy érzed, hogy kezd feltelni a melled, csak KEVESET fejj belőle, épp annyit, hogy picit jobb legyen. Semmiképp ne fejd ki magad üresre, különben a mostani mennyiséget állandósítod! Illetve idővel, ha úgy érzed, sikerül a dolog, próbálhatod kicsit elnyújtani a fejések közti időt, szépen lassan, ezzel is csökkentve a felesleget.

2012. ápr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak annyit fejj ki, hogy ne fájjon, így apadni fog. Én így hagytam abba 12 hónap után a szoptatást. 2 hét alatt elapadt.
2012. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem fejek egyáltalán, az első babaánál fejtem, majdnem beleőrültem, állandóan a fejőgépre voltam csatlakozva, most a másodiknál már elő sem vettem. Igény szerint szoptatok, 2 óránként kb. A problémám az, hogy éjszaka vagy kel a babám szopni vagy nem, de egyszerűen hajnali 1-től nem bírok aludni, mert annyira fáj a gerincem a cicimtől, hogy meg sem tudok mozdulni. Azért írtam, hogy a fejés nem megoldás, mert akkor még több lesz benne. Esetleg nem tudtok valami tornát, gyógyszert, vagy más praktikát. KÖszönöM!

2012. ápr. 19. 12:10
 5/6 xStefix ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bármi más jobb lenne, mint ha épp egy keveset kifejsz belőle, ha szükséges...

Torna szerintem nem létezik, gyógyszert meg ne szedj, ha nem muszáj. (Abból is csak olyan van, ha már, ami apaszt, de az meg mindig, nemcsak éjjel.) Vagy, megteheted, hogy nem fejsz egyáltalán, hanem megvárod, amíg beáll a tested arra, hogy éjjel már nem szoptatsz; de ezzel egy elzáródást/gyulladást kockáztatsz, amit nem kéne.... Szóval szerintem még mindig az alkalmi minimális fejés a legcélszerűbb és legkíméletesebb.

2012. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogyne létezne torna. Ha azért fáj a hátad, mert túl sok a tejed, és megerőltető a hátadnak. Keress kifejezetten gerinctornákat.

Én torrentről szedtem le: Gerinc egyensúlyjavító torna. Nem különösebben megerőltető, nincsenek benne hasizom, vagy fenékerősítő gyakorlatok, szóval a szoptatásnak nem fog ártani. Nem tudom meg lehet-e venni valahol, keress rá a neten. Egyébként is sokféle gerinctorna kapható, az ártani nem fog. Én csinálom rendszeresen, mert a szoptatás, a gyerekek emelgetése kikészítette a hátamat. Sokat használ.

Mellesleg az első gyereknél nekem is sok tejem volt, fejtem is, mégis a 3. hónap körül szinte teljesen elfogyott, majdnem tápszer lett belőle. Szóval szerintem nem biztos az sem, ha lefejed a felesleget, akkor 5 év múlva is ennyi tejed lesz.

Valóban van valami bogyó, ami elapasztja a tejet, de gondolom azért szeretnél szoptatni is, nem tudom olyan van-e, amitől kevesebb lesz. Én nem kockáztatnék. Esetleg az ágyad rendben van? Matrac, vízér?

2012. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!