Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha bőven lenne tejed, tehát...

Ha bőven lenne tejed, tehát ez nem lenne akadály, meddig szoptatnál?

Figyelt kérdés

Légyszíves azt nem írja senki,hogy addig ameddig a pici igényli,mert biztos van mindenkinek egy olyan kor,ami felett azt mondja,hogy már nem,és én erre lennék kíváncsi.


És legyetek szívesek kultráltan,és nem lepontozgatni most az egyszer.Köszönöm előre is,és mindenkinek zöld kezet fogok adni választól függetlenül!


2012. ápr. 27. 13:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%
Ha lett volna akkor 1 éves koráig,mert addig szerintem tápláló neki,de vannak azok a fanatikosak akik 2-3 éves koráig...háááát ezt nem tudnám még elképzelni sem:)))ezzel szemben 4 hónapos korukig szopiztak és azt mondom nekem megterhelő volt adtam is meg nem is,így nincs lelkiismeret furdalásom :))
2012. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Sókristály ***** válasza:
38%

Muszáj azt írnom, hogy amíg a gyerkőc igényli, de ez esetemben féligazság. Úgy értem, hogy nem erőltettem tovább a szoptatást, amikor valamelyikük elválasztotta magát.

De te arra vagy kíváncsi, hogy mi a maximum. Hát nálam 4 év volt. Nem így terveztem, valójában nem terveztem sehogy, egyszerűen így alakult. Olyan 3,5 éves korában kezdtem el gondolkodni rajta, hogy hol lesz ennek a vége, de mindkettőnk miatt sajnáltam abbahagyni/abbahagyatni.

2012. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%

mindhárom gereknél volt bőven tejem, 1 éves korukig szoptattam őket. Azután immunrendszerileg már nincs rá szükségük, (mielőtt vita indulna orvos vagyok, nehéz lenne az ellenkezőjéről meggyőzni), mindent ettek. elválasztottam.Mivel könnyen is ment (pár nap alatt) ezért látszik is, hogy ők már megvannak nélküle. De én elötte se hagytam,hogy cuminak használjanak , soha nem használtam a szoptatást altatásra, csak etetésre.

Tehát volt, de csak 1-1 évig szoptattam.És szerintem ez így volt helyes.

2012. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Egy éves koráig mindenképpen szeretném, de addig még sok van hátra. Azt hiszem, nálam a 2 év a plafon, ha egyáltalán igényli addig, illetve, ha tudom addig szoptatni.
2012. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
11%

Engem lehet most anyatej funok lepontozni, de én 4 hós koráig, de ha lehet este lehet tápszert kapna. Majd egyre kevesebbet. 6 hós kora után maximum 1x.


elsönél nem tudtam szoptatni, pedig ott is akartam az elsö 3 hónapban. most reménykedem jobban fog menni, de igazából már most elöttem van az a rengeteg stress ami a nem jön a tej müsor, és valahogy kedvem sincs most hozzá, habár még van 2 hónap hátra.


Szóval lehet az a legjobb a babának, de sokan meg verik a gyereket miközben agyon anyatejezték, szóval mindenki abbóla dja a legjobbat amibl tudja. én nem verem a gyereket.

2012. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Sókristály ***** válasza:
43%

Aranyos vagy 5-ös ezzel a nem vered a gyereket szöveggel :-)

Nincs miért mentegetőznöd, tényleg nem az anyatej a legfontosabb dolog egy baba életében.

Remélem azért a másodikkal kicsit több sikerélményed lesz!

2012. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Snapette ***** válasza:
Nekem egyéves a lányom, és még mindig van napi 4-5 szopi. Egyelőre mindkettőnknek megfelel, mert már nem szükséges neki úgy, hogy ha nincs, akkor nagy baj legyen, de azért jó, ha reggel és este, vagy ha éjjel megébred, akkor van. Úgy gondolom, hogy kétéves kora lesz a maximum, ha másért nem, hát mert vissza kell mennem dolgozni. Azt hiszem, hogy a reggelit lesz a legnehezebb kiiktatni, meg a délutánit, azokhoz nagyon ragaszkodik, az estihez nem annyira, éjjel meg nem mindig ébred.
2012. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Nekem talán a három év körüli kor lenne.
2012. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%

Ha csak és kizárólag rajtam múlna, 1 évig, de 1,5-nél semmiképp nem tovább.

Az elsőt szigorúan 1 éves koráig terveztem, az első szülinapján azonban még cicifüggő volt, egy hónap múlva viszont teljesen simán, sírás nélkül leszoktattam. Remélem, a második is ilyen gördülékenyen fog menni.

2012. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
1 évesig kb. Utána még esetleg a reggeli-esti szopit megtartanám egy darabig. Sajna csak 4 hónapig tudtam :(
2012. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!