Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha bőven lenne tejed, tehát...

Ha bőven lenne tejed, tehát ez nem lenne akadály, meddig szoptatnál?

Figyelt kérdés

Légyszíves azt nem írja senki,hogy addig ameddig a pici igényli,mert biztos van mindenkinek egy olyan kor,ami felett azt mondja,hogy már nem,és én erre lennék kíváncsi.


És legyetek szívesek kultráltan,és nem lepontozgatni most az egyszer.Köszönöm előre is,és mindenkinek zöld kezet fogok adni választól függetlenül!


2012. ápr. 27. 13:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
80%
A kérdésre a "18 éves koráig" és a "nem tervezem szoptatni"- válasz is ugyanolyan hasznos, tényleg nem értem ezeket a lepontozásokat.
2012. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 sumergo ***** válasza:
79%
Ohh, leszarni a pontozást. Nem is a választ pontozzák sokan, hanem azt, hogy ki írja. Erre egy jó példa, hogy én is 1 éves kort írtam, meg valaki más is, Ő 100 % hasznos ezzel a válasszal, én 47!?! Erről ennyit! :-))
2012. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

15 hónapos koráig szoptattam. Őt nem érdekelte már. Ezt jobbnak gondolom, mintha én szoktattam volna le. Picit szomorú voltam, hogy végleg lezárult ez a korszak, de aztán rájöttem, hogy én is nagyon-nagyon meguntam már ezt az egészet.

Azt hiszem nálam 1,5 év a plafon. Legeslegvégső határ a 2 év.

2012. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A fiamat 17, a lányomat 15 hónapos koráig szoptattam.

A fiamat azért választottam el, mert kezdte emelgetni a pólóm, hogy szopizni akar, ekkor úgy gondoltam, h ez így nem mehet tovább, előbb a napközbeni szopikat, aztán a reggelit és végül az estit hagytam ki, talán 2 nap kérte még.

A lányom 8 hónaposan sztrájkolt már ellene, de korainak tartottam azt, hogy ősszel válassza el magát. Aztán nem igazán kapott mást enni, így jól megéhezett, és újra jól szopott. Aztán amikor vége lett a télnek, kezdtek megjelenni a friss zöldségek, 2 hét alatt elválasztottam.


Úgy érzem jól döntöttem . . .

2012. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
66%

Nekem sajnos nincs sok tejem, mindkét gyerekemmel kínlódtam, már rosszul voltam a mellszívóktól-szoptatós teáktól, éjjelente keltem fejni, mégse ment először 4 hónapnál tovább, a nagynál 6 hónapnál tovább. Utána még 3-4 hónapot szoptattam, de egyre többet kellett hozzátáplálni. Mivel mindent megpróbáltam, nem zavar, hogy így jött össze.

Ha lett volna elég, én egy éves korig tartottam volna ideálisnak. Ha egy gyereknek vannak fogai, a legtöbb dolgot meg tudja enni, akkor már nem kell szopnia, senki ne sértődjön meg rajta, de az állatvilágban pont így működik. Amikor a baba tud enni, tovább nem "élősködik", azaz nem terheli az anya szervezetét. A tovább is szopizó gyerekek jórészt kényelmi/bújási/cumizási igényüket élik ki a szoptatásban, és ez is lehet érv mellette. Mondjuk pont ma írta valaki, hogy milyen kellemetlen, hogy nyilvános helyen üvöltözött vele a 20 -21 hónapos fia, hogy cicizni akar.

2012. máj. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

kb. 1 évig. A lányom most 8,5 hónapos, épp egy hete nem szopik. Már csak napközbeni alváshoz kellett szinte neki, meg talán éjszakára, és nagyon minimális volt a tejem. Úgy gondoltam, itt az ideje, hogy abbahagyjuk, és hálásak legyünk a kezdeti nehézségek után ennek a 8 hónapnak is!


Ja, és láss csodát: azóta volt 5-6 átaludt éjszakánk! :-D

2012. máj. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolkodtam,h 1 évig szeretnék.Édesanyám 26éve 1évig szoptatott engem. De sok teje volt,tejtesóm is volt. Szoptatási könyvben azt olvastam,h 1éves korban a kicsik vagy elhagyják a szopit,vagy többet. Na az én kicsim többet szopizik. Én azt a kort jelöltem meg születésekor amikor elindul,most már 2éves futkározik, most a beszéd elindulását jelöltem meg. De úgy vagyok vele h nekem a 3év is belefér. Mndjuk ő nem a játszón lehuzom anya polóját tipus,csak alváshoz kell neki:)
2012. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Fiam 3éves koráig szopizot akkor választotam el mikor indult az oviba..lányom most 13,5honapos még mindig szopizik ja és mi át aluszuk az éjszakát...
2012. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szoptatás és a tej nem feltétlenül járnak kéz a kézben, egy bizonyos életkor után. Azt akarom mondani ezzel, hogy a fiam akkor is rendületlenül cicizett, amikor a második terhességem miatt elapadt a tejem.

Azt tapasztaltam, hogy akik csak és kizárólag a táplálás miatt szoptatnak, azok szokták korábban leválasztani a gyereket (egy éves kor körül), és azok, akik altatáshoz, hozzábújáshoz, vigasztaláshoz, akármihez is használják a cicit, azok a hosszan, 2-3 évig szoptató típusú anyukák. :)


A fiam 2 éves, a lányom 5 hetes. Mostanában kezdem úgy érezni, hogy nem bánnám, ha a nagy leválna rólam. Szóval nálam úgy látszik, ez a 2 év körüli kor lenne az elég, de hát nem rajtam múlik. Cicin alszik el a nagy, főleg a délutáni alváshoz kell neki még nagyon.

2012. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
13 hónapos a lányom, cicin alszik el napközben és este is, pedig nincs sok tejem. az elejétől nem volt sok, ezért alakult (sajnos) így, hogy nem tudtam csak evésre használni, hanem igény szerint bármikor szoptattam amikor csak kérte, együtt aludtunk, stb, ezt azért csináltam, hogy megmaradjon a tejem és először 6 hónapos célt tűztem ki, hogy addig kitartsunk. utána örültem, hogy még mindig tart a dolog, most már kicsit aggódom néha, vajon meddig fog tartani, örülnék neki ha magától választaná el magát, és nem kérné, de ha nem fog menni, akkor másfél évesen tervezem leszoktatni róla.
2012. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!