Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/195 anonim ***** válasza:
47%
Nem, soha. Én is elítélem (ez most nem bántás, szóval nem akarok senkit megsérteni). Szerintem ez anyára és gyermekre tartozik, nem másokra, tehát nem a nyilvánosságra.
2010. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/195 anonim ***** válasza:
73%
Ha a babám megéhezne nyilvános helyen biztos nem éheztetném,csak azért,mert jajj mit gondolnak mások.Le lehet takarni egy palankával és nem látja senki.Ez természetes dolog,mit kell felfújni.
2010. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/195 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező: meg lehet oldani úgy is, hogy nem veszi észre senki! :) Egyébként én szerintem nem tenném, eléggé szégyenlős vagyok. Talán egy pelenkázóba ha bemész (persze ha van rá lehetőség), akkor ott senkit nem zavar! De tényleg igazad van, sokakat megbotránkoztat. Anno 14 éves koromban, amikor keresztanyámnál nyaraltam, és elmentünk egy kávéházba, ő is szoptatta ott a kisbabáját. Kicsit nekem is kellemetlen volt, de hát akkor még gyerek voltam. :) Most már másképp látom ezt az egészet. Engem végül is nem zavar, de én nem tenném. :)
2010. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/195 anonim ***** válasza:
70%

érdekes kérdés!


Én inkább azt mondanám, hogy az intimitása miatt nem.


De, nem nézem le azokat akik ennek ellenére ezt teszik.


Persze ez függ a helyzettől is!

Például egy irodában ahol nincs bent a főnök és pár női kolléga nő van, simán! Vonaton egy fülkében, ahol csak nők vannak ott is simán!


Viszont egy pasikkal zsúfolt helységben inkább nem!

2010. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/195 anonim ***** válasza:
45%
Hát, nem tudom, engem is hurcolászott anyukám kiskoromban, de arra ott volt a cumisüvegem. Aki akarja meg tudja oldani, hogy ne kelljen szoptatnia. Biztos kitérnék a hitemből ha ilyet látnék nyilvánosan. Mondjuk hála istennek még soha nem fordult elő. A barátnőmnek most van kisbabája és megtisztelt azzal, hogy eljött egy rendezvényre, amire meghívtam, elég sokáig ott voltak, mégis kiment szoptatni, nem kapta elő ott mindenki előtt.
2010. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/195 anonim ***** válasza:
61%

Bár nekem még nincs gyerekem, de én biztosan nem szégyenlősködnék. Természetes dolog.

Még nyáron egy hosszabb vonatúton a velem szemben ülő anyuka többször is fesztelenül szoptatta a gyerekét. Engem nem zavart, mondjuk férfiak is voltak ott, őket nem kérdeztem meg, de ezért nem kell elítélni senkit.

2010. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/195 anonim ***** válasza:
82%
Ha olyan helyen lennék,ahol több anyuka/kisbaba van,akkor igen,pl.egy orvosi váró,de mondjuk egy kávézóban,buszon már nem biztos.
2010. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/195 anonim ***** válasza:
57%
Mindenki döntse el önállóan,de én nem tenném. Tudom előre,hogy mikor jön el az ideje az evésnek, és akkor igyekszem vagy otthon lenni,vagy olyan helyen,ahol van lehetőség békés elvonulásra. Sok hivatalban, étteremben biztosítanak lehetőséget erre és szerintem a babának is jobb,ha csendes, nyugis körülmények között eszik. Második hozzászóló... hát nagyon gusztustalan vagy.
2010. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/195 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként tényleg, minden utcasarkon van kb. olyan hely, ahol erre lehetőség van. Akkor miért kellene nyilvánosan szoptatni? Minden áruháznak van pelenkázója illetve mindenhol van olyan helyiség, ahol az anya és baba ketten vagy legalábbis nem zsúfolt helyen van. Én nem vagyok kíváncsi a szoptatókra az utcán, sem kávézóban, sem étteremben, de egy pelenkázóban egyáltalán nem zavarna.
2010. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/195 anonim ***** válasza:
67%
21:25-ös vagyok Még annyit,hogy talán én azért vagyok ellene,mert ahol felnőttem a falunkban volt olyan nő,aki templomban az istentisztelet kellős közepén tette. Az lehet,hogy az etetés egy teljesen természetes dolog,de én ezt akkor is nagy tiszteletlenségnek érzem. Ki lehet bírni azt az egy órát vagy meg lehet oldani sokféleképp. Szóval attól függ,hogy hol...
2010. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!