Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A cicin elalvó babát hogy és...

A cicin elalvó babát hogy és milyen fokozatban lehet átszoktatni az egyedül elalvásra?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom, és még szoptatok napi min. 3x, de folyamatosan azon tűnődök, hogy ha egyszer elfogy a tejem, kevesebb lesz, vagy már szeretném elválasztani ,hogyan fogom elaltatni... Nyílván utána olvastam már a témának és próbálkoztam a napközbeni egyedül elaltatással is, de sok sikertelen kísérlet után, maradt a cicin altatás... Napközben csak a mi ágyunkon tudom úgy elaltatni, hogy után el tudok jönni mellőle, a kiságyába lerakás csak felébredéssel és hosszú sírással végződik...

Este szerencsére működik a kiságyba letétel, ha picit megébred, még akkor is vissza tud aludni ott, ha nagyon álmos... (alszik reggelig 10-11 órát)Viszont, ha éjjel felébred, ritka, hogy simogatással, suttogással ("alszik a baba, tente baba...stb) vissza tudom altatni... általában vagy fel kell venni, vagy még az sem használ, cicire kell tenni.


Idővel gondolom majd jön az esti mese... bár akkor már kell egy bizonyos fokú szellemi érettség is, gondolom olyan 1,5 éves kor körültől... és nappal?

Szóval olyanoktól kérnék tanácsot, akik már átestek hasonló "problémán" és valami JÓ MÓDSZER bevált!

Ugye 10 hósan még nem késtem el...?


Előre is köszönöm!



2012. máj. 21. 12:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, a lényeg lemaradt... Szóval idővel, amikor nem akartam hagyni, hogy elaludjon (pl. sétálás előtt, hogy majd a babkocsiban aludjon), akkor keserves sírásba csapott át és nagyon ingerült volt. Nem esett jól nekem se, olyan kínzásnak éreztem, hogy nem hagyom aludni az ölembe... Persze vívódtam is magammal hetekig, hogy hagyjam-nem hagyjam, aztán így döntöttem. Idővel már nem aludt el a délelőtti szopinál (amikor már hozzátápláltam) Nem tudom, hogy azok a gyerekek, akik még 3 éves korukban is követelik a cicit, azoknál hogy történtek a szoptatások, ilyen helyzetet én sem szeretnék teremteni, de szerintem még nincs elrontva nálunk semmi...
2012. máj. 21. 17:00
 12/14 xStefix ***** válasza:
100%

Az igazán nagy könyvek nem a Suttogónál kezdődnek... ;)


Ez az altatós-dolog egyébként a mélyben szimplán az anyukáról, az ő hozzáállásáról szól szerintem. Vagyis, azok, akik valamiért nem szimpatizálnak a szoros baba-mama egységgel, inkább választják az alvástréningeket és az "önállóságra nevelést". Míg azok, akiknek a kötődés (ennyivel is) fontosabb, inkább bevállalják, hogy kivárják, amíg a gyerkőc megérik arra, hogy maga hagyjon el dolgokat. Nem ítélkezem, hogy melyik a jobb, egyáltalán, nem is ez a lényeg - de a gyerek érdekét általában az utóbbi szolgálja jobban.

Én azt tapasztaltam eddig, hogy inkább az anyuka hozzáállása, elképzelése, illetve időnként kényelme az, ami döntő ebben a kérdésben. Sokan okkal-ok nélkül félnek ettől a fajta szoros kapcsolattól, ami részben érthető, részben viszont alaptalan. Sokaknak talán nincs elég türelmük kivárni, amíg a gyerek bizonyos dolgokra saját magától is megérik (és nem kell ilyesmikre külső ráhatással ránevelni, még idő előtt).


Mondjuk az tényleg igaz, hogy ha valaki mellen alvásra "szoktatja" a babáját, az általában arra készülhet, hogy ez esetleg hosszabb ideig is megmarad - de megintcsak attól függ, hogy ez "baj" lesz-e vagy sem, hogy az anyuka maga hogyan látja ezt. Ha neki ez nem normális, akkor gondja lesz vele. De ha el tudja ezt fogadni, akkor aggódnia sem kell, mert idővel biztosan változni fog a helyzet. - Tény, hogy nem mindegyikünknek "való" ez a fajta szemlélet, nem mindenki tudja ezt elfogadni vagy megszokni. Pedig nem olyan nehéz. :)

2012. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én babámat kedvemre tréningezhettem, akkor is úgy van ahogy ő akarja, a cicit választotta és kész. Én meg legbelül mindig is éreztem, hogy ez a legjobb, amit adhatok neki, ha egyszer ez nyugtatja meg a legjobban...Én is inkább majd rászánok 1-2 hetet az átállásra, míg megkeressük a neki legmegfelelőbb, legmegnyugtatóbb "módszert". Inkább akkor 1-2 hét, mint most 1-2átüvöltött hónap :))) Az enyém még csak 8,5 hónapos. Hallgass a szívedre te is, meg a baácskádra, ahogy STEFIX is javasolta. :)
2012. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is afelé húzok, amiket Stefix és legutóbbi hozzászóló írt... Persze, én, ha lehet, legalább 1,5 éves koráig szeretném szoptatni, de ő mostanában már csak akkor szív rendesen, ha elalváshoz kell. Reggel nyammogva az egyik cicit éppen hogy kiszívja a másiknál már vissza-vissza kell cibálnom, mert már menne játszani, minden más érdekli. Most a rendkívül aktív időszakát kezdi élni, annyira, hogy nappal max. fél-1 órát alszik. Szóval emiatt aggódom, hogy idő előtt elfogy a tejem, nem fejhetem állandóan, mert legutóbb meg reggelre mellgyulladásom is lett, 38,2 lázzal. Viszont estére biztosan kell még neki, és amúgy sem fogadna el semmi mást. Napközben vizet már egy ideje iszik cumisüvegből (pohárból még nincs nagy kedve, meg mindig túl sokat hörpint és megijed, köhög...stb) de egyszerre max. 10-20 ml-t iszik és kész... próbáltam már lefejt tejet is adni, de azt meg alig akarta inni.. Szóval ha arra kerülne a sor, hogy elfogy a tejem este, elég gondban lennék.. De azért fejem, amennyire lehet, hogy legalább estére ne apadjon el.
2012. jún. 10. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!