Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok, ha nem...

Rossz anya vagyok, ha nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés
A 3. babánk született 3 hete! Már a 4 hét alatt másadszor gyulladt be a mellem, volt napokig ismét fokos lázam, stb...úgy döntöttem, feladom, mert a pici sem akar szopizni ha lázas voltam, gyógyszereket kaptam, kapok (antibiotikum), lehet ezzel többet ártok a picinek. Azt mondták, hajlamos vagyok erre a mellgyulladásra, még többször előjöhet. El szeretném hajtani a szoptatást, nem bírom idegekkel ezeket a megpróbáltatásokat, viszont a lelkiismeretem nem hagy nyugodni, mert rengeteg tejem van! Mi a véleményetek erről?
2012. máj. 27. 21:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya. Ismerem a mellgyulladás poklát, meg a rossz érzéseket, amelyeket a szoptatás hiánya okoz - de valóan, fontosabb a nyugodt anya.
2012. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

Aki lepontozott, indokolja már meg, hogy miért!

# 2/11


Kérdező, csak ismételni tudom magam: a Te egészséged is fontos!!

2012. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya!Azért kár magad idegileg tönkretenni,csak hogy elmondhasd hogy szoptattál.Ha már valakiben megszületik az a gondolat hogy "nem akarom" akkor már nem is érdemes!
2012. máj. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod! Nekem nem volt szinte semmi tejem, csak szenvedtem én is meg a babám is! 3hét után feladtam és tápszert adtam! Nem érzem magam rossz embernek/anyának! Én megtettem mindent, de nem vagyok se a magam se a gyerekem ellensége! Ami nem működik azt nem kell erőltetni! És abban a 3 hétben a babám is sokat sírt! Attól a perctől, h csak tápit kapott nagyon nyugodt baba lett! Tégy belátásod szerint, de ezen ne rágódj, nem leszel gonosz, mert nem szoptatod!

2012. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
sziasztok! Köszönöm a megértő és bíztató hozzászólásaitokat! Igazából nem tudom mit csináljak, tanácstalan vagyok. Próbáltam elhagyni a szopiztatást, de annyira becsomósodtak a melleim, és annyira feszülnek, hogy az őrület határán állok. Tttem rá már hideg vizes borogatást, két napja ezt csinálom, de semmi változás! Tanácstalan vagyok! :(
2012. máj. 29. 10:23
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal gyógyszerrel el lehet apasztani, nőgyógyászod/háziorvosod biztos segít, ha felhívod!


#2

2012. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

én amúgy sem értem ezt a tápszer-ellenesdit.

Engem egy hónapot szoptatott anyukám, utána tápszer, (30 évvel ezelőtt!) és az immunrendszerem hibátlan volt mindig, ötévente egyszer lát a körzeti, amikor jogsit hosszabbítok, bölcsiben is sose kaptam el semmit. nincs asztmám, allergiám, náthás is csak max 1-2 napot vagyok kétévente, de lázam sincs sosem, szóval semmi hátrányom nem volt az egészből, ma meg már még profibbak a tápok

Nem attól leszel jó anya, hogy mi van a cumiban

2012. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó nagyon jól megfogalmaztad!

"Nem attól leszel jó anya, hogy mi van a cumiban" :)

2012. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!