Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, nem...

7 hetes terhes vagyok, nem szeretnék sokat hízni a terhesség alatt. Van valami módszer erre? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Eredetileg nem ilyen súlyfelesleggel szerettem volna a babát, de hamarabb jött. Most 90 kiló vagyok. NEM AKAROK FOGYÓKÚRÁZNI, sanyargatni magam, csupán azt szeretném, ha nem 110-120 kilósan szülnék.

Milyen mértékű életmódváltás férne bele?

Olyan módszert keresek, ami nem árt a babának.


2009. dec. 9. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel egy dietetikust, mindenképpen jobb lenne, ha szakember segítségét kérnéd, még ha fizetni is kellene érte valamennyit,hiszen itt mi nem igazán tudunk tippelgetésen kívül mást csinálni :)
2009. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Írd be a gugliba, hogy terhesdiéta. Mindjárt első helyen kihozza ezt: [link] Fogadd meg a tanácsait.


Nem kell kettő helyett enni, a babának elég plusz 200 kalória naponta, ez is csak a második trimesztertől. Csoki, édesség, fehér kenyér szoruljon a minimumra, helyette fehérje, tejtermék, zöldségek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabona legyen. Ha egészségesen étkezel, nem zsírosan, nem cukrosan, akkor minden rendben lesz.


Életmódváltás mellett előfordulhat, hogy a súlyod nem nő, hanem éppen csökken, de ez a babát nem veszélyezteti.

2009. dec. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Most mar ugyan 34 hetes vagyok, de az elejetol fontos volt hogy a pocakomon kivul mashova ne hizzak.

Nalam az aktiv eletmod valt be es az edesseg mellozese.

Elotte es kozben is sportoltam, egeszen a 28. hetig mert akkor mar nem esett jol. Ekkor valtottam a javasolt setakra es a terhes jogara ami nem tul megerolteto.

Az edesseg pedig a babanak sem jo.

Probalj meg teljes kiorlesu lisztbol keszult kenyeret enni, vacsira esetleg ugyanebbol keszult pelyhet, szaritott gyumivel. Ebben sok a folsav is ami a 12 hetig nagyon fontos a baba fejlodesehez.

Nem kell koplalnod, csak amikor csokihoz vagy chipshez nyulnal, inkabb gondolkodj es nyers repat ropogtass.

Nekem nagy akaraterot adott az hogy a babam erdekeben is igy ereztem tisztanak a lelkiismeretem.

Hidd el, sikerulni fog Neked is!

2009. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én "csak" 77 kiló vagyok, de pont tegnap mondta a védőnőm, hogy felejtsem el a szénhidrátokat, max. hetente 2* egyek kenyeret, azt is teljeskiörlésűt. Nagy bajban vagyok, mert imádom a tésztaféléket, de megpróbálom megállni. Most is répát-almát reggelizek:( Viszont jót akarok a babámnak és magamnak is, arról nem is beszélve, hogy az apukám és a mamám is cukorbeteg.
2009. dec. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozva az előttem szólokhoz azt tudom mondani, hogy legjobb egy viszonylag szénhidrát szegény táplálkozással, és mozgással kordában tarthatod a kilókat. Én cukros lettem, így diétáznom kell már 17 hetes korom óta. Valami hasonlót kellene Neked is, azzal a fontos megjegyzéssel, hogy a babának kell a szénhidrát, azért ne egyél 150 g szénhidrátnál kevesebbet egy nap, erre azért figyelj oda! MEg végül is, Neked nem kell ezt ennyire szigorúan venni.

A legjobb, ha a fehérlisztes dolgokat kihagyod, inkább lassú felszívódású szénhidrátot eszel, és ha kerülöd a direkt cukros, édes ételeket, akkor szerintem nem lesz gondod.

Minden jót!

(30 hetes mami)

2009. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én hormonkezeléssel lettem terhes 104 kilóval és most 112 vagyok ez még teljesen átlagos hízás. Kívános vagyok én is de ellen állok. Ettől jobb megoldás nincs. Nekem nem mondták a dietetikust mert nem terhesség alatti kóros hízásról van szó. Cukrom is rendben így meg a babával is minden rendben. 27 hetes

2009. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 32 hetesen 20 kg-nál járok, de tanácsot azért tudok adni, attól hogy én nem tartom be.

Cukorbeteg kismamák diétáját lehet, szabad.

Kevés kenyér, liszt, cukor, azt is inkább csak a délelőtti órákban. Sok zöldség, gyümölcs, rostos ételek. csoki helyett gyümölcs. No tészta. Stb, tipikus "ne hízzunk-étkezés". A sok gyümölcs, zöldség, fehérje jó a babának is, és állítólag úgy nem sanyargatja magát az ember. Ki hogy, én nem szeretnék Igazi édesség nélkül élni... :)

2009. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. dec. 14. 03:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!