Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek megéri a sok...

Szerintetek megéri a sok görcsölés a szoptatásért?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hetes, a nagy másfél éves. A szoptatás az elsővel egy rémálom volt. Tejcsatornaelzáródások hetente, láz, fájdalom, csomók, egész napos sírás. Nem hízott semmit a babám 2 hónapos koráig, akkor kapott tápot. Fél éves koráig még szopizott, de csak napi 4-szer, a többi táp volt. Szoptatási tanácsadó is segített, de nem tudott javítani a helyzeten.

Most pedig szinte ugyanez zajlik. Kisfiam délutánonként éhesen sír, óránként kérne enni, közben megőrülök, hogy a nagyot annyira kikészíti a dolog. Az, hogy folyamatosan a pici van az ölemben, egyfolytában eszik (fél óra egy szoptatás, és óránként-kétóránként követeli). Ha nem adok neki, akkor ordít torkaszakadtából szegény pici. A naggyal szinte semmit nem tudok így foglalkozni, szegény teljesen kivan. Ti adnátok tápot a helyemben? Nagy baj lenne, ha csak naponta 3 szopit tartanék meg?

A nagyobbik amúgy nem ül meg, nem tudok könyvet olvasni vele fél órán át, se legózni se semmi. Ő 5 perc után az öccséhez vág dolgokat. Így nem maradt más, csak a mesenézés, de csak napi kétszer (előtte sose nézett ilyet a gyerek), de különben nem tudnék szoptatni.. meddig mehet ez így?



2012. jún. 20. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem inkább tápot kapjon ebben a nagy melegben, minthogy kiszáradjon.
2012. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Biztos le fognak pontozni, de én amellett vagyok, hogy a nagy érdekeit is vedd figyelembe, és ekkor tudni fogod a választ. :-)

Ha gyötrelem, ne kínozd mindhármótokat. És akkor senkinek sem lesz az.

2012. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

:( Nagyon sajnálom,hogy így alakult neked a szoptatás.Én azt gondolom,hogy jó az anyatej,de nem mindegy,hogy milyen áron.Senkinek nem jó,hogy te tiszta ideg+fáradt vagy.Főleg nem a gyermekeidnek.Aki ész nélkül ragaszkodik ahhoz,hogy szoptatni KELL,az szerintem soha nem volt olyan helyzetben,mint most te.A legfontosabb,hogy a pici fejlődjön,hízzon, a nagyobbik pedig ne traumaként élje meg a kis tesó érkezését.Ebbe család mehet tönkre.És akkor kérdezem én:megérte????A tápszert nem viccből találták ki,nyilván.Ha ettől megoldódik a probléma,boldog és kiegyensúlyozott lesz a kicsi,ezáltal te is és mindenki más,akkor nincs értelme erőltetni.

4 hónapos anyatejes baba anyukája (aki minden további nélkül tápszerhez nyúlt volna és tenné a mai napig,ha a szükség úgy hozná).

Lényegében a válaszom:NEM!

2012. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Én sem eröltetném, ha ilyen rémálom. A nagyot is nézni kell, meg mindenkit. Hagyj már pár szopit, ami kényelmesebb neked, pl a nagy alszik. CSináld úgy, hogy a nagynak, és neked is jó legyen, és a kicsi is jól lakjon.
2012. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Jobb a lelki nyugalom, én azt mondom. Én annyira akartam szoptatni, de annyira hogy komolyan fájt a szívem, mert kaptam egy mellgyuszit...de talpraálltam belőle és ment tovább a szopi....igen ám, csak míg volt a gyulladás, olyan kemények voltak a cicijeim, h a baba nem tudott szopizni, így inkább masszírozgattam, meg fejegettem lefelé a tejcsit , cumisüvegből adva neki oda....na , akkor cumi(süveg) zavara lett, először az egyik mellemet köpte ki, rá 1 hétre a másikat. Amúgy is lecsökkent a tejem, de így aztán végképp kevés volt, a baba meg nem szopizott. Na, azt mondtam itt, elég, mert idegroncs leszek. Még aznap mentem tápit írattatni, mert nekem is volt akkor egy 2,5 éves nagyobb tesó, nem tudtam mellette hogy lavírozzak, h fejjek is, meg masszírozzak is naponta 4-5x, de még akkor a naggyal is legyek...

A tápi eleinte "rossz" volt, h annyit se tudok megadni neki, hogy fejek, de azért a 20ml-ért nem akartam a lelkemet is kihajtani. Viszont a baba igen hamar átállt a tápira, és nagyon nyugodtan pihent el annak a végén is, és éreztem, h most tökéletesen elégedett:)

2012. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Én minden lelkiismeret furdalás nélkül adnék neki tápszert!
2012. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos eszik a kicsi eleget egy szopi alkalmával? Hatékonyan szopizik? Ha óránként éhes, akkor ott valami nem stimmel. Fél óra szopi egyébként egy két hetes babánál nem hosszú. Az enyém ilyen idős korában egy óráig szopizott. Az más, hogy Ő első gyerek, és nem tudom, ha lesz második, hogy oldom majd meg, de valahogy megoldom majd. Én személy szerint mindent megtennék, hogy a helyzeten változtassak, hogy a nagyobbal is eleget tudjak foglalkozni és tápszerhez se kelljen nyúlnom. A kisfiad még elég kicsi ahhoz, hogy ez a dolog változzon. Még csak két hetes. Én azt mondom, hogy mielőtt a tápszerhez nyúlsz mindenképpen mérlegelj! Mert neki az anyatej a leges legjobb, amit adhatsz. Ha semmiképpen nem működik, akkor tápszer. Én mást is látok a háttérben. Most szültél, kimerült vagy. Ott a nagyobb gyerek, azt sem tudod hova kapj. Szerintem a kicsi érzi rajtad a feszültséget. Jó lenne, ha lenne esetleg egy nagymama, aki odaköltözne egy-két hétre segítene a háztartásban, foglalkozna a nagyobbal, hogy a kicsivel jobban egymásra tudjatok hangolódni. Én egyébként teljesen megértelek.
2012. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Azért arra kíváncsi lennék hogy kik pontoztak ennyire le mindenkit. Szerintük a szopizás a leges leges legfontosabb még 35 fokban is, amikor mind a 3-an szenvednek??? Hát gratulálok.
2012. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok nekik. Én is szenvedtem az elején, de nem volt nagyobb gyerekem, és nem volt kín a szoptatás. Ha nem akarok mindenáron megfelelni a mai elvárásoknak, én is több tápszert adtam volna, így kínlódtam időnként...
2012. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!