Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás. Na de így?

Nyilvános szoptatás. Na de így?

Figyelt kérdés

Minap sétáltattam a fiamat a közeli, elég forgalmas parkban. Ült a fűben egy kisebb babás társaság. Az egyik anyuka simán felhúzta a pólóját( pont szembe sétáltam velük, eléggé szembetűnő volt.), teljesen szabadon volt az egész melle. Elkezdte nyomkodni a mellbimbóját, mellét(gondolom, hogy meginduljon a tej) , majd mellre tette a gyerekét. És közben a másik melle is kilátszott.

Nem lehetett volna ezt diszkrétebben megoldani? Nem biztos, hogy az egész park kíváncsi a melleire.

Én is szoptattam már nyilvános helyen a fiamat, de mindig meg tudtam oldani egy kendővel/textil pelussal, hogy senki ne lássa. Lehet, hogy őt nem zavarja, ha mások látják, de azért lehetett volna tekintettel a többi sétálóra...


2012. júl. 23. 12:43
 81/118 Sókristály ***** válasza:
100%

78-as kommentedre:

Már ha érdekel a dolog, akkor valóban megtehetem. De ha mondjuk tudom, hogy így is, úgy is nagy a ..eggem, és már nem érdekel az egész, akkor nem fogok ezzel foglalkozni, és nem érdekel mások véleménye.

Nem vagyunk egyformák.

Én pl. egy antinő vagyok öltözködés terén. Vannak cuccaim, de valahogy nem érdekel annyira az egész. Van néhány jól bejáratott bulizós, szülőis, városozós garnitúrám, amúgy meg farmer, póló, mondjuk az gyakran sztreccs. Tréninggatyám nincs, mert a srácaim mindig bokáig húzták rajtam, így száműztem. Nagyon nem tudok mellényúlni, mert a tesóm időnként ránéz a szekrényre, lomol, vásárolni visz.

De az igazi világom a farmer, a bőrgatya, a halálfejes, motoros pólók, mert mea culpa motoros vagyok a rosszabbik fajtából. Szóval a divat, meg a ruhák finoman szólva nem az én pályám.

És pontosan a motoros lét miatt érzem úgy, hogy időnként be kell venni a leszarint. Ha kövér vagy, akkor azért, ha meg mocis, akkor azért.

Rég nem a témánál vagyunk, de gyorsan leírom: munkából menet rohantam szülőire, motorral, bukóban, bőrcuccal. A fiam összeverekedett egy sráccal, annak az anyja meg lekapott, hogy mekkora csavargó sz@r alak vagyok, és ilyennek nem való gyerek. Ezt így külső alapján.

Érted, mire akarok kilyukadni? Ne azért ítélj meg valakit, mert úgy néz ki, ahogy, ne azért mert másmilyen a járgánya, ne azért, mert láttad a cicijét.

Amúgy pont a mocis srácok nem csinálnak abból üget, ha az aktuális cseppem éppen rajtam lóg :-)

2012. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/118 Sókristály ***** válasza:

80-as válaszodra, kedves benzso:

"szeretsz nyilvánosan szoptatni" - alapvetően nem szeretek. De 5 gyerek és a saját vállalásom mellett van annyi rohannivalóm, hogy gyakran muszáj. Meg persze van, amikor éppen nem lenne az, de nincs kedvem otthon ülni, míg a többiek programot csinálnak maguknak.

És nem szoktam direktben senki orra elé odatolni a cicimet, bár elismerem, gyermekem takarásfóbiája miatt időnként bizony kivillan.

Folyt köv, megint kihagy a memóriám..

2012. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/118 Sókristály ***** válasza:
100%

"igen igen,erre gondoltam, h ha te azt kéred tőlem, h ne érezzem szarul magam a meztelenkedéstől (ami nekem ugye nem reflex-szerű), akkor te miért ne fogadhatnád el inkább el, h na jóóóó, nem meztelenkedek, mert ő így akarja... te ezt kéred tőlem, h én fogadjam el, h te ezt akarod, akkor is, ha minden porcikám tiltakozik ellene. "


Elemezzük a helyzetet. Te azt kéred tőlem, ne meztelenkedjek (nevezzük így, tudjuk miről van szó). Ha én ezt megteszem, akkor a saját elveim ellen vagyok, te viszont igazoltad a sajátodat. Hol itt a kompromisszum?

Ez akkor lenne egál, ha én meg azt kérném, hogy te is meztelenkedj. De mivel nem kérek ilyet, csak azt, hogy fogadd el, hogy én mégis megteszem, ezzel nem kívánok változtatni az elveiden, hiszen nem kérlek arra, hogy kövesd az enyémeket.

Kicsit bonya, fordítok.

1. verzió: meggyőzlek, hogy meztelenkedj. Így lesz 2 pucér mama, és te dobod az eveidet.

2. verzió: meggyőzöl, hogy ne tegyem, így lesz 2 felöltözött mama, és én dobom az elveimet.

3. verzió: én vetkőzök, te meg nem, de egyikünk sem foglalkozik a másikkal. Van 1 pucér, meg egy ruhás mami, és mindenkinek maradtak az elvei.

Melyik igazságos?

2012. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/118 anonim ***** válasza:

Kedves Sókristály!

Kérlek olvasd el az általam írt 1. kommentet, és tudni fogod, hogy hogyan is jött ide az általad is említett nő.

2012. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/118 Sókristály ***** válasza:
Melyik volt az a komment? Nick név nélkül kicsit nehéz.
2012. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/118 anonim ***** válasza:
Igazad van. :) A 9. kommentre gondoltam.
2012. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/118 Sókristály ***** válasza:

Elolvastam, és még mindig nem értem.

Igen, vannak koszos, ápolatlan roma anyák, akik az utcán szoptatnak. Taszító látvány, de nem a baba miatt, nem a szoptatás miatt, hanem úgy egyben az egész.

Ugyanúgy vannak tiszta, rendezett roma nők, akik nyilvánosan szoptatnak, koszos fehér nők, és tiszta fehér nők. Nem az egyéni viselkedési morál és a higiénia itt a kérdés.

2012. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/118 anonim ***** válasza:

Ezzel csak azt írtam le, hogy engem is zavarna, sőt zavar, ha kilógó melleket kell látnom. És leírtam még hozzá az egyik olyan dolgot ami igencsak zavart. Mert errefelé sajnos csak ilyet látni nap mint nap... Bolt előtt, kórház előtt, stb. Nem konkrétan a személyi higiénián volt a hangsúly.

Szóval leírom mégegyszer. Nem konkrétan a nyilvános szoptatással van gondom, hanem azzal, hogy miért kell a másik mellét is kidobni hozzá... Nem lehet diszkréten ezt megoldani?

2012. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/118 Sókristály ***** válasza:

Bár még mindig nem értem, hogy jön ide a roma nő, de találgatni már tudok.

Gyakran látsz ilyet (ez számomra is gáz látvány), és emiatt elkezdtél általánosítani a fedetlen keblekkel kapcsolatban.

Más ötletem nincs az összefüggésre.

Hogy miért kell mindkettőt kidobni. ha van kedves, olvass vissza néhány kommenttel feljebb. leírtam, hogy pl. az én fiam takarásfóbiás, ha letakarom, letépi, vergődik. A másik cicimen meg rajta a keze, így időnként villantok, bármennyire figyelek. Van ilyen is, és én ugye csak a magam nevében tudok nyilatkozni. Sajnálom, hogy ez téged zavarna, ha éppen látnál engem, viszont nem nagyon tudok mást tenni, mert annyit vagyok úton.

2012. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/118 Sókristály ***** válasza:
kedves=kedved
2012. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!