Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van erre a gondra megoldás?...

Van erre a gondra megoldás? Nem megy a szoptatás.

Figyelt kérdés

Egy hetes a kislányom, és a kórházban sajnos nem evett, bár szépen szopizott, de nulla volt a hatékonysága, és elég lusta is, hamar abbahagyta. Emiatt fejtem a tejet, és megkapta cumisüvegből, mert ez volt a feltétel, hogy hazajöhessünk.

Itthon átálltam a pohárra, és elhagytuk a cumisüveget, és időnként már hajlandó volt a kicsi szépen szopizni, alkalmanként 20-30ml-t, de előtte kellett pohárból adni neki egy keveset, különben csak ordított, el se kezdte szopit. Ez azóta sem változott érdemben, inkább ha lehet kicsit rosszabb lett, mert már a poharat is kezdi elutasítani.

Szoptatni néha tudom, de rájöttünk, hogy annyira dől a tej a mellemből, hogy fuldoklik tőle, és így nem is nagyon hajlandó szopizni. Kipróbáltam azt is, hogy kifejtem az elejét, de mire nem dőlt a tej, addigra lejött kb. 20ml, és addigra már a kicsi annyira ordított, hogy képtelenség volt a szájába tenni a mellemet. Mára eljutottunk oda, hogy már akkor is ordít, ha közelítek felé a cicivel, amitől én teljesen kiborulok:(


Szerencsére egyelőre van tej úgy is elég, hogy csak fejem, de egyrészt ez marhára fárasztó, másrészt azért tartok tőle, hogy ezt örökké nem tudom majd csinálni. A fiammal is voltak szopi gondok, de vele az volt a baj, hogy nem volt elég a tej, pótolni kellett:) Azt megoldottam szoptaníttal, és rendeződött is, de erre a jelenlegi helyzetre ötletem sincsen.


Rendeltem egy medela calma cumisüveget, de az csak jövő hét közepén érkezik, addig ötletem sincs, hogy mit tegyek. Ma már végső elkeseredettségemben adtam cumisüvegből enni, így elértem, hogy szépen nyugodtan alszik, mert ma egész nap zaklatott volt - gondolom az állandó szopis kudarc plusz az én emiatti idegességem őt is agyonra megviseli.


Tudna nekem valaki erre a helyzetre tanácsot adni? vagy várjak türelemmel, hogy kicsit nagyobb legyen, és ne zavarja ennyire, hogy ömlik a tej?


2012. aug. 4. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

a védőnő ilyenkor hol van amikor probléma van?


én bimbóvédővel szoptattam a lányomat,utana már az Istennek se akarta a cicit bekapni.2 hónapos koráig szoptattam csak.ez semmiképp nem jó,hogy egyszer ez egyszer az.

2012. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A védőnőt inkább hagyjuk:) AZ első babánál is rácsodálkozott, hogy 7 hónaposan még szoptatok?


Igazából lényeges dolgokban meg sem kérdezem. Viszont a bimbóvédő nem rossz ötlet, holnap lehet ki is próbálom.

2012. aug. 4. 18:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld bimbóvédővel. Épp csak az elejét fejd ki. Jóllakik, megnyugszik. Te is megnyugszol. Ez a legfontosabb.
2012. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon erős a tejleadó reflexed, próbáld ki, hogy ülve, hátra dőlve szoptatsz, a,kicsit pedig szemből, felülről teszed mellre, így a gravitáció nem ad plusz "löketet" a spriccelő tejnek.
2012. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam írni, amit az utolsó:)

Ilyenkor gyakori "hiba", hogy az anyuka még rá is hajol az ölében tartott gyerekre, nehogy kifolyjon a tej a száján, a baba meg fuldoklik. Próbáld "magadra húzni", te ülj vagy kicsit dőlj hátra, és a baba legyen magasabban, mint a cicid.

Esetleg kicsit fejd meg a melled,mielőtt ráteszed, hogy ne a torkába "robbanjon" a leadóreflex!

Kitartás, ügyesen!

2012. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és ne tegyél fel bimbóvédőt, nagyon nehéz elhagyni, ha anélkül is szopik, pakolj el inkább minden cumit meg védőt!
2012. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a bimbóvédő nem jött be, a babámnak sem kellett úgy a cici. Viszont a szülés után 6 hétig borzasztóan fájt a szoptatás, hiába volt sok tejem, már a kiborulás határán voltam minden ébredés előtt, hogy mindjárt szoptatnom kell, és harapom az öklömet a fájdalomtól. Ekkor álltunk rá, hogy én lefejtem, szerencsére jó gyorsan jött a tej, ahogy kijött 20-30ml, a férjem már adta is neki cumisüvegben. Két hétig cumisüvegből evett a kislányunk, nem lett semmi baj, az eltelt időben nekem helyrejöttek a melleim, s tudtam ciciből szoptatni.
2012. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Folyt. lehet, hogy nálatok is csak idő kéne, hogy a kisbabád megszokja a cicit.
2012. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat:) A bimbóvédő nem jött be, nem kellett neki.

Most időnként hajlandó szopizni, de mindig pótolni kell, mert hamar kimerül. 40ml-ket eszik, többet nem kér, és változó, mennyit szív ki, van hogy 10-et, van hogy 30-at (ilyenkor nem adok pótlást, hamarabb kel:))


Szegényke, még mindig fuldoklik rajta:S Sajna a hátradőlős nem működik, mert túl nagy a mellem, tartanom kell, hogy ne borítsa be az egész fejét, így meg őt ne tudom tartani, legfeljebb, ha valaki odatartja, ez meg hosszú távon nem megoldható.


Most próbálkozom, mindig jó alaposan lefejem, aztán adom oda neki, és bizakodom, hogy ahogy erősödik, úgy lesz egyre könnyebb.

2012. aug. 5. 19:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Előtted szóló vagok, és a fekve szoptatást próbáltad? Én csak úgy szoptattam a lányom, nagyon kényelmes volt. Ha túl erősen jött a tej, akkor csak kihúztam a szájából a cicit (vagy ő fordította el a fejét), és textilpelust tartottam a mellemhez, amíg nagyon jött belőle a tej.
2012. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!