Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van erre a gondra megoldás?...

Van erre a gondra megoldás? Nem megy a szoptatás.

Figyelt kérdés

Egy hetes a kislányom, és a kórházban sajnos nem evett, bár szépen szopizott, de nulla volt a hatékonysága, és elég lusta is, hamar abbahagyta. Emiatt fejtem a tejet, és megkapta cumisüvegből, mert ez volt a feltétel, hogy hazajöhessünk.

Itthon átálltam a pohárra, és elhagytuk a cumisüveget, és időnként már hajlandó volt a kicsi szépen szopizni, alkalmanként 20-30ml-t, de előtte kellett pohárból adni neki egy keveset, különben csak ordított, el se kezdte szopit. Ez azóta sem változott érdemben, inkább ha lehet kicsit rosszabb lett, mert már a poharat is kezdi elutasítani.

Szoptatni néha tudom, de rájöttünk, hogy annyira dől a tej a mellemből, hogy fuldoklik tőle, és így nem is nagyon hajlandó szopizni. Kipróbáltam azt is, hogy kifejtem az elejét, de mire nem dőlt a tej, addigra lejött kb. 20ml, és addigra már a kicsi annyira ordított, hogy képtelenség volt a szájába tenni a mellemet. Mára eljutottunk oda, hogy már akkor is ordít, ha közelítek felé a cicivel, amitől én teljesen kiborulok:(


Szerencsére egyelőre van tej úgy is elég, hogy csak fejem, de egyrészt ez marhára fárasztó, másrészt azért tartok tőle, hogy ezt örökké nem tudom majd csinálni. A fiammal is voltak szopi gondok, de vele az volt a baj, hogy nem volt elég a tej, pótolni kellett:) Azt megoldottam szoptaníttal, és rendeződött is, de erre a jelenlegi helyzetre ötletem sincsen.


Rendeltem egy medela calma cumisüveget, de az csak jövő hét közepén érkezik, addig ötletem sincs, hogy mit tegyek. Ma már végső elkeseredettségemben adtam cumisüvegből enni, így elértem, hogy szépen nyugodtan alszik, mert ma egész nap zaklatott volt - gondolom az állandó szopis kudarc plusz az én emiatti idegességem őt is agyonra megviseli.


Tudna nekem valaki erre a helyzetre tanácsot adni? vagy várjak türelemmel, hogy kicsit nagyobb legyen, és ne zavarja ennyire, hogy ömlik a tej?


2012. aug. 4. 18:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Most pont ezzel próbálkoztunk, egyelőre működik:) Ma már csak egyszer tiltakozott a cici ellen, a többi alkalommal nagyon rendesen szopizott - bár csórikám rengeteget fuldoklott:)



Csak alakulunk már valahová:)


Még egyszer köszi mindenkinek a válaszokat!

2012. aug. 6. 22:14
 12/12 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk, a kórházban leszokott ...illetve lehetősége sem volt rászoknia ..baba barát kórház ,ja

Próbáltuk a szoptanított de a megoldás a calma ,nagyon jó és 3 nap alatt helyre vágta az eltolt 2 hónapot.

Pedig a gyerekem úgy üvöltött a cicitől mint ha molesztálnám :(

2012. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!