Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy a tápszeres...

Miért van az, hogy a tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát, az anyatejesek pedig többször felkelnek éjszaka a ciciért?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 15:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Jaj ezek az ismerősök, rokonok... a Babák részlegen van pá olyan kérdés, amiben az anyukák leírják a jobbnál jobb kapott tanácsokat, hát komolyan mondom, az agyam eldobom!

Nincs rossz tej, és nincs két egyforma gyerek!

Az én egy éves kislányom is felkel éjjel szopizni. Bár valószínűleg nem kifejezetten éhes, mégis jól esik neki egy kis meleg tej és odabújni anyához. Az unokatstvérem tápszeres babája sem alussza végig az éjszakát.

Ebben a korban más az oka általában az éjszaka át nem alvásának, fogzás, szeparációs szorongás, mozgásfejlődés, stb.

2012. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz hogy a tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát.Az én kislányom elejétől fogva tápszeres volt és mégis felkelt.1 éves kora óta bolti tejet kap,azóta is még 1x felkel pedig már 2,5 éves.Nem egyformák a gyerekek,van akinek már x hetes kora óta átalussza az éjszakát és van olyan gyerek aki meg sokáig felkel.
2012. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 xStefix ***** válasza:
58%

Egy baba mindezért kelhet éjszaka:

éhes

szomjas

fáj valamije

beteg

oltást kapott

rosszat álmodott

valamiért (pl. zajra) megébredt a felszínes alvásból

megijedt, fél

keresi anyát, a biztonságot (pl. szeparációs szorongás)

épp fejlődési szakaszban van, ami megborítja az addigi szokásait


Lehet válogatni. :)

Ezek nagy része természetes, másik részük pedig szoptatással könnyen és gyorsan orvosolható. (És ez nem káros.)

Vagyis, majdnem "normálisabb", de legalábbis gyakoribb, ha egy baba (akár időnként, akár tartósan) ébred éjszaka, mint az, ha nem...

2012. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megnyugodtam. Nem sokszor kel fel, általában 2-3-szor, de előfordul az is hogy többször. Én bírom, úgyhogy nem gondoltam ezért tápszert adni neki.
2012. aug. 17. 09:08
 15/15 anonim ***** válasza:
szia lányom 16 honapos anyatejes még bár én este 11honapos korátol tejet adok nappal meg cicizik mert azzal tud csak ilyenkor el aludni nálunk is volt idöszak mikor kellt éjjel cici aztán pár honapig át aludta majd jöt a foga fel kelt ujra éjjel most megint honapok ota alszik szépen ez függ sok mindentöl lehet szomjas melege van stb stb
2012. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!