Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell kényszeresen...

Miért kell kényszeresen átállni a kötött idejű szoptatásra?

Figyelt kérdés

7 hetes babám akármennyit eszik nem bírja ki 2-3m óránál tovább. Gyerekorvos leszidott, hogy ilyenkor már 4 óránként kéne, fél óra alatt megennie az adagját. mondta legyek következetes, álljak át erre. de félek, hogy kevesebb tejem lesz baba pedig zaklatott a sírástól és az éhes pocival töltött óráktól.

Ebben a korban már tényleg ennyire ritkán kéne? Olyan nagy baj, ha az ő igénye szerintszoptatok , akár 2 óránként?


2009. júl. 23. 17:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig ezt mondta a védőnő "anyuka, már csak 4 óránként kéne ennie a gyereknek".

7,5 hónapos, még mindig (igény szerint) 2,5-3 óránként eszik. Ő ilyen, engem nem zavar. A védőnő meg nem érdekel.

Csináld úgy, ahogy TE jónak látod.

2009. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A védőnőnek és az orvosnak lehet hogy nincs gyereke.

Talán soha nem szoptattak még.

Az ilyen eü. dolgozóktól van a sok bizonytalan baba.

A dokinak az a jó hogy ha te nem szoptatsz mert a tápszer felírás után pénzt kap a tápszergyártó cégtől.

2009. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, nekem meg azt mondta a védőnő, hogy mielőtt bolti tejet adnék a babámnak, még "be kell, hogy menjen egy egész doboz tápszer"! Nekem kinyilt a szemem kerekre, és megkérdeztem, ugyan miért? Na erre kicsit elbizonytalanodott, és azt mondta, majd még beszélünk róla. Mondtam, jó, beszéljünk szerintem is. 19 hónapja szoptatok igény szerint, nem érdekel, ki mit mond.
2009. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Már mindent leírtatok, de nem bírom ki....

Én is arra jutottam hogy a gyerekdokimnak biztos nincs gyereke.... 3 óránként etetni, mikor annyit tornázik egy óra alatt hogy én sem bírnámm leizzad még egy szál pelusban is? Persze hogy megéhezik, szomjazik. Pont attól fejlődne rosszul a baba, ha hagynánk órákig sírni!

Hogy termelődne idővel több tej ha soha nem sűrűsödne be az evés? A 6 hetes ugráson 1-1,5 órás evéssel jutottunk át, ha hallgatok a dokira, nem lenne elég tejem, és jönne a tápszer, tényleg GÁZ amit csinálnak.

2009. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam, hogy nem csak engem stresszelnek ezekkel. Azt is mondta, hogy nagyon sokat adok neki enni, mert egyszer volt, hogy csak tápszert kapott, és egy nagyobb adag sikerült, 180 ml..és a pici mind benyomta...gondolom éhes volt, ennyi kellett, hogy jóllakjon. Ezért lekapott nagyon a doki...DE KÉRDEM ÉN, HA ENNYI AZ ADAG AMIVEL JÓL LAKIK, MIT CSINÁLJAK, VEGYEM EL TŐLE, HOGY ÉHES MARADJON?! Megjegyzem ennyi mennyiséggel sem aludt 3 óránál többet.... Persze ez egyszeri eset volt, de elég nagy az étvágya, 7 hetes lévén..de hát ez van minden baba más.
2009. júl. 24. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!