Ez természetes?

Figyelt kérdés
Mielőtt elkezdem etetni a kislányomat illetve, mielőtt fejem le a tejet, amikor már úgy érzem, hogy feszül a mellem, olyankor mind a kettő egyszerre eléggé elkezd fájni, bizseregni, akkor elkezd folyni magától a tej cseppekben. Etetés és fejés után, amikor már ellazul a cicim, már abszolút nem fáj. Ez a fájdalom ilyenkor szerintetek normális?
2012. szept. 9. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem normális nekem is volt h szopi előtt feszült mint ha tudta volna h éhes a baba .-)

és néha szopi elején is fájt kicsit a mellem


nekem még annyi volt h nagyon szomjas is lettem előtte mindig innom kellet egy nagy pohár vizet

2012. szept. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez teljesen normális, nincs okod agodalomra. A bizsergés az jó jel a szoptatás szempontjából, azt jelenti, hogy a szervezeted végzi a dolgát, szépen termelődik a tej.
2012. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, feszíti a tej. Érezheted még picit fájni akkor is, mikor a tejleadó reflexed indul. Néha elég csak rágondolni a gyermekre hozzá :) <3
2012. szept. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen teljesen normális! Ez a tej belövellés! Nekem akkor is van néha ha leülök enni vagy ha közel van már az etetési idő és megnyikkan a baba... :)
2012. szept. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezt erzem en is,bizsereg bizonyos idöközönkent,elkezd fajni nem is kicsit a cicim külsö oldala es elkezd jönni a tej rövid ideig.Teljesen normalis dolog egyebkent.Nekem amugy rengeteg a tejem,elegge szenvedek is vele.Meg nem ält be a kereslet-kinalat nalam,a kisfiam 2 honapos.
2012. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Ez a tejleadó-reflex, az oxitocin hormon okozza az érzést. Ilyenkor a mirigyek simaizomszövete összehúzódik és a tejcsatornákon át kipréselődik a megtermelődő anyatej.


Nem mindenki érzi ezt egyébként, de az sem baj. Ha a baba időnként ritmikusan szív-nyel, akkor biztosan van ilyen reflex. (Enélkül ugyanis a baba biztosan nem jutna elegendő tejhez.)

2012. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!