Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Közel 4 éves kislányom újra...

Közel 4 éves kislányom újra szopni akar! Más járt így?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 2 hónapos kicsinket szoptatom, és a nagy most kezdte az ovit. Én összefüggésbe hozom az óvodával az újra szopni akarást. Egyre keservesebben sír érte. :( Aki volt hasonló helyzetben, mit tett? Legjobb lenne, ha csak hasonló helyzetet átéltek válaszolnának. Kérem, hogy "szoptatásellenesek" ne generáljanak vitát!
2012. szept. 24. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

szia!igaz azt kérted hogy azok írjanak akik hasonló helyzetben vannak.ezért bocsi hogy írok.

az én lányom is majdnem 4 éves és én is szoptatom majdnem 3 hónapos kisfiamat.igaz a lányomnak eszébe se jut hogy ciciljen,de én nem engednék neki.nem neki való már.az a kis tesóé!!!a picinek van szüksége a tejcsire.

2012. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

első vagyok:talán próbáld meg elmagyarázni neki hogy a a picié és ha megeszi előle akkor a kicsi sírni fog mert ő még nem tud mást enni,neki még nincs foga hogy megrágja az ételt.

nálunk lehet azért is nem alakult ki ez a helyzet mert én első perctől kezdve ezeket mondogattam a nagynak.

2012. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Nekem 2,5 éves volt a nagyobbik, mikor megszületett a pici. Őis cicizni akart, én adtam is neki, igaz nem ciciből, hanem alátartotta a poharát, és én meg fejtem neki:) de egy idő után rá jött, hogy a kakaó finomabb, így inkább visszaszokott arra:)
2012. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha ez téged!! zavar ne engedd neki, tarts ki e mellett. Ha neked belefér, hogy kipróbálja (nagy valószínűséggel már elfelejtette, hogy is kell szopizni) beszéld meg, hogy kipróbálhatja és mik a feltételei. Pl. csak ha a tesó evett, csak otthon este, csak most az egyszer....

Esetleg kompromisszumként pohárból kaphat lefejt tejet.

Nekem 2,5 éves volt a nagy, mikor a kicsi született, ő is meg akarta kóstolni, én engedtem neki, kipróbálhatta. Másfél éves koráig szopizott a nagyobb, és ekkora már teljesen elfelejtette a technikát, úgyhogy többször nem kérte.

2012. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

3,5 éves fiam mellett feküdtem az ágyban melltartó nélkül. Odabújt hozzám és kérdezte, hogy ehet-e a cicimből? A kistesójával vagyok terhes, mondtam neki, hogy "Nem, ez a kistesódé!". Erre ő: "De anya, kettő van!". :D A férjem majd' leesett az ágyról olyat kacagott.... :) Én mondtam neki, hogy oké, de attól még ez a tesóé, mert ő már nagyfiú és a nagyfiúk nem ciciznek. Ő 27 hónapig szopott, úgyhogy gondolom még emlékszik rá, de szerencsére megértette és ennyiben is maradt a dolog. Holnap fog születni a kistesó, gondolom, hogy még próbálkozik majd ő is ezzel a dologgal. Nyilván elsőre én is megpróbálom majd neki elmagyarázni, hogy nem lehet. De ha nagyon nem megy, valószínűleg megkóstolhatja majd, de csak pohárból. Szerintem nem is fog neki ízleni, csak a kíváncsiság miatt.

Az is eszembe jutott így olvasva a soraidat, hogy talán igazad van az ovival kapcsolatban. A nagylányod most azt látja, hogy a kistesó, aki szopizik otthon van veled, őneki meg oviba kell mennie és elválni tőled. Gondolom bölcsis akkor nem is volt. Talán az jár a kis fejében, hogyha ő is szopna, akkor ő is veled lehetne, mint kiskorában. Próbálj meg erről beszélni vele, hogy miért akarja annyira. Az íze miatt, vagy az ovi miatt.

2012. szept. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiam 25 hónapos volt, amikor a lányom megszületett, 20 hónapos koráig szoptattam, akkor választotta el magát. Ő is szopizni akart az elején, meg is engedtem neki, de nem sikerült. A szopóreflex állítólag nagyon hamar kihuny a babákban/ gyerekekben. Egyszer-kétszer próbálkozott, aztán feladta. Utána néha kérte, hogy fejjek le neki tejet, de azzal is nagyon hamar felhagyott.


Szerintem, ha nincs Benned nagyon erős ellenérzés, akkor engedd meg neki, nagyon hamar "rá fog unni"!

2012. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

ö..hát már mit értesz szoptatás ellenesnek?

ugye nem akarod szoptatni a 4 éves kislányodat újra csak azért hogy jó legyen a lelkivilága??

ő már nagylány meg kell értenie hogy a tejcsi a babának való nem neki,...

2012. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Nem az óvodába való járással van összefüggésben, hanem a kistestvérrel.

Egyszerű féltékenység, ő is részt akar ebben a dologban venni.

A kakaós kismami trükkjét bevetném én is, de cicit nem adnék 4 éves kiscsajnak :)

Próbáld vele megértetni, hogy ő is sokat cicizhetett, de most a kicsinek kell ugyanebben részesülnie.

Szerintem egy 4 éves ezt simán felfogja, és megérti.

2012. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen "probléma" a 4 évessel, de nincs kistesó érkezőben. Szóval tanácstalan vagyok.
2018. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!