Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1,5 napos ujszülött baba csak...

1,5 napos ujszülött baba csak alszik, alszik, nem szopizik. Normális ez?

Figyelt kérdés
Teljesen érdektelen a cukros vizes cumisüvegre, a cicit be sem kapja.A pelusa 24óra alatt száraz volt.Rooming in van az anyukájával.Mikor fog beindulni,elfáradhatott a szülésnél?Amugy jó sulyban van,EDA mellett született.Volt már más is így?Nem sárgulhat be?Eszméletlen a csecsemősök mennyire nem segítenek az anyukának,vagy csak én aggódok?Van ilyen hogy az ösztön nem"kapcsol be"a babánál,és ordít hogy éhes?Várom a válaszokat!

2012. okt. 14. 05:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
SZIA!HAT ELOSZORIS BORZASZTOAN SAJNALOM AZ ANYAT ES MINDEN JOT KIVANOK!NALUNK BEVALT,TUTI TIPPEK!!MONDD NEKI,HOGY VETKOZTESSE LE A PICIT AKKOR FELEBRED HAGYA UGY,CSAK EGY RUHA PELUSAL TAKARJA BE,NAGYON FONTOS HOGY KENYELEMBE HELYEZZE MAGAT IS ES A PICIT IS!NYOMJON EGY KIS TEJET A MELLBIMBOJARA ES TEGYE A PICI ORRAHOZ UGY HOGY ERJEN NEKI,VARJA MEG MEG KINYITJA NAGYRA ES AKKOR TEGYE A SZAJABA,REMELEM SEGITETTEM!NEKUNK SZOPTATO TANACSADO MUTATTA EZEKET!IRJ HOGY MIVAN.MINDEN JOT KIVANOK!
2012. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
nekem is korababám van,már másfél éves,de 800g al született annó,nagyon nehéz volt a szopit elkezdeni,de megtanultuk és azóta is megy.fejni akkor ismeg kell próbálni,valamivel kell ingerelni a mellet,ha a gyerek nem,akkor a férj.ez nem vicc,tényleg megteszi apuci is,vagy egy jó orgazmus...lényeg az oxitocin.persze,hgy nincs teje,mert nincs oxitoci,az pedig csak jó érzések hatására termelődik. Pozitívan kell hozzáálni és mennifog.szeretettel, és nem kizárólag parával.persze nekem sem ment ez nagyon. Amúgy mivel az én kicsim nagyon apróka volt,ezért nem volt nagyon ereje és pótolgatni kellett a tejcsit,mert nem szopizott eleget,és a cumit sem szívta,de pohárból meg lehetett itatni,de ha nem akkor fecskendővel:) lényeg hogy nyelje le.
2012. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
előző vagyok.a sárgaság egyébként lehet az oka,meg kell piszkálni a dokit,de a vérvételből úgyis kiderül,kék fény és utána minden ok
2012. okt. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolót azért kijavítanám: az oxitocin a tejleadáshoz kell, ahhoz, hogy a tejcsatornák kiürüljenek. A tejtermeléshez a prolaktin hormon, ami pedig akkor termelődik, ha a mellet elég inger éri: ha kevés, kevesebb hormon kevesebb tej, több inger, több hormon, több tej. Ha az anyuka ideges, nem oxitocin, hanem adrenalin termelődik, ez gátolja a tejleadást. Lényeg, a babát legalább 2 óránként mindkét mellre rá kell tenni, de legalábbis fejni kell, mert csak így indul be a tejtermelés. A baba gyomra születéskor akkora, mint egy cseresznyemag, nem kell mérhetőt produkálni, a kolosztrum pár korty, viszont a pisis pelus és a bélszurok távozása fontos! Remélem sikerül összehangolódni a babának és a mamának! Az én kisfiam 3640-el született, ő totál lusta volt, folyton bealudt, állandóan ébreszteni kellett.

Írj, hogy van-e fejlemény!

2012. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Szia!


Mikor megszületett a kisfiam 1 hétig szinte semmit sem evett a csecsemősök titokban itatták tápszerrel, h az orvos ne tudja meg, mert ez nagy bűn volt ott ahol én szültem. Besárgult és csak aludt meg aludt és még aludt. Egyszerűen nem tudtaM ARRA SE FELKELTENI, H EGYEN. Nem sírt, h ő éhes. Hazajöttünk, h majd itthon, de neeeeem. Nem volt mérhető eredményünk. vagyis egész nap semmit sem evett. Apelus ugyan olyan száraz volt, mint ahogy te írtad. a mellbimbóim befelé fordultak, úgyhogy nem tudta bevenni a cicit. Vettem chicco bimbókiemelő kütyüt azzal jobb lett. Bepánikoltam sírtam, h ki fog száradni, mert odakint akkor volt alegmelegebb 30 fok is csak árnyékba. Én ittam a sört, homeós bogyót szedtem, és ettem a rántott levest fullaásig.....


reggeltől estig próbáltam szoptatni, szó szerint.


És egyszer csak sikerült, ő rájött a teknikára pedig előtte nagyon nem sikerült.


Vizet mindenképpen kortyoltatni kellene vele pohárból.


Egyszó mint száz ez kitartás kérdése, de ha nagyon nem megy akkor ne féljünk segítséget kérni, és ha kell nyúljunk a tápszerhez.


RTemélem nekik is sikersztori lesz a vége mint nekünk, négy hónaposan még mindíg csak a cici van és imádja!!!!

2012. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!