Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1,5 napos ujszülött baba csak...

1,5 napos ujszülött baba csak alszik, alszik, nem szopizik. Normális ez?

Figyelt kérdés
Teljesen érdektelen a cukros vizes cumisüvegre, a cicit be sem kapja.A pelusa 24óra alatt száraz volt.Rooming in van az anyukájával.Mikor fog beindulni,elfáradhatott a szülésnél?Amugy jó sulyban van,EDA mellett született.Volt már más is így?Nem sárgulhat be?Eszméletlen a csecsemősök mennyire nem segítenek az anyukának,vagy csak én aggódok?Van ilyen hogy az ösztön nem"kapcsol be"a babánál,és ordít hogy éhes?Várom a válaszokat!

2012. okt. 14. 05:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszolsz!Azt mondja az alsó állával furán kapja be a cicit.Amúgy is be van horpadva a kis szája alatt,és bekapja a kis alsó ajkát a cicivel.Tunkolva kapja be,nem tudod "ásítva"ráharaptatni vele,és nem mozog a kis nyelve,hiányzik az a szopó mozdulat..Hogy ébresztetted,hogy tartottad ébren?A birizgálás nem használ,nem is sír,inkább csak "nyekereg,csipog".Nem éhes?Úgy segítenék,de nem mehetek be,csak telefonon osztom a tanácsokat.Köszi!
2012. okt. 14. 11:33
 12/25 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet még teje! Csak az a gond, hogy ha a baba nem szopik, és mellszívóval sem stimulálja a mellet, akkor nem kapja meg a megfelelő ingereket. Ne adja fel ennyire az elején!
2012. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 14. 15:34
 14/25 anonim ***** válasza:
Elvileg a babák első nap alszanak vagy végigsirják a napot. Utána szopiznak. Az én kicsim is végigaludt 1 napot. Próbálja meg ébresztketni akár többször,simizni,ha nem megy akár pelus cserével is! (utolós lépés.) Menni fog,csakne adja fel. Melyik kh?
2012. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem nem normális. Mondjuk a kórházi dolgozók hozzáállása sem. Pécsett szültem 3 hónapja császárral, már a műtét után 1 órával hozta a nővér és nem adta fel a szopizást, pedig feküdtem spinál után mint egy darab fa. 2 óránként hozták éjjel is és ciciztették, bimbóvédővel. Először 3. nap este volt 10 gramm mérhető tejcsi, kapott pótlást, de 20-30 ml, és cukros vizet, mert többet veszített a súlyából. Itt felébresztik a babákat 2-3 óránként cicire kell tenni, hogy beinduljon a tej és otthonra is így engedtek el, hogy ne hagyjuk 3 óránál többet aludni és cicire minél többször. Próbáljátok bimbóvédővel, és a tarkóját, tenyerét, talpát masszírozni óvatosan, hogy ne aludjon. Elvileg így nem engedhetnék haza, nekünk írni kellett a szopizások idejét, mérni kellett és a kakis és pisis pelusok számát is.....Fontos lenne erőltetni...Hívjatok fel egy szoptatási tanácsadót, én is azt tettem és sokat segített.
2012. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: itt nem is cumisüvegből kapnak pótlást, hanem pohárból itatják őket.
2012. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nagyon szimpatikus ez a pécsi kórház! Kár, h messze van Szombathelytől.
2012. okt. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Hívjatok egy szoptatási tanácsadót, majd ő segít.
2012. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

fontos tudni a szülés körülményeit? nem volt semmi gond? az eda-val született babáknál elpfordul,h később kezdik meg a szopit,de ez nem igazán jó....az fontos amit írsz,hogy a szopóreflex nincs...ezért kérdezem,hogy minden ok volt?

egy szoptatási tanácsadónak készülő...

2012. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Változott valamit a helyzet? Én úgy ébresztettem, hogy ugye eleve a koraszülött osztályon voltam, nálunk az is rooming-in rendszerű. Két óránként fel kellett venni a babát, ha tetszett, ha nem. Akkor peluscsere, erre azért általában felébredtek. Aztán szoptatás közben folyamatosan masszírozni kellett a vállát, vagy a talpát. A simogatás sajnos nem elég ahhoz, hogy ébren legyen a baba, inkább bealszik tőle. Kicsit erősebben kell masszírozni. Ez általában bevált.

Közben eszembe jutott, hogy nézessétek meg a nyelvét, mert ha túlzottan le van nőve, az is gond lehet a szoptatásnál.

2012. okt. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!