Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig áll el a hütőben...

Mennyi ideig áll el a hütőben az anyatej? Amit este lefejtem másnap vacsira még megkaphatja, vagy már nem? Ha nap közben fejek, azokat összeönthetem? Mert egyszerre nem jön le olyansok ami elég lenne neki egy evésre.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
szia.lehet lepontoztok érte de én ugy csinálom h mindig reggel veszek elő egy üres üveget abba öntöm amit aznap lefejek.és azt adom neki oda másnap.eddig nem volt belöle gond remélem ezutan sem lesz..
2010. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2010. ápr. 30. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Hűtőben 2 napig és össze öntheted nyugodtan, meg kell is, hogy egyenletes legyen, tehát egyformán zsíros.

Mélyhűtőben fél évig szabad tárolni.

2010. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy fejés teje 24 óráig tárolható a sima hűtőben. Ha a baba sokat enne, összeöntheted a 2 akár 3 fejést is. Egyébként jobb, ha nem, mert így tudod, melyiket mikor fejted. Akkor pedig végképp nem szabad összeönteni, ha már a baba beleivott az üveg tartalmába.

Fagyasztóban 3 hóig, -18 fok alatt akár fél évig is tárolhatod.

2010. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tőlem egy anyuka vitte el mindig a lefejt tejet, fejés után a hűtőben tároltam. Estétől másnap délutánig amit lefejtem mindig összeöntöttem, s délután mindig elvitték a tejet. Ezt a tejet kapta a baba még aznap, illetve másnap, amíg futotta.
2010. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő,hogy a frissen lefejt tejet ne öntsem a már hűtőben tárolthoz. Amúgy 24 óráig áll el elvileg a hűtőben a tejcsi,fagyiban állítólag 6 hónap,de a fagyasztottra ott sem szabad hozzáönteni. Én így tudom.


12 hetes baba anyuja

2010. ápr. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan is anyatejleadó vagyok. Kétnaponta jönnek a tejért, addig a hűtőben kell tárolnom, és nem szabad lefagyasztanom. Azaz több, mint 48 órát kibír az anyatej a hűtőben, nem romlik meg.


Én azért a kicsimnek csak frissen fejt tejet adok. Ha már három óránál idősebb a tej, akkor újat fejek neki.

2010. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!