Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy minél többször tegyük mellre a babát, annál több tej lesz?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos kevés a tejem (mindent kipróbáltam már, rengeteget iszom, laktoherb, homeo, sör, more milk)és azt tapasztalom, hogy ha állandóan mellen van, nincs ideje feltöltődni a cicinek, és nem jön belőle jóformán semmi, a gyerek meg beidegesedig, és sír. Ellenben hajnalra rengeteg lesz, és ha 3-4 óránként szopizik akkor is ki tud szívni napszaktól függően (du-este kevesebb van) 130-70-et. Ja és sajnos fejni sem tudok, a fejővel egy csepp sem jön, kézzel egyszer tudtam kifejni 10 ml-t :( szóval semmi. Az első hetekben éjjel nappal cicin volt, de akkor még bealudt ha nem jött, most viszont ideges lesz, és esze ágában sincs az üres mellet szívni.(6 hetes)Akik azt mondják ne adjunk tápszert, azoktól megkérdezném, ők mit csinálnának, ha nincs elég tej, a gyerek ideges, rúgkapál, sír, és nem akarja szívni az üres cicit. Hagynák éhezni? Én nem hagyom, pótolom, de nem tudom magam túltenni ezen a dolgon. És mindenhol azt olvasni tegyük mellre minél többször, de nekem ez nem jön be.
2009. aug. 19. 22:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Kedves Utolsó Hozzászóló, én csak arra lennék kíváncsi, ha majndem mindenkinél működik a szoptatás, akkor miért vagyunk ennyien, akiknél nem működik? Mert azt senki nem mondhatja ránk, hogy nem akartuk! (első válaszoló,aki 3,5 hónap alatt MINDEN lehetséges módszert kipróbált).
2009. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

07.42-es vagyok...na pont ez a bajom:( hogy néha azt érzem, hogy mások azt gondolják, CSAK azért nem sikerült a tej fokozása meg a "dől a tej" effektus, mert béna voltam, elrontottam valamit, nem tájékozódtam, beletörödtem és egyebek...

de mostmár úgy döntöttem nem foglalkozom mások véleményével, csak akkor esett nagyon rosszul, hogy MINDET megpróbálok és hogyhogy nem megy flottul, pedig mindenki azt hajtja hogy ugyan dehogyneeem megy az csak AKARNI kell!!!

Na ja...

2009. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyet bírok érteni, az előtted szóló vagyok. :) Rájöttem, hogy nagyon is túldimenzionálták a szoptatást. OK, abban egyetértek, hogy az a legjobb a babának (is), és ha megtehettem volna, még mai napig is kapná az anyatejet. De miután 3,5 hónap alatt szinte "belebetegedtem" a témába (mindenki csak a magáét hajtogatta, hogy így kell, úgy kell, védőnő tízszer megmutatta, végignézte, stb). ÉN döntöttem el, hogy vége. Kész.. Azóta nincs sírás-rívás (gyerek az utolsó két hétben már csak attól is ordított, ha a cici közelített a szájához), és én is megnyugodtam. És lám csak, fejlődik a lányom, mit ad Isten! :))


Szóval én is azt mondom, AKINEK NEM MEGY, ne legyen lelkiismeret furdalása. Akinek meg megy, örüljön neki, és szoptasson minél tovább! :))

2009. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a mutter féle fejést! Én 15 hónapig szoptattam, bár én is úgí éreztem, nem elég a babának, ezért a kezdetektől pótoltam. Nekem nem jött be más, ihattam tejszaporítót, ehettem bármit, esetleg minimális változást értem el. Bármit csinálsz, ne ess kétségbe! Többet árt a babának, ha állandóan depizel a tejhiány miatt, mint hogy nem tudsz szoptatni. Szvsz.
2009. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Komolyan olyan jo ilyeneket olvasni mert en szinten ebbe szenvedek.

Ezen az oldalon olvasottak miatt lelkiismeret furdalasom volt h tapszert adtam potlasnak a fiamnak.

A korhaz ezert nekem egy remalom marad.

Az elso ejjelt vegig orditotta a fiam mert ehes volt nekem meg nem volt eleg tejem,mar konyorogtem a novereknek h adjanak neki potlast de nem hittek el h ehes es h nincs tejem.

Masnap este aztan bepanikoltak ugyanis a fiam aki 3921 grammal szuletett lement a sulya 3600 grammra.Akkor viszont ugy megtomtek h azert orditott egesz ejjel...:(

Ez a tobbszor kell mellre tenni nekem se jott be,egyre kevesebb tejem lett,fejni nem tudtam mar semmit.

Ugy h en ugy dontottem nem eheztetem a kincsemet es adok neki potlast,igy nyugodtan alszik es szepen fejlodik.

Kerdezo:ezt magamnak is mondogatom,ne legyen ezert lelkiismeret furdalasunk,mi mindent megprobaltunk es vegulis mi jot akarunk a gyerekunknek.A tapszert okos emberek talaltak ki,nem veletlenul.

Aki meg ezert megvet minket azt le kell szarni,oruljon h tud szoptatni.

Kulonben en is eloszor megszoptatom es ha nem eleg neki akkor adok csak tapszert.Ez altalaba csak este fordul elo mivel az ejszakat vegig alussza es gondolom ilyenkor ezert eszik tobbet.

Udv nektek,komolyan megkonyebbultem:)

7 hetes kisfiu anyukaja

2009. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 xStefix ***** válasza:
61%
Akik írtatok itt a gondjaitokról, kértétek szoptatási tanácsadó segítségét?
2009. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A védőnő egyenlő a szoptatási tanácsadóval? Mert akkor igen, én kértem tőle, és volt is nálunk kb. 4-szer e témában... és semmi :(
2009. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A védőnő sokszor kevesebbet tud a szoptatásról mint te.


Szoptatási szaktanácsadó segítségét lehet kérni itt a neten is.Pld.: [link]


A hölgy szoptatási szaktanácsadó és psziholögus egyben.

2009. szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 xStefix ***** válasza:

A szoptatási (szak)tanácsadó olyan SZAKEMBER, aki tényleg ért a témához és hathatós segítséget tud nyújtani nektek a sikeres szoptatáshoz. A védőnők, gyerekorvosok többsége, hiába eü-s dolgozó, általában jóval kevesebbet tud róla, mint kellene (pláne a gondokkal küzdő anyukák számára). A közfelfogásról nem is beszélve, ami tele van hiányosságokkal és fals információkkal. Úgyhogy igazából ez a fórum sem (elég) jó arra, hogy innen "tanuljatok meg" jól szoptatni, mert egyikünk sem szakember, max. csak tapasztalt anyuka, de ez nem mindig elég.

Én továbbra is arra bíztatok mindenkit, főleg, ha elhúzódó a probléma, hogy keressetek meg egy szakembert, mert biztos vagyok benne, hogy a "de én mindent kipróbáltam és mégsem jött össze"- mögött a legtöbb esetben mégis lehet valamiféle hiányosság. (És ezért nem a kínlódó anyukák a felelősek, hanem az egész rendszer.)

2009. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!