Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza tudok térni teljesen a...

Vissza tudok térni teljesen a szoptatáshoz?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok a kérdésért, első babás anyuka vagyok és teljesen elkeseredett. 3 hetes múlt a kisfiam,másfél hetes korára annyira szétrepedt a mellbimbóm (hiába kentem bimbóvédővel,neogranormonnal stb.-vel),hogy egyszerűen ömlött belőle a vér..mikor mondtam a védőnőnek,felhívta az orvosunkat,persze egyből tápszert írt és azt mondta,hagyjam gyógyulni a mellem,mert a kisfiamnak nem jó,ha ennyire vérzik,mert ugyebár azt is lenyeli.Ne fejjek sokat,mert akkor sose fog gyorsan begyógyulni..ezt az utasítást kaptam :( mostanra nagyon szépen helyrejött,megelőzésképp kenem is meg kenni is fogom,de az az igazság,hogy iszonyatosan kevés tejem lett,ahhoz képest,hogy mennyi volt és mennyi a kisfiam igénye. Nem tudom,hogy van-e esély rá - és ha igen hogyan- hogy újra szoptatni tudjam teljes egészében. Tudom,hogy én vagyok a legnagyobb hibás ezért,de naivan hittem az orvosnak és erre az oldalra meg most bukkantam rá (kicsit Marslakónak érzem magam,hogy még csak most tudok itt segítséget kérni). Szóval kérlek ne egyből a kritikát kapjam,hogy nagyon elrontottam..tisztában vagyok vele,tanácsot,segítséget szeretnék kérni..mert én SOHA nem akartam önszántamból abbahagyni a szoptatást,nem féltem a melleim szépségét stb..ha valaki tud esetleg jó módszert,ételeket,akármit amitől visszajön a tejem normálisan,annak előre is köszönöm a segítségét!!!

2013. febr. 2. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Elöször is azt kell tisztába tenned, hogy a tápszer nem ördögtöl való dolog, és manapság ez nem számít bünnek, nem vagy rossz anya attól hogy tápszeres lesz a gyerekd.


Ha tényleg sok tejed volt akkor érdemes újból bele kezdened, vissza tudod állítani, de ha nem volt sok tejed akkor ezek után sem fogsz bövelkedni nagyon és még gyötröd is magadat.


HA bele kezdesz a melleid megint szét fognak repedni, és megint fájni fog, ezt csak folyamaots szoptatással tudod helyre állítani. Vért kibukja a baba, de tényleg nem jó neki ha azt nyel. Minden tápszer elött tedd mellre, minimum 15 percet legyen mindegyik ciciden. csak ezután adjál neki tápszert.

2013. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia. Először is ne keseredj el, szerintem még van remény visszaállni a teljes szopira.

Szoptasd a babát minél többet igény szerint, ne időre, és ha tudsz még pluszban fejjél.

Van egy tejszaporító fejési technika is, amikor 7-7, 5-5, 3-3, 2-2, 1-1 percig fejsz felváltva hol egyik, hol a másik mellből, ezt naponta egyszer ha megcsinálod, már elvileg segíthet. Vannak homeopátiás bogyók is, az Urtica Urens 5ch, valamint tejszaporító teák is. Nekem ezeket kombinálva sikerült rengeteg tejet csinálnom, remélem neked is segít.

És nézd meg ezt az oldalt: [link] , a szoptatási tanácsadók nagyon szívesen segítenek, ha felhívod őket, úgy hallottam, ha kell még házhoz is kimennek.

Sok sikert!!!

És nem hibáztasd magad, nem te rontottad el!!!

2013. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elkeseredni,lehet tejed.Elöször is,a melled hagyd gyógyulni.Ne vegyél melltartót,hogy szellözni tudjon.Egyszerüen hagyd a tejet rászáradni,Ha megteheted,felsöt se vegyél,mert a szabad levegön gyorsabban gyógyul.A tiszta lanolin elvileg jó rá.Ha meggyógyult a melled,mindíg szoptasd a babád igénye szerint.Alkalmazz közben mellkompressziót,így több tejhez jut:)Jó lenne minél hamarabb elhagyni a tápszert,nehogy az üveg miatt cumizavaros legyen és megint kiharapja a melled.Ne hibáztasd magad,a seb az seb és fáj,pláne ha még szívják is:)Én hetek óta szenvedek ugyanígy,igaz már gyógyul,de szoptattam sírva is:)Remélem tudtam kicsit segíteni:)
2013. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék csak az előző válaszolókhoz, hogy szerintem ne csinálj horrorfejést, az eléggé megterhelő lenne a mellednek hirtelen. Én először is pohárból itatnám a tápszerrel a gyermekem, hogy ne szokjon cumihoz (játszócumit sem adnék neki), és SNS készülékkel szoptatnám, ha már begyógyult a mellem, minden alkalommal. Ez egy szelepes cső tápszernek való tartállyal, amin ha beindul a tej, le tudod állítani a tápszer áramlását, vagyis fokozatosan tudsz átállni a szoptatásra úgy, hogy nem éhezik a fiad, de stimulus éri a melled, hogy tejet termeljen.
2013. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igaz,jó az sns,én azért nem írtam,mert gondolom nem sok pótlásra van szükség.De nem kell megvenni,12 ezerért,pláne ha rövid ideig van rá szükség.Házilag megoldható pár 100 forintból.De érdemes alkalmazni amíg kell:)
2013. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még simán visszaáll szerintem. Még nagyon az elején vagy! Sok sikert!
2013. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát persze, hogy lehet elég tejed!!! :))) Annyit kell tenned, hogy minden nap 10 ml-rel csökkented az aktuális tápszer-adagot, és így különösebb megterhelés nélkül egyszer csak észreveszed, hogy elfogyott a tápszer és csak tejecske van. Így persze lehet, hogy hamarabb kér majd enni, mint a több tápszerrel, de ennek örülni kell. Fő, hogy szeretnél szoptatni, és a babád is szeretne. Akkor lenne nehezebb, ha a babád időközben rákapott volna az üvegre, bár még akkor sem volna lehetetlen. Minél gyakoribb szopi kell most éjjel is és nappal is, és van még valami, ami segíthet: ez egy szuper kis készülék: a neve: Medela SNS, magyarul szoptanít. Ez egy kis tartály, amibe a tápszert, vagy lefejt tejet kell tenni, és egy keskeny kis csövecskén át, amit a mellbimbóhoz kell erősíteni folyik a babának a pótlás szopizás közben. Ettől ugye folyamatosan ingerelve van a mell, és így a szervezet úgy érzi, többet kell termelnie a tejből. Általában sok türelem mellet 2-3 hét alatt szokta "visszahozni" a kívánt tejmennyiséget. Ez sajnos elég drága, úgy tudom, 15.000 forint, de megéri, illetve azt hiszem, lehet kölcsönözni is. Biztosan van róla hír valahol fent a neten. Sok sikert, boldogságot a babádhoz. Ne aggódj, menni fog!

2013. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:
100%

Na, az SNS tök jó dolog, de minek rögtön a plusz macera, ha a baba még nem cumizavaros ill. nem szokott még le a szopizásról? ;)


Első lépés: megállapítani, hogy helyesen, jól szopizik-e a babád. A fenti honlapon utána tudsz nézni, hogyan kell pontosan jól mellre tenni a picit (bár ha eleinte ügyesen ment a szopi, akkor ezt jó eséllyel már tudod).

HA MOST többször kell próbálkozni a jó mellretétellel, többször kicsúszik a baba szájából a cicid, érezhetően lanyhán szív, esetleg pattog a buksija a melleden, vagy a végére nagyon türelmetlen lesz, akkor esélyes, hogy már kialakult a cumizavar. Ebben az esetben is van még visszaút, de lelkileg jobban fel kell vértezned magad, mert ez kicsit bonyolultabb helyzet. (Elsősorban neked kell kitartanod: a babád nem fog menet közben éhezni, de nyűglődhet, sirdogálhat, amit lelkileg nehezebb elviselni.)


Második lépés: akár van már cumizavar, akár nincs, mindenképpen azonnali hatállyal el kell tenned az üveget, a játszócumit és a bimbóvédőt, ha használod valamelyiket. (Bár az utóbbitól nehezebb lehet megválni; ez más kérdés.) Ezek ugyanis ilyen pici korban nagy eséllyel okoznak zavart, amit, ha még nincs, meg kellene előzni; ha pedig már van, akkor mellőzni kéne a további használatukat, mert gyorsan véget vetnek a szoptatásnak.

Vagyis, a baba csak és kizárólag cicit kaphat ezután, illetve, amíg még átmenetileg szükséges pótlást adnod, akkor azt kiskanállal vagy pohárból tedd. Macerásabb, igen, de meg tudjátok tanulni - és a cumizavart csak így lehet kikerülni. A pótlás mennyiségét figyeld, kontrolláld: csak annyit kapjon, amennyivel épp megnyugszik (de nem lakik jól), és lehetőleg naponta csökkentsd valamennyivel a mennyiséget, így a babád éhesebb lesz, többet fog szopizni, ami növeli a tejed.


Harmadik lépés: szopi-szopi és szopi, amennyi csak belefér. Ha egyébként nem akarod, most akkor is legalább időszakosan engedd, hogy a babád komfortszopjon (cumizzon) a cicin, ez ugyanis plusz inger, ami serkenti a tejtermelést. Igény szerint és kizárólagosan érdemes szoptatni: vagyis akkor kerüljön a babád mellre, amikor csak ő szeretné (figyeld, hogyan jelzi ezt), és addig maradjon a cicin, amíg el nem engedi, vagy mélyen el nem alszik. Ergó, most pár napig "non-stop" szoptatni fogsz, így készülj. (És a családtagok is támogassanak ebben lehetőleg..!) Nagyon hasznos még ilyenkor a testkontaktus (bőrkontaktus), a hordozás és az éjszakai együttalvás (merthogy éjjel is többször fogtok szopizni valószínűleg). Azaz, legyetek sokat-sokat együtt: ez fokozza a tejtermelő hormon termelését, nyugtatja a babád, segít őt jobban megfigyelni-megismerni és így mindig kéznél van a cici is, ha épp kell. :)

Ha a melled nem bírja a strapát, először ellenőrizd a mellretételt (ez az alap). Levegőztesd a cicit, hagyd rászáradni a tejet, esetleg tiszta lanolinnal kend. (Neogranormonnal, Germastannal nem kéne, azok hámosítanak.) Próbálj kitartani, amennyire lehet, a kezdeti érzékenység hetekig is eltarthat, még a többedik gyerek szoptatása idején is.. Ha nagyon nem bírod a hosszú szopikat, átmenetileg pihentesd a cicit, pl. szoptass inkább gyakrabban de rövidebben. Vagyis, próbáld megtalálni a számodra arany középutat: sokat szoptatni, de azért még elviselhetően, hogy ne "utáld" meg az egészet. Ha nagyon vészes, átmenetileg ki lehet hagyni a szopit és más módon pótolni (amit a dokid is javasolt, csak ő sajnos kapásból), de ez csak az utolsó utáni lehetőség legyen.

Ezzel párhuzamosan pedig, ha szükségét érzed és időd is van rá, megpróbálhatsz fejni is (de nem létkérdés). A horrorfejést én se javaslom most még, mert tényleg szétszedheti a cicidet, ráadásul eleinte az eredménye se olyan látványos, ha nagyon kevés a tejed... Elég lehet az is, ha időnként megpróbálod mindkettőt kifejni, amennyi van benne. (A babád csak szopival is meg tudja termeltetni magának a tejet, ez csak plusz segítség neki.)


Negyedik lépés: odafigyelni a folyadékbevitelre (szomjúság szerint, de azért napi 2-3 l szükséges) és a változatos táplálkozásra (ez elsősorban neked a fontos). Valamint amennyit csak lehet, pihenj (aludj) te is, a picivel együtt is.

Azaz, most kb. 1 hétre válts "tehénke-üzemmódba" :), rendezkedj be arra, hogy főleg szoptatni fogsz. A házimunka most másodlagos, csak a minimumra, létszükségre hajts. És, pont ezért, szuper lenne, ha apa, nagymama, valaki segíteni tudna otthon, hogy csak a babára tudj koncentrálni.

Elvileg már ennyi elég lesz.

De, ha szükségét érzed, kipróbálhatsz ilyen-olyan tejserkentőket is (itt a fórumon is találsz hozzá tippeket); de tudd, hogy ezek önmagukban nem olyan hatékonyak. Csakis a helyes szoptatási gyakorlattal együtt segíthetnek, HA épp érzékeny vagy rájuk. Plusz, egyszerre csak egyfélét próbálj ki (főleg a teákból, bogyókból), mert gátolhatják egymás hatását!


Remélem, menni fog a dolog, drukkolok neked! :)

2013. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
elég jól leírták előttem hogy milyen módszerek vannak, viszont én arra szeretnélek kérni hogy mindenképp írd meg hogy végül melyik módszert alkalmaztad és mi lett az eredmény, kíváncsi vagyok rá. Általában a kérdésre való válaszolással megszűnik az információcsere, és sose tudom amikor ilyen kérdést olvasok hogy sikerült-e vagy nem, és végül mivel... Köszi :)
2013. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még egy dolog, ami talán hasznos lehet: a tejserkentőkkel tényleg óvatosan bánj, mert van olyan baba, akinek attól fáj a pocakja....és a szervezet elméletileg önmagában képes elég tejet termelni. Csak érdekesség: Afrikában állítólag ha az anyuka meghal (mondjuk szülés közben, amilyenek ott (néhol) a körülmények, a nagymama kezdte szoptatni a babát, és pár nap után neki is lett elég teje,pedig ő ugye nálad jóval hosszabb szünetet tartott (még ha fiatalon szült is). Úgyhogy bátorság - mindjárt egy éves lesz úgyis......nagyon hamar ;)
2013. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!