Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi 4x szopik a 7 hónapos...

Napi 4x szopik a 7 hónapos babám és ebédre rendes baba ételt kap. Miért nem hízik?

Figyelt kérdés

kb 2 hete megállt a hízása, kb 2 hete még 8100 g is volt de mostanában a 8 kilót sem éri el. mit csinálok rosszul? vagy ez normális? egyek még táplálóbbakat? vagy neki nem jó amiket adok ebédre: alma, répa, banán, kekszes alma stb...

ilyeneket mérek : 7850, 7890, 7910... de nem éri el még a 8kilót sem, pedig ezidáig nagyon szépen fejlődött.



2013. febr. 12. 11:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

Itt több dolog is van.

Egyrészről ennyi idősen zöldség meg hús is kéne az étrendjébe, vagy ennél több szopi, mert ez így kevésnek tűnik.

Másrészről ilyenkor nagyon aktívak lesznek, tehát a súly megállás rendben lenne, fogzás miatt is szoktak kevesebbet enni, a fogyás viszont nem oké.


Tehát mindenképp konzultálj a gyerekorvossal.

2013. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
a 2 hét alatt 4 napig nagyon hig volt a kaki adtam neki banánt és elmult, reméltem hogy attol fogyott egy kicsit. viszont tényleg sokat mozog lehet hogy lemozogja? 4 óránként etetem, ez kevés? :( köszi
2013. febr. 12. 11:19
 3/26 A kérdező kommentje:
enni még bébiételt is szokott nem csak azt amit én készitek, azokbol viszont sok félét evett már, zöldborsós, zöldbabos, paradicsomos, majdnem mindegyikben van hús
2013. febr. 12. 11:20
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kezdett el többet mozogni? Kúszás, mászás, felülés, felállás? Nem volt beteg? Igény szerint szoptatod, vagy időre? Az én kisfiam 8 hónapos, leállt a hízással kicsit, de 2 hét leforgása alatt felült, felállt, mászni kezdett... rengeteget mozog, én ennek tudom be, hogy nem hízik! Ő már tízóraira gyümölcsöt kap, uzsira főzeléket. Mivel nem hízik, a védőnő azt mondta kezdjük el kiváltani az ebédet is. Igény szerint szopizik, még éjjel is kétszer.... mégsem hízik az utóbbi időben!
2013. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%
Igaza van az előzőnek, zöldség és hús nagyon kellene, mert a gyümölcstől nem fog hízni. Nem lehet, hogy már nem elég tápláló a tejed? Nézesd meg orvossal, a fogyás biztos, hogy nem jó.
2013. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
hajnali4kor kel akkor kap cicit aztán 8kor, délben rendes hami, aztán 4kor és 8kor eszik cicit
2013. febr. 12. 11:26
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok

A tej "minőségével" biztos nincs baj, csak szerintem kevés ez 4 óránként úgy, hogy mellé egyszer adsz neki csak szilárdat.

7 hónapos kor körül amúgy normális, hogy leáll a nagy ütemű hízás, mert nem fog továbbra is kilókat felszedni havonta, de a fogyás semmiképp nem oké, ezért kell az orvossal beszélni.

Tejes cuccot nem kap? (Tejpép vagy hasonló), mert attól lehet súlycsökkenés még, ami így eszembe jut.

De találgatás helyett tényleg orvos, az a biztos.

2013. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
En soha nem méricskéltem a babát. Látom, hogy szépen eszik, egészséges, jo kedve van.. ennyi elég.
2013. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Hasonló paraméterekkel rendelkezik az én fiam is, ő is anyatejes, a 3. gyerek.

Ha a védőnő nem szól, akkor nincs baj.

Ilyenkor már nem híznak akkora tempóban.

Lassan kezdhetsz neki kis túrót, tojássárgáját, joghurtot, pudingot adni.

Mi már adunk neki a saját kajánkból is, összepépesítve.

2013. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
ennyi idősen nem is hízhat úgy mint eddig,lelassul hízás,ez normális.többet is mozog gondolom,de ennyi idősen akár mégegy étkezést is kiválthatnál,amit ebédre adsz neki,az inkább tízórai legyen,ebédre valami tartalmasabbat kéne:zöldségek,hússal,répak,krumpli,és hú mindenképp.
2013. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!