Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi 4x szopik a 7 hónapos...

Napi 4x szopik a 7 hónapos babám és ebédre rendes baba ételt kap. Miért nem hízik?

Figyelt kérdés

kb 2 hete megállt a hízása, kb 2 hete még 8100 g is volt de mostanában a 8 kilót sem éri el. mit csinálok rosszul? vagy ez normális? egyek még táplálóbbakat? vagy neki nem jó amiket adok ebédre: alma, répa, banán, kekszes alma stb...

ilyeneket mérek : 7850, 7890, 7910... de nem éri el még a 8kilót sem, pedig ezidáig nagyon szépen fejlődött.



2013. febr. 12. 11:05
1 2 3
 11/26 xStefix ***** válasza:

Igény szerint szoptatod, vagy te döntöd el, mikor "eszik"?

Mert ha az előbbi, akkor ez simán lehet normális, de ha az utóbbi, akkor pedig az előbbire kéne váltani. ;)


Egyébként hogy érzi magát? Vidám, kiegyensúlyozott? Már amennyire a fejlődés, fogzás stb. engedi. Van más dolog is, amiért aggódnod kéne? (és nem megszokott ebben az életkorban)


Egyébként a heti mérés már teljesen felesleges ilyenkor, pont azért, mert annyi minden másra is megy a bevitt energia! Szóval én hanyagolnám, csak téves következtetésekre ragadtat... Én a helyedben nem aggódnék, és ezért nem is nyúlnék bele ilyen módon se a szopiba (legalábbis nem ritkítva, szopit kiváltva), se az evésébe.

Teljesen jó, amiket adsz neki, bár azért a bébiételekkel körültekintően: nem mindig stimmelnek az összetevők és a ráírt életkori ajánlások! Pl. paradicsomos dolgokat, zöldborsót én még nem adnék ennyi idősen, ezek a "sima" táblázatokban is később szerepelnek. (Még ha nem is tartod be szószerint az ajánlásokat.)

Szerintem inkább a babádra figyelj, most is, mert ő fogja neked megmondani, hogy van-e gondja, vagy sem, szüksége van-e valami pluszra, vagy sem.

2013. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
juj most bezavarodtam :S bocsi... szoval ne 4 óránként adjak neki? és ha 8 kor éhes utána 10 kor is adjak neki? most pl répát főztem krumplival de még alszik ha fel kel azt kapja. és utána ha nem éhes csak du. 4kor akkor mit adjak? csak cici nem elég? köszi
2013. febr. 12. 12:04
 13/26 anonim ***** válasza:
répa krumpli és tegyél bele husit!!
2013. febr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

xStefix :

semmi baja, vidám néha hisztizik mert velem akar lenni minden pillanatban de amugy teljesen normális minden nála. még nem kuszik mászik csak forgolodik de azt nagy ütemben :) ugy jut el ''mindenhová'' . ül is már ha leültetem, persze még felborul ha észre vesz valami játékot ami távolabb van, az egyensúlyozása attol még teljesen normálisan néz ki. vigyorog, gagyorászik stb... tehát akkor hagyjak mindent ugy ahogy van? nem igényel több etetést, de néha ha mondjuk joghurtot eszem vagy pudingot (ilyen joghurt féle) akkor adok neki egy két kis kanállal, azt persze elfogadja mert ha tehetné mindent megenne, tehát az étvágyával semmi gond. egyedül a sütőtök ami vissza jött neki ugyanugy ahogy bement, mármint hátul :)

2013. febr. 12. 12:09
 15/26 A kérdező kommentje:
13asnak: nincs most itthon semmi husi amit adhatnék neki az a baj :(
2013. febr. 12. 12:09
 16/26 anonim ***** válasza:
Én ha vettem csirkemellet,mindig pár kockát tettem külön a fagyasztóba hogy csak ki kelljen venni és megfőzni neki.Igy mindig volt otthon pici.
2013. febr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
ez jo ötlet, ma levest akarok főzni csirkehúsból, el is rakok egy kicsit holnap azt is kap, köszönöm
2013. febr. 12. 12:13
 18/26 anonim ***** válasza:
Ami egy evésre kell,annyi,3-4 kocka...kivesz,megfőz,és turmix a többivel..:)
2013. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
okés:)
2013. febr. 12. 13:03
 20/26 anonim ***** válasza:
30%
Mióta eszik ebédre szilárdat? Kb. 2 hetente kellene kiváltani 1 étkezést, tehát átlag 8 hét alatt már 4-szer kéne ennie...
2013. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!