Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi 4x szopik a 7 hónapos...

Napi 4x szopik a 7 hónapos babám és ebédre rendes baba ételt kap. Miért nem hízik?

Figyelt kérdés

kb 2 hete megállt a hízása, kb 2 hete még 8100 g is volt de mostanában a 8 kilót sem éri el. mit csinálok rosszul? vagy ez normális? egyek még táplálóbbakat? vagy neki nem jó amiket adok ebédre: alma, répa, banán, kekszes alma stb...

ilyeneket mérek : 7850, 7890, 7910... de nem éri el még a 8kilót sem, pedig ezidáig nagyon szépen fejlődött.



2013. febr. 12. 11:05
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
kb 3 hónapja
2013. febr. 18. 09:33
 22/26 xStefix ***** válasza:
100%

Miért KELLENE 2 hetente újabb étkezést bevezetni? Ez csak akkor van így, ha valaki célirányosan el akarja választani a babáját.

Ha hozzátáplálni szeretne valaki (vagyis minél tovább megtartani a szoptatást, anyatejet is), akkor ennél lassabban érdemes haladni.

2013. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
kb 3 honapja kap csak ebédre valami pépet vagy saját késtitésü fözit vagy gyümit vagy zöldséget. tejcsi van bőven ezért nem akarom még teljesen elválasztani. mikor kell majd a következőt kiváltanom? és melyiket? reggel 4-8 du. 4 este 8 amikor szopizik
2013. febr. 19. 09:13
 24/26 xStefix ***** válasza:

Meddig szeretnél te magad szoptatni?

Mert mondjuk 1 éves korig mindenképp jó, ha anyatejet kap a baba. Ha eddig legalább szeretnél, akkor szerintem egyelőre ne válts ki többet, majd 1-2 hónap múlva.

2013. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
22%

Én nem értek egyet az utolsó válasszal. Ha a baba megszokja az ételt, akkor el kell kezdeni kiváltani több étkezést is! Nekem is szopik 16 hónapja, van tej bőven!

Amikor szültem a kórházba azt mondták, hogy amíg nem kap tejcsit, addig nem éhes, ha beindul a tej és elkezd szopizni, akkor nem elég neki napi 1-szer. Sztem a péppel is ez van, szépen kitágul a gyomra és át kell térni a pépekre. Attól még ugyanúgy szopizhat! Akárhányszor.

2013. febr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 xStefix ***** válasza:
Én sem azt mondom, hogy ne etessen a Kérdező, csak azt, hogy nem szükséges mindjárt kiváltásban gondolkodni. Én hozzátáplálásban gondolkodom, nem elválasztásban.
2013. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!