Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan aki a régi...

Van itt olyan aki a régi módszerrel táplálja babáját, és nem tápszerrel?

Figyelt kérdés
a feles tej,tejbegríz,és lisztlevesre gondolok,meg amiket akkor alkalmaztak régen ha nem volt az embernek teje.Ma is alkalmazható ez a módszer?Ha igen,hány százalékos tej kell hozzá?
2009. szept. 6. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem hinném, hogy a mai, felvilágosult világban létezikilyen.

legalábbis remélem.

a csapból is az folyik, hogy 1 éves korig nem ihat a baba tejet! a lisztlevesben pedig milyen tápanyag, vitamin van?!

2009. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Hát akor én igen régi módi vagyok 24 éves létemre! Nekem most 8 hós a kislányom 5hós koráig tudtam szoptatni, 3-4 hos kora körül már evett gyümit és zöldséget 6hós korátol husit, 7 hos korátol negyedelve tehén tejet, tejbegrizt, estére mindig azt kap, és nagyot alszik utána este 8tól regel 7ig! ma már szinte azt eszi mint mi, kivéve puffasztó dolgokat pl káposzta, de borsot babot is evett paszirozva. soha nem fáj semmitől a hasa, nem volt semmi baj, szerintem ez a hozzátáplálási dolog nagyon DIVAT lett, szerintem semmi alapja nincs néhány dolgot leszámitva amit már persze nagyanyáink is tudtak. most lehet hogy sokan azt mondjátok majd hogy mekora hülye vagyok, de ha belegondolsz régen is ugyanolyan kisbabák születtek mint most, és nem volt tápszer ami helyettesítette volna az anyatejet.
2009. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
utolso vagyok: én 1,5%os tejet adok, vizzel higitva. pl 200ml= 50ml tej és 150ml viz, mostmár fele fele arányba, ebbe szoktam beleteni 3 kanál grit
2009. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Én egyet értek a 2. válaszolóval. Tényleg divat ez a hozzátáplálás. És ez a tej körüli mizéria, meg hogy 1 éves kor felett nem lehet és még 2 évesen is tápszer meg anyatej kell a babának- már az agyamra megy. Egy ismerőseöm 3 hós koráig tudta szoptatni a lányát, utánna kecsketejet adott neki. Ma gyönyörű 14 éves a lány és még megfázva se volt egyszer se és nem is allergiás vagy érzékeny semmire. Szerintem ez is inkább örökletes dolog, ha benne van a génekbe akármit csinálsz akkor is allergiás vagy mondjuk tejérzékeny lesz a gyerek. Nekem volt tejem, de ha nem lett volna akkor én is kecsketejet adtam volna a babámnak. Mert még elolvasni is rossz miket tartalmaz a tápszer. Egy ismerősöm lánya nem is eszi, de azt mondja az anyuka nem is csodálkozik, mert baromi sz.r íze van.

Neked mennyi idős a babád? Nincs tejed, vagy miért kérded?

2009. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Mai felvilágosult világban? Ezt annak nevezik? Akkor remélem még létezik egy jó pár felvilágosulatlan anyuka.
2009. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Régen nagyon sok kisbaba meghalt.Pont a helytelen táplálás miatt.

Régen a tehhentej tiszta volt,nem volt benne hormon antibiotikum.

Hormon több tej miatt.

Antibiotikum,mivel fejőgéppel fejnek begyullad a tehén tögye ezért rendszeresen kap gyógyszert.

Régen szinte meg mérgezték a szülők csecsemőiket,kolbásszal,szalonnával.

A babák emésztőrendszere nem olyan mint egy felnőtté,ezért vigyázni kell mit teszünk bele.

Nem a DIVAT kérdése,hanem mi jó a gyerekemnek kérdése.!!!!!!!!

2009. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Gondoltok amit akartok, de én is a "felvilágosultak" táborába tartozom. Hála Istennek rengetek tejem van, de ha valamiért elapadna és már látnám a babámon, hogy kevés neki akkor tápszerrel etetném legalább 6 hós koráig és nem adnék neki tejbegrízt, lisztes levet meg pláne nem... Ha alkalmas lenne a lisztleves és társai a babák táplálására akkor nem találták volna ki a tápszereket és akkor a gyerekorvosok/védőnők is azt sulykolnák, hogy igenis tehén tejet meg lisztet adj a gyerekednek. Nem vitatkozni akarok, mindenki úgy meg azzal eteti a gyerekét amivel akarja, de szerintem jobban tenné mindenki ha az orvosokra/védőnőkre hallgatna és nem a nagymamákra akiknek a módszerei már kissé elavultak és sokszor nagyon veszélyesek.
2009. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is hála istennek jó sok tejem van,de ha valamilyen oknál fogva elapadna a tejem, akkor valószínűleg tápszerhez folyamodnék, vagy tejpéphez ha fél évesen történne az apadás:)

2009. szept. 6. 21:14
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a 2. válaszolóval egyet értek,jobb a tápszert kerülni, persze nem minden esetben ha kicsi még a baba stb.
2009. szept. 6. 21:24
 10/15 anonim ***** válasza:
a kecsketej es a tehentej kozott pont az a kulonbseg, hogy a kecsketejben levo feherje kelvesbe allergizal mint a tehentejben levo. mar ha ez szamit
2009. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!