Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej mellé tápszer?

Anyatej mellé tápszer?

Figyelt kérdés

1hetes a babám, és sehogysem sikerül szoptatnom!Ezért lefejem a tejem, és úgy adom neki!Már 50-60ml sikerül lefejnem 2,5-3óránként és a babám többnyire meg is eszi!

Sajnos attól félek, hogy a tejem nem lesz elég és akkor tápszert kell adni neki, de vajon mennyit?Akinek nem volt elég lefejt teje, az hogyan adta a tápszert a tej mellé?Mennyi tápszert adott?pl.30ml anyatej mellé 30ml tápszert egy alkalommal?

Attól félek,hogy már egy hetes a babám, és már sehogyan sem fogom tudni rávenni a szoptatásra!Sokat alszik, kiegyensúlyozott-nyugott baba, de ha cicire teszem azonnal nyűgös, sír, sehogysem akar dolgozni a tejért, bezzeg az üvegből megy neki!

Tanácstalan vagyok, írjatok!


2013. márc. 6. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A legfontosabb, hogy ne ess kétségbe, nagyon pici még a babád, semmi sincs veszve:)!

Sok türelemre lesz szükséged, az biztos.

Kezdd azzal, hogy cumisüveg helyett kispohárból(a legjobb a klasszikus presszóspohár) vagy kanállal adod a tejet, ezek nem fokozzák tovább a már valószínűleg kialakult cumizavart. Legyetek rengeteget testkontaktusban, vetkőzz le felül, őt is vetkőztesd le, bújjatok a takaró alá. A bőrkontaktus mindkettőtökben olyan hormon reakciókat indít el, amelyek a te oldaladról segítik a tejtermelést, a babát pedig szopizásra ösztönzik. Mindig, amikor ébren van, knáld meg a melleddel, sőt, félálomban is:).

És amikor tudsz, fejj, hogy segítsd fenntartani a tejtermelést. És azt is jó szokott lenni, ha fejéssel beindítod a tjleadó reflexet, és mikor épp tart, akkor adod a cicit a kicsi szájába, hogy ne neki kelljen beindítani. Mert most még picike, nem biztos, hogy elég erős ahhoz, hogy ez sikerüljön, főleg, hogy eddig a cumisüveggel nem kelle annyit "dolgoznia".

Játszócumit használtok?

És nagyon sokat segíthet, ha beszélsz élőben szoptatási tanácsadóval:

[link]

[link]

Illetve olvasd el ezeket az írásokat, hátha kapsz segítséget:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fejés nem olyan hatásos, mint a szoptatás. Téynleg picike még, ne ess kétségbe.

Most biztosan le leszek pontozva, de nem írtad, milyen a mellbimbód. Jól be tudja kapni?

Nálam mindkét gyereknél a bimbóvédő vált be. Kicsi a mellbimbóm, csak kínlódás volt a mellretétel, a kifelé fordítás sem vált be. A bimbóvédő vége olyan, mint a cumi, jól be tudja kapni, és sokkal könnyebb neki szopiznia, mégis közvetlenül tőlem kapja az anyatejet. A lényeg úgyis az, hogy anyatejet kapjon, ugye? Az a kis vékony szilikon pedig semmi. Nálunk így járt jól mindenki. a 2. babám most 4 hetes, semmi gondot nem okoz nála sem.

2013. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen teljesen jó a mellbimbóm, de amúgy van medela bimbóvédőm is, még a kórházban tanácsolták, hogy vegyük meg!De így sem semmi!Egyszerűen nem tudom rávenni a szopizásra!Nagyon nyugodt,kiegyensúlyozott babának tűnik, eszik, alszik, szinte alig sír!De mikor cicire próbálom tenni, akkor aztán rúg kapar, ordít...megszakad a szívem, alig tudom lenyugtatni!Gondolom így , hogy fejem a tejet sokkal hamarabb elapad a tejem, és így kénytelen leszek tápszert adni!De hogyan is kell?pl.lefejek 50ml, azt odaadom neki, és közvetlenül utána adok neki egy másik üvegből pl.30ml(vagy amennyit kíván)tápszert?Szóval így egy étkezésre meglesz neki a 80ml...??Hmm?Ezt így kell érteni?Így kell hozzátáplálni?
2013. márc. 8. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Igen a hozzátáplálást így kell, hogy a kiegészített mennyiséggel van meg az ami egy etetésre kell neki. Nem tudom mennyit próbáltad a cicire helyezést de nálunk is így ment a dolog. Nyugodt, alvós baba és ahogy megpróbáltam szoptatni ordított, rúg-kapált. Nagyon kitartónak kell lenni

, én volt, hogy másfél órát próbálkoztam mire rendesen sikerült a szájába adnom és szopizta is rendesen. Fárasztó, és sokszor elkeserítő de próbáld mert minél tovább adod neki üvegből annál nehezebb lesz a dolog és a tejednek is jobb ha ő szopizza ki. Ha nagyon nem megy próbálj beszélni egy szoptatási tanácsadóval. Sok sikert és kitartást kívánok nektek.

2013. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!