Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell megkövezni? Mi...

Miért kell megkövezni? Mi mást tehet az, akinek nincs teje?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok keseredve. Sajnos olyan problémám van, hogy 5 héttel szülés után egyszerűen elmegy a tejem. Én sem értem hogyan, védőnő sem, doki sem, de nem tudunk mit kezdeni. Az első gyermekemnél is így volt, és most a kicsivel is ugyanígy alakult. Egészen addig van tejem, még lefagyasztani is tudtam, aztán egyik napról a másikra elmegy a tejem. Mindent megpróbáltam, a teáktól kezdve, a homeopátiás szereken át, mindenféle gyógynövényekig. Semmi sem segített. 2 napig hagytam éhezni most a kicsit, hogy hátha visszajön a tej. (a szívem szakadt meg szegénykémért) 2 nap után végül feladtam, és elkezdtük a tápszert. Azóta rendesen fejlődik, minden rendben vele, mosolygós, jókedvű. Ugyanígy volt a naggyal is, teljesen egészséges, normális gyerek lett belőle is. :)

A problémám az, hogy konkrétan nekem esnek az ismerősök, sokszor ismeretlenek is, hogy micsoda egy féreg vagyok, mert a gyereknek anyatej kell, stb, stb. Hiába magyarázom, erre az a válasz, hogy olyan nincs, hogy nincs teje valakinek. Meg hogy én kényelemből tápszerezek.

Én is elítélem, aki azért nem ad a gyerekének anyatejet, hogy a melle formája megmaradjon, vagy ilyesmi indokkal, de úgy érzem az én helyzetem más. És borzasztó rosszul esik, hogy szabályosan egy szörnyetegnek vagyok elkönyvelve, pedig mindent megadnék, hogy legyen tejem. Miért kell ennyire intoleránsnak lenni? Miért kell idegeneknek megszólni a gyógyszertárban pl? Miért én vagyok a rossz anya, aki mindent megteszek a gyermekeimért, csak éppen tejem nincs, bármit teszek is. Aki meg már pár hetes baba mellett is bulizni jár rendszeresen, de van teje, az mitől jobb, mint én?

Kicsit keserűre sikeredett, de nagyon magam alatt vagyok emiatt... hogyan lehet leszerelni ezeket a beszólásokat, rosszalló tekinteteket? :(


2013. márc. 12. 09:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem törődnék ennyire mások véleményével. Idegenekével főleg. Jól beolvasnék neki, aztán odébbállnék. Az ismerősök meg, aki nem érti meg az okát, az tehet egy szívességet, nem erőltetném a találkozást velük. Ja, és ha piszkálódnának, őket is elküldeném a ...ba.
2013. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekel velem is ilyenek voltak,2,3 gyereknél már nem pont ugyan ez volt,velem is .nem vagy rossz anya a szemembe ,rossz anya,nálam mást jelent.
2013. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. az ilyen ismerősökkel eleve nem kell szóba állni. Ha ehhez a témához így viszonyulnak, akkor valószínűleg látszat barátok, és felszínes a kapcsolatotok. Nem kellenek neked, főleg nem most.

2. Ha nincs tejed, akkor nincs, megpróbáltad növelni a mennyiséget, nem jött össze. Ez van. Nem véletlenül találták ki a tápszert. Nem attól jó anya vki, hogy megszenvedett-e a szülőszobán, vagy hogy szoptat-e.

5 hós kora körül nálunk is fogyóban volt a tej. Szedtem homeot, ittam teát, ettem olyan ételeket, de nem törtem össze magam teljesen a témában (úgy értem nem kerestem LLL tanácsadót stb), hát, még 2 hónapot sikerült ráhúzni, de útáltam azt az időszakot. Állandó fejés meg görcsölés, hogy jóllakik-e a gyerek, lesz-e neki elég kaja. Aztán vettem tápszert, és él és virul a kölök.

Tudom, hogy ez még abszolút hormongőzös időszak, és hogy milyen rosszul tudnak ilyenkor esni mondatok, de tojd le, etesd a gyereket azzal, amivel tudod, és viseld gondját, de főleg szeresd, mert ez a legfontosabb.

Ha valaki felhozza a szoptatás témát, szépen kerüld ki, ne válaszolj, mondd, hogy már mindenhol ezt fújjátok, nincs kedved megint erről beszélgetni. Találjatok más témát, biztosan létezik

2013. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindig meglepődök, amikor ilyet olvasok. Nekem azonnal tápszeres lett a lányom, de nem is értem, hogy ki az aki nekem eshetett volna. A gyógyszertárban ki esik neked? A gyógyszerész? Engem mindig kedvesen és segítőkészen szolgálnak ki. A sorban állókkal meg nem szoktam szóba állni. Nekem a legközelebbi hozzátartozóimon kívül senki nem tudja, hogy tápszeres, de nem azért, mert szégyellem, hanem mert másokkal nem is kerül szóba.
2013. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már! Nem attól lesz jó anya valaki,hogy szoptat. De sok embert ismerek, aki bár szoptatott, de féléves kora óta többet van a gyerek mondjuk a nagyinál, mint otthon anyukával!

A tápszer nem méreg!

Én sem tudtam szoptatni, kezdetektől tápszeres volt, bár 8 hétig próbálkoztam, akkor már a doki is mondta,hogy hagyjam, mert ebből már nem lesz tej!

A fiam 10 hónapos koráig még csak nem is tüsszentett, nemhogy beteg legyen!:) Ehhez képest barátnőm anyatejes babájának már 3 hónaposan szívatták az orrát! Szóval az sem igaz mindig, hogy az anyatejes gyerek ellenállóbb.

De egyébként sincs senkinek semmi köze hozzá!

2013. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem a kezdetektől alig volt tejem, hiába csináltam akármit (homeopátia, teák, masszírozás, fejés, stb), egyszerűen nem volt elég. Nehezen tettem túl magam rajta, depressziós is lettem miatta, de már rendben vagyok. Amit visszatekintve tudok tanácsolni: ne hibáztasd magad miatta, rossz anya akkor lennél, ha a problémád ellenére nem tetted volna meg azt a lépést, ami szerintem a babának a legjobb ilyenkor - hogy elegendő tápláléka legyen. Hogy ezt hogyan tudja egy anya megoldani - tápszer, más anya teje, stb, az teljesen mindegy. Ezért megszólni valakit bocsánat a szóért, de szemétség.


Aki leszörnyetegez, az nem érti meg, milyen nehéz egy ilyen döntést meghozni. Én személy szerint elmondanám neki, hogy akkor jobb lenne, ha ne adj Isten éhen halna a pici, mert nincs anyatej? Mert sajnos az állatvilágban pont ez van, ha az anyának nincs teje (igen, a megszólóknak: van ilyen ott is!!).

A mai tápszerek már nagyon jók, minden benne van, ami kell a kicsinek. Nekem a gyerekorvosom nagyon jó fej volt (talán mert ő sem tudott szoptatni). Ő is ezzel vigasztalt, illetve mondta, hogy ennek a jelenségnek sajnos hormonális okai vannak, és vannak olyanok, akik ha a feje tetejükre állnak, sem tudnak szoptatni:(


Szóval fel a fejjel,kitartás! A beszólogatókkal meg a legjobb, ha nem törődsz (ha ilyen bunkó és szűk látókörű, akkor nem hinném, hogy képes megérteni, ha meg akarod neki magyarázni a dolgot)

2013. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért, de engem folyton megtalálnak az ilyen beszólogatós emberek. Férjem szerint látszik rajtam, hogy örlöm magam emiatt. A gyógyszertàros esetben a sorból egy hölgy hordott le, amikor látta mit veszek. Írtó kellemetlen szitu volt. Az ismerősőknél meg szinte az első kérdés a szoptatsz még?
2013. márc. 12. 09:49
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertáros nőt remélem elküldted a fenébe. Hogy jön Ő ahhoz, hogy lehordjon téged? Felháborító, komolyan mondom. Az én babám is tápszeres, egy percig nem hagytam éhezni, adtam neki a tápszert, mikor láttam, hogy nagyon kevés a tejem. Ettől lennék rossz anya? Nem hiszem. Te sem vagy az.
2013. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom a gyógyszertáros esetben teljesen lefagytam. Iszonyat kellemetlen volt, mindenki minket nézett, égtem mint a rongy. Igazából igyekeztem minél hamarabb elkotródni onnan.

Az eszemmel egyébként tudom, hogy nem szabadna ezen rágódnom, és hogy igenis mindent megtettem, és ettől még nem vagyok rossz anya, csak hát a hormonok, meg a nem alvás.... néha nagyon meg tudok zuhanni emiatt. Meg nem is igazán tudom, mit lehet mondani az ilyen embereknek. Ami nem túl sértő, de mégis értenek a szóból. Attól félek egyszer elszakad nálam a cérna, és olyan patáliát rendezek, hogy azzal meg magamat járatom le. Azt pedig nagyon nem szeretném... :)

2013. márc. 12. 10:16
 10/20 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben rákérdeznék, hogy akkor hagyjam szegényt éhen veszni?

Hihetetlen komolyan, milyenek az emberek.....

2013. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!