Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell megkövezni? Mi...

Miért kell megkövezni? Mi mást tehet az, akinek nincs teje?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok keseredve. Sajnos olyan problémám van, hogy 5 héttel szülés után egyszerűen elmegy a tejem. Én sem értem hogyan, védőnő sem, doki sem, de nem tudunk mit kezdeni. Az első gyermekemnél is így volt, és most a kicsivel is ugyanígy alakult. Egészen addig van tejem, még lefagyasztani is tudtam, aztán egyik napról a másikra elmegy a tejem. Mindent megpróbáltam, a teáktól kezdve, a homeopátiás szereken át, mindenféle gyógynövényekig. Semmi sem segített. 2 napig hagytam éhezni most a kicsit, hogy hátha visszajön a tej. (a szívem szakadt meg szegénykémért) 2 nap után végül feladtam, és elkezdtük a tápszert. Azóta rendesen fejlődik, minden rendben vele, mosolygós, jókedvű. Ugyanígy volt a naggyal is, teljesen egészséges, normális gyerek lett belőle is. :)

A problémám az, hogy konkrétan nekem esnek az ismerősök, sokszor ismeretlenek is, hogy micsoda egy féreg vagyok, mert a gyereknek anyatej kell, stb, stb. Hiába magyarázom, erre az a válasz, hogy olyan nincs, hogy nincs teje valakinek. Meg hogy én kényelemből tápszerezek.

Én is elítélem, aki azért nem ad a gyerekének anyatejet, hogy a melle formája megmaradjon, vagy ilyesmi indokkal, de úgy érzem az én helyzetem más. És borzasztó rosszul esik, hogy szabályosan egy szörnyetegnek vagyok elkönyvelve, pedig mindent megadnék, hogy legyen tejem. Miért kell ennyire intoleránsnak lenni? Miért kell idegeneknek megszólni a gyógyszertárban pl? Miért én vagyok a rossz anya, aki mindent megteszek a gyermekeimért, csak éppen tejem nincs, bármit teszek is. Aki meg már pár hetes baba mellett is bulizni jár rendszeresen, de van teje, az mitől jobb, mint én?

Kicsit keserűre sikeredett, de nagyon magam alatt vagyok emiatt... hogyan lehet leszerelni ezeket a beszólásokat, rosszalló tekinteteket? :(


2013. márc. 12. 09:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC

Ezt vésd az eszedbe, és mindig idézd fel ha ilyen beszólást kapsz:)!

2013. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Őszintén? Hazudj nekik. Persze, szopik. Kész. Nagyon sajnálom, hogy ilyen hülye barmokkal találkozol :(


Ne foglalkozz velük, tudod, nem az a lényeg mit mondanak, hanem, hogy KI mondja!

2013. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Megkeresnék szoptatási tanácsadót. Mert többet tudnak segíteni a szakterületükön, mint bárki más.

Ha kell, akkor abban, hogy hogyan fogadd el ezt a helyzetet, és hogyan tudod továbbiakban a legjobban táplálni, hogy megkapja ne csak a tápanyagot, hanem minden mást, ami a szopival kieshet.

Ismerősök menjenek a sunyiba (néha én is így gondolom, amikor engem csesztetnek más dolgokkal)

2013. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A gyógyszertári történetben biztosan nem én szégyelltem volna magam a helyedben, hanem a hárpiának kellett volna, aki beszólt! Semmi köze nincs hozzá! Nem is értem, hogy milyen alapon szólt bele, ha valaki fogamzásgátlót vett volna, akkor abba meg beleköt, hogy minek szexel? Ne törődj senkivel! Bár én is így voltam, hogy 6 hétig sikerült szoptatnom a kisfiam, utána tápszer, de három hónapos koráig adtam neki lefejt tejet, ami nagy erőlködés árán napi 70-80 ml volt. És betöltött 3 hónap után már nem erőlködtem tovább. Bár, megmondom őszintén, hogy engem a párom cseszegetett leginkább, hogy mi az, hogy nem tudok szoptatni. Ettől még idegesebb lettem, aztán megint nem lett elég tejem, aztán megint ideges lettem ettől..... És elindult a körforgás, és a tejem szépen leredukálódott a semmire. Ne törődj más rosszalló beszólásaival, s ha kell, akkor nyugodtan szavakkal védd meg magad másokkal szemben! Legalább kiadod magadból a gőzt!!! :-)
2013. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel. Ha szükségét érzed még, szerintem is olyan segítőket keress magad mellé, akik empatikusan állnak hozzád és gyakorlottak a témában, mert ők lehet, hogy tényleg tudnának neked segíteni.

Tudod, soha nem lehet ilyenkor kizárni (elsőre), hogy az anyuka gyakorlatában is van valami "hiba", nehezítő körülmény, amit viszont jó eséllyel ki lehet "javítani", ha tudod, mit és hogyan csinálj - viszont nagyon nem mindegy, hogy ezt hogyan prezentálják neked! Ha durván, bántó jelleggel teszik (ahogy az általad írt esetekben), akkor hiába az esetleg helyes információ, nem fogod kipróbálni a tanácsukat, hiszen érzelmileg átgázoltak rajtad, egyedül maradtál a gondoddal... De ha téged támogatva, megértően, szeretettel és türelemmel biztatnak, akkor sokkal nagyobb az esélye annak, hogy jó irányba változzanak a dolgok. A szopis segítségnyújtás alapja az anyai kompetenciaérzés erősítése: hogy az anyuka bármit is tesz, bárhogy is dönt, úgy érezze, hogy jól teszi a dolgát, megmaradjon az önbizalma, hite. Enélkül ugyanis (akár szopival, akár anélkül) nagyon gyötrő tud lenni az anyaság...


Szóval Kérdező, ha még szeretnél magatoknak esélyt adni, akkor olyanokat keress, akiktől ilyen módon kaphatsz támogatást. De ha nem, akkor is, az ilyen támadó jellegű beszólásokat jobb elengedni a füled mellett. Tudom, nehéz, de ha magadra veszed, azzal pont az ő kezükre dolgozol, jelesül rosszul érzed magad anyaként. Ez viszont nem a te célod, ne engedd meg hát nekik, hogy ilyen negatív hatással legyenek rád.


Végső soron anyatejet más anyukától is kaphat egy baba, a szerető gondoskodásnak pedig csak az egyik módja a szoptatás. Ettől még persze nagyon fontos dolog, de mindenkinek el kell tudni fogadni, ha mégsem így alakul. Ha nem megvalósítható a szoptatás, azért nem belerúgni kell az emberbe, hanem vagy segíteni neki változtatni, vagy együttérzően elfogadni és erősíteni az önbizalmát.

2013. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban ha nekem szólt volna be egy idegen biztos megfejelem.Mi köze hozzá mit veszel?


Ha meg szoptatnál akkor azért bactatnának az ilyen "kedves" ismerősök.Eleinte nekem is pótolni kellett tápszerrel akkor az volt a "baj" amikor nem pótoltam akkor meg az.Egyeseknek nincs más dolguk mint beszólogatni a másiknak.


Ne foglalkozz az ilyenekkel!

2013. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy voltam! 6 hétig rendesen tudtam szoptatni, még a fagyasztóban is volt anyatej. Aztán egyik napról a másikra megcsökkent a mennyiség, és pótolnom kellett neki tápszerrel. Anyósom állandóan nekem támadott, hogy mert nem akarok szoptatni, mert még többet kellene innom, miért nem iszom az alkohol mentes sört... stb (bezzeg ő több mint 1 éves koráig szoptatta a páromat). Kipróbáltam mindenféle tejserkentő teát, meg kapszulákat de semmi. Anyós meg egyfolytában piszkált a hülyeségével, aztán beleuntam és jól beolvastam neki.

Ne izgulj egyáltalán nem vagy rossz anya emiatt!

Én nemrég voltam mell uh-on ahol kiderült hogy kevés a tejmirigyem, és ezért hiába is akartam volna hogy több tejem legyen, ahogy nőtt a kislányom már nem volt elég neki a tej!

2013. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

a fiamnál ugyanígy éltem meg, mintha mindenki piszkált, szánakozott és elmarasztalt volna. Tapasztalatlan voltam, sokmindent kiprobáltam,de a fiam csak sírt éjjel-nappal, éhes volt, én fáradt, aztán kezdtem tápszerrel kiegészíteni, amitol gondolom még kevesebb lett a tej..ez igy ment 4,5 honapig. aztán álltunk csak tápszerre - a gyereket kicserélték, végre jol volt lakva:) ekkor mondtam azt, hogy fontosabb egy kiegyensulyozott, boldog baba, akinek egy kiegyensulyozott, boldog anyukára van szuksége. tovább nem érdekelt, ki mit mond.

a lányom most 3,5 honapos. sok tejem volt, még fagyasztottam is le szerintem olyan 3-4 l korul! de - nem szoptatok, fejek, lehet a technikával van gond, de szopival nem tudom jollakatni a kicsit. már egy honapja egyre kevesebb, fogy a tartalék a hutobol, megint kezdek sztresszelni, idegeskedni hogy mi lesz. azon vagyok, hogy megmaradjon, de megintcsak mondom -a nyugodt gyereknek nyugodt szulo kell, ha ugy alakul, nem hagyom éhezni!!!


az emberek már csak ilyenek, itélkeznek ossze-vissza, a háttér ismerete nélkul. probálj vele nem torodni. engem is mindig letort az ilyen, de te tudod, hogy mindent megtetteél. ennyi.

duplán rossz anya vagyok, mindkét gyerek császáros.......

2013. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ, és a biztató szavakat. Szoptatási tanácsadónál nem voltam, illetve aki a kórházban segédkezik az első napokban szopizásnál, vele beszéltem. Gondoljátok még így 6 héttel később is vissza lehetne valahogy hozni a tejet?

Most megfogadtam magamnak, hogy nem veszem fel a beszólásokat, és az ismerősöket leszerelem, ha jönnek ezzel a témával. Remélem sikerül majd! :) Sajnos tudják, hogy én ilyen mamlasz vagyok, hogy nem pofázok vissza, de rájöttem, hogy ezzel csak magunknak ártok, ha nem védem meg az igazamat. :) :) Szóval köszönöm nektek a biztatást, egy nagyon mély gödörből lendítettetek most ki! :)

2013. márc. 13. 13:53
 20/20 xStefix ***** válasza:

Bármikor vissza lehet hozni a tejet, még akár úgy is be lehet indítani, ha valaki egyáltalán nem szült. ;)

De időnként nehéz munka lehet, úgyhogy ismétlem, keress magadnak képzett és tapasztalt támogatást. Sok-sok szoptatás (testkontaktussal), szükség esetén fejés, kellő testi-lelki kipihentség és megfelelő mennyiségű (2-3 l) folyadék. Ez az alapja(!), de ezen kívül használhatsz egyéb tejserkentőket is, ha gondolod. És ami még fontos: a kitartás és a türelem, magaddal és a babáddal szemben is. Menni fog! ;)


Én egy kicsit később váltottam igény szerinti szoptatásra, kb. 4 hónapos korban, de simán sikerült megmenteni a szopit. Végül több, mint 3 évig szoptattam. Szóval persze, hogy van esély!

2013. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!