Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babák miután megduplázzák a...

A babák miután megduplázzák a születési súlyukat kicsit leállnak a gyarapodásban? Kb 4-5 hónapban. Az én babóm 18 hetes és 3 hete semmit nem hizott, igaz rengeteget mozog. Lehet már nem elég az anyatej neki?

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Lehetséges. de mivel egyre többet és többet mozog lassul is kissé a hízása. Szerinetm menjetek el a dokihoz és nézze meg ő is, bár ha szépen fejlődik, nem nyugtalan, sírós, akkor tutira nincs baj. Az én kisfiam is pótlást kellett kapjon a 4hónaptól, de ettől függetlenül szopizott is 1éves koráig. nem baj, ha már más is kell neki nemcsak a tejcsi, elég hüje felfogás van divatban napjainkban: miszerint az a jó anya aki 6-7 éves koráig szoptat, az első évben kizárólag! MARHASÁG!

A te picid is lassan ehet és ennie is kell gyümölcsöket, főzelékeket, ez is a pótlás nam csak a tápszer. Ettől függetlenül persze szopizzon amíg lehet, az immunrendszereének mindeképpen jót tesz!

2008. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is marhaság 6-7 éves koráig szoptatni a gyereket, de én kevés ilyen anyát ismerek, aki valóban ezt teszi. Úgyhogy divatról nemigen beszélhetünk, mert kevesen követik. Az UNICEF ajánlása szerint (gyerekorvosok, védőnők a tagjai ) a csecsemő legideálisabb tápláléka az anyatej, ami 6 hónapos koráig kielégíti minden tápanyag igényét. 6 hónapos korában szokták bevezetni a gyümölcsöt, majd zöldséget stb. és egy éves koráig, vagy tovább érdemes folytatni a szoptatást, főleg azért, mert a fertőző betegségek ellen kíváló. Olvastam, hogy 1 éven túl jelentősen megnő az anyatejben lévő ellenanyagok mennyisége, ezzel alkalmazkodva a baba megváltozott "életviteléhez"-elkezd járni, homokozik stb.

Szerintem eddig is rengeteget tettél a babád egészsége érdekében, hogy eddig kizárólag szoptattad. Ha elviszed a gyerekorvoshoz, főleg ha ez idősebb korosztályba tartozik, úgyis azt fogja mondani, hogy kezd el a gyümölcsöt bevezetni. Nálunk is jelentősen lelassult a gyarapodás üteme az 5. hónapban, és én 5 és fél hónaposan kezdtem adni gyümölcsöt, nem nagy sikerrel, de legalább már pár kanállal eszik. Ha most elkezded a hozzátáplálást, akkor is min. 1 éves koráig fog szopni. Ha később akkor tovább.

2008. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már megduplázta a szül. súlyát fél éves kora előtt, nagy baj nem lehet! Azt észrevennéd, ha éhes, egyébként elég neki az anyatej, ráérsz 6 hónaposan bevezetni az első kóstolgatásokat.
2008. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!