Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüvegből akarom etetni a...

Cumisüvegből akarom etetni a babám, van aki így csinálja? Jó az úgy?

Figyelt kérdés

A babám nem szív le teljesen.Cicizik,de egy idő után megunja és kiköp.Pedig van még tej bennem,ha megnyomom nem is jön nehezen mégis elkezd hisztizni és nem akarja vissza venni.Akkor átrakom másik cicire...ott ugyan ez a helyzet.

Most vagy lusta és csak addig szív amíg könnyű dolga van,vagy a "felázott" bimbó nem tetszik neki.

Emellett ha cicizik 2 óránként kéri...nyilván nem lakik jól...és jobban is bukik neki.Szinte még a cicin van mikor jön vissza a tejcsi.És nem mellesleg ugyan úgy mehetek utána fejni mert 20-30 ml-eket simán bennem hagy.

Tegnap kipróbáltam hogy lefejtem magam és cumisüvegből adtam neki...hát kevesebb,vagy épp semmi nem bukott vissza és 3-4 órákat is kibírt az etetések közt gond nélkül.

Úgy vagyok vele hogy ha ezen múlik akkor egyen cumisüvegből,mert neki is jobb ezek szerint,meg nekem is hogy nem kell dupla munkát csinálnom és ki bírunk hosszabb időre is mozdulni a lakásból.

Nem mellesleg hamarabb megtelt a cicim is tegnap,miután fejtem.

2 hónapos a Bébim


2013. máj. 15. 08:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
51%
Így hamar el fog apadni, de talán megúszod. A tejtermeléshez kell az inger, amit csak a baba tud kiváltani.
2013. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk ugyanez volt. 2 hónapos volt amikor ez elkezdődött én is lefejtem sajna. El is kezdett apadni és hiába tettem vissza cicire már nem volt hajlandó annyit se küzdeni érte. :( Tápszer lett a vége. Szóval inkább erőlködj vele. Már bánom h nem azt tettem. :(
2013. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
69%
Én is üvegből adom neki, én is fejem, és nekem nem apadt el. Szóval ez is változó. Nekem, amióta fejem, több tejem van például :) Szerintem nyugodtan add neki üvegből. Ha tényleg ezen múlik a jó evés, akkor legyen. Mindegy, ha üvegből is kapja, ha anyatejet kap. Én egyébként tápszerrel is pótolom, mert amúgy kevés a tejem, és semmi baja a picinek. Meg kell találni a megoldást, ami a babának és a mamának is jó, mert ha Te feszült vagy miatt, hogy nem eszik jól, ő is megérzi, és kezdődik az ördögi kör :)
2013. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is fejnem kellett az elején, mert a babám nagyon későn jött, és a túlhordott babák éhesebbek, mohóbbak, a tejem ehhez nem jött elég gyorsan. Csak kb 2 hetes koráig csináltam így, utána beindult annyira a tej, hogy volt türelme a babának is megvárni. Visszatértünk a cicire. Nagyon örülök neki, mert ezerszer kényelmesebb, mint üveget mosni, éjjel fejni alvás helyett, stb, stb. Ne add fel szerintem.
2013. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%

Fiam 42-ik hétre született, de nem akart enni :) Cici sem kellett neki. Amíg a kórházban voltunk nem volt hajlandó cicizni, csak felsírta a többit. A csecsemős nővér is próbálkozott a cicire tevésre de nem sikerült. Akkor lefejtem és úgy vittem át neki a csecsemőosztályra. Itthon is ez volt, inkább vörösre sírta magát, de akkor sem kellett neki a cici. Kézi szívóval kezdtem, de nem akart gyarapodni, tápszerrel kellett kiegészíteni, majd a férjem meglepett egy elektromossal. Ettől kezdve 20 perc alatt tetemes mennyiséget bírtam lefejni, és egyre többet. 6hónapig volt tejcsi.

Minden jót neked, és ne aggódj!! :)

2013. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
43%
A babócád ellustult... csak az első tejet szívja ki ami még könnyen jön. Azért éhes gyakrabban, mert az első tej vizes, csak szomjoltó. A babád nem jut hozzá a táplálóbb hátsó tejhez. Második kisfiamnál estünk abba a hibába, hogy két ciciből szoptattam egy evés alatt és ugyan így jártunk. A helyzet visszafordítható, de mindkettőtöknek dolgozni kell az ügyért... és főleg neked következetesnek és kitartónak kell lenned. Nekem a gyerekorvosom mondta el, hogy mit kell tennem és azóta is hálás vagyok neki! Szóval. Kicsit éheztetni kell a picit... :/ Amikor nekikezdesz: első szopi után minimum 2 óra múlva kapjon cicit, ezután pedig növeld 2 szopi között 15-30 perccel az időt egész addig ameddig eljuttok a két szopi között 3 óráig. Innentől pár napi 3 óránként etesd. Sírni fog. Te is. Sokat. De ha tényleg szeretnéd, hogy szopizzon, kitartóak vagytok akkor megéri, sikerülni fog. Mikor én ebbe a helyzetbe kerültem a feladás szélén álltam. De a dokinéni tanácsa bejött és sikerült! Akkor a kisfiam 3 hónapos volt. Helyre hoztuk a problémát és két éves koráig szopizott! Még egy tanács a bukásra: szopizás közben többször büfiztesd meg. Sok sikert!
2013. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. A lemaradt, hogy egy evés alatt, csak egy ciciből szoptasd!
2013. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nyugodtan add cumisüvegből, ha így mindkettőtöknek jó!

Én pl a kezdetektől fogva csak fejek, és nem apadt el a tejem. A fiam lassan 8 hónapos, már én kezdem "elválasztani", mert már elegem van a sok fejésből -kézi fejőm van :(.

2013. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Én is így adtam a fiamnak (a lányomnál nem volt gond), de hiába mellszívóztam, és csináltam a tejszaporítást, sajnos 2 hónap alatt elapadt teljesen, pedig nagyon sok volt :(

Remélem, neked beválik! Sok sikert!:)

2013. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
64%

Ha Neked is Neki is ez ilyen jól beválik, akkor fejd le!

Sokan csinálják ezt, és egyáltalán nem fog apadni a tej mennyisége, ha rendszeresen, naponta többször teljesen lefejed. Tapasztalatból írom.

2013. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!