Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüvegből akarom etetni a...

Cumisüvegből akarom etetni a babám, van aki így csinálja? Jó az úgy?

Figyelt kérdés

A babám nem szív le teljesen.Cicizik,de egy idő után megunja és kiköp.Pedig van még tej bennem,ha megnyomom nem is jön nehezen mégis elkezd hisztizni és nem akarja vissza venni.Akkor átrakom másik cicire...ott ugyan ez a helyzet.

Most vagy lusta és csak addig szív amíg könnyű dolga van,vagy a "felázott" bimbó nem tetszik neki.

Emellett ha cicizik 2 óránként kéri...nyilván nem lakik jól...és jobban is bukik neki.Szinte még a cicin van mikor jön vissza a tejcsi.És nem mellesleg ugyan úgy mehetek utána fejni mert 20-30 ml-eket simán bennem hagy.

Tegnap kipróbáltam hogy lefejtem magam és cumisüvegből adtam neki...hát kevesebb,vagy épp semmi nem bukott vissza és 3-4 órákat is kibírt az etetések közt gond nélkül.

Úgy vagyok vele hogy ha ezen múlik akkor egyen cumisüvegből,mert neki is jobb ezek szerint,meg nekem is hogy nem kell dupla munkát csinálnom és ki bírunk hosszabb időre is mozdulni a lakásból.

Nem mellesleg hamarabb megtelt a cicim is tegnap,miután fejtem.

2 hónapos a Bébim


2013. máj. 15. 08:58
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
58%
Minden fejben dől el! Ha akarsz szoptatni és tényleg szívből akarod és nem parázol rá, meghozod az áldozatot (akár nem mész te bevásárolni..), rááldozod az időt és türelmes vagy, akkor szerintem az esetek nagy százalékában sikerül is! Ez az én véleményem. 5 éves kisfiamat minden probléma nélkül másfél éves koráig szoptattam. Ikerlányaim közül az egyik kizárólag csak szopizik, a másik lefejt tejet és tápszert is kap pótlásként. Ha lenne rá energiám valószínűleg őt is tudnám csak anyatejjel táplálni, valószínűleg... de higgyétek el, nem könnyű 3 gyerekkel, így én ezt az "utat" választottam. És ezért senkit nem okolok, és nem próbálok meg meggyőzni senkit, hogy milyen jó a cumisüvegből táplálás mert szívből szerettem volna én őt is csak anyatejjel táplálni, de influenzásan, 39 fokos lázban nem volt rá erőm és végül aztán így alakult. Azért viszont nap mint nap küzdök, hogy az üveges etetések száma ne haladja meg a szopikat és mindig szopival kezdjük az evést. Stefiről meg annyit, hogy kevés ilyen lelkiismeretes fórumozót ismerek, mint ő. Csak becsülni tudom a hozzáállásáért. Sokan példát vehetnének róla.
2013. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Ok,feladom,nem fogok veszekedni senkivel.

Stefi és társai szoptassanak 10 percenként.Én biztos hogy nem fogok mert nem normális.

Szeretnék szoptatni,hetek óta küszködök érte,ma is ezzel szórakozok...természetesen ugyan az a helyzet.Szóval még egy darabig próbálkozok aztán ha nem,hát lesz cumisüveg.

Köszi a válaszokat.Sziasztok

2013. máj. 17. 14:45
 33/38 anonim ***** válasza:
58%
Látom, vágod a lényeget Stefi mondandójából ... :( Azt ne felejtsd, hogy senki nem akar téged bántani!
2013. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
41%
Én "Stefi és társaihoz" tartozom. Isz szoptatok és jelentem nem 10 percenként. Kisbabád 2 hónapos. Teljesen normális, hogy 2óránkènt szeretne szopizni. Olvass utána akár a neten. Van egy csomó oldal a szoptatással kapcsolatban. Pl. A La Lechte Liga. Bár mostmár rájöttem, hogy Te csak megerősítèsre vársz, hogy jól teszed ha cumisüvegből eteted. Mindegy, hogy szoptatsz, vagy cumisüvegből etetsz. Úgy jó ahogy nektek jó! Ha te nyugodtabb vagy ettől akkor az a babának is jó. Mi csak azt szerettük volna elmondani, hogy ha nem szoptatsz csak fejsz nagyobb esèllyel apad el a tejed. Sajnos ezt sem akarod megèrteni ès tudomásul venni. Ennek is utána lehet olvasni. A babának ès a szoptatásnak igen is köze van a tejtermelèshez. Az a reflex amit te írtál, hogy ha sír a gyerek beindul a tejed lassan gyengülni fog. Mert annak is köze van a szoptatáshoz. Bocsánat rosszul fogalmaztam: gyengülHET, apadHAT. Lehet, hogy te azok szerencsèsek egyike vagy akinek nem lesz gondja a fejèssel ès hónapokig képes leszel így táplálni a babád. Így legyen. :) Sok sikert ès kitartást hozzá!
2013. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 BubóBéla ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nagyon jó dolog, hogy kitartóan fejsz és úgy is oaddaod neki az anyatejet, ez is egy járható út. Viszont a leírásod alapján elképzelhető, hogy a túl sok tej, túl erős tejleadó reflex jelenthet problémát a kicsinek. A sok bukás, a szopi közbeni nyűglődés, elfordulás jelezheti ezt. Kattogó, cuppogó hangot nem szoktál szopi közben hallani nála? Nem szokott lecsúszni a mellről szopi közben? A székletei nem zöldesebbek, nem habosak esetleg? A túl sok tej is sok gondot okozhat, mert ebben az esetben nehezebben juthat hozzá a zsírdúsabb, táplálóbb hátsó tejhez, ami miatt gyakran szeretne szopni és nyűgösebb. Amikor lefejed, abból is többet kap, vsz. ezért nyugodtabb akkor és éhezik meg ritkábban.

Itt egy összefoglaló cikk róla, lenne kedved elolvasni?

[link]


Az anyatej valóban hamar megemésztődik, nem feltétlen bírnak ki 3-4 órát 2 szoptatás között, és több okból is jelezhetik igényeiket, nem csak az éhség miatt, de a fent leírt állapot is oka lehet a gyakori szopási igényének.

2013. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Hálás köszönetem az utolsó hozzászólónak!!!!!!


Nálunk ez lesz a baj.Ezt csinálja a Babám amit leír a fórum.Életemben nem gondoltam volna hogy az a baj hogy túl sok a tejem és túl gyorsan jön... :)

Megpróbálom még ezeket a pózokat aztán ha ez sem segít akkor tényleg a cumisüveg jön.De remélem hogy megoldódik és tudom szoptatni ciciből.

Köszönöm szépen a linket!!!!!

2013. máj. 19. 08:17
 37/38 xStefix ***** válasza:

A link ugyanoda vezet, azokhoz a "szoptatás-fanatikusokhoz", akikhez én is tartozom, akik nekem is segítettek a szoptatásban, és akiktől személyesen tanulom, amit továbbadok.

Én is örülök, hogy kiderült, hogy mi a problémád és meg is találtad rá a választ - amiről én és a többiek írtunk korábban, az már az egész témának a háttere. Szuper, hogy az aktuális gondot sikerült letisztázni; de ahhoz, hogy később se legyenek (nagyobb) szoptatási problémáid, mindenképp érdemes lenne arról is elgondolkodnod, amikről mi beszéltünk. A Liga honlapja, ahová a link mutat, épp a megfelelő hely a tájékozódáshoz. (És ott pont azt fogod olvasni, amikről pl. én is írtam...)


Sok sikert!

2013. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 xStefix ***** válasza:

A túl erős tejleadó-reflexre nekem a hátradőlve szoptatás volt az egyetlen megoldás. A fiam 5 hetesen két héten át sztrájkolt emiatt, de sok munka és kitartás árán sikerült megoldani a problémát.


A szopis nehézségek leküzdése időnként nagyon kemény feladat, ezt ne feledd.

2013. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!