Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüvegből akarom etetni a...

Cumisüvegből akarom etetni a babám, van aki így csinálja? Jó az úgy?

Figyelt kérdés

A babám nem szív le teljesen.Cicizik,de egy idő után megunja és kiköp.Pedig van még tej bennem,ha megnyomom nem is jön nehezen mégis elkezd hisztizni és nem akarja vissza venni.Akkor átrakom másik cicire...ott ugyan ez a helyzet.

Most vagy lusta és csak addig szív amíg könnyű dolga van,vagy a "felázott" bimbó nem tetszik neki.

Emellett ha cicizik 2 óránként kéri...nyilván nem lakik jól...és jobban is bukik neki.Szinte még a cicin van mikor jön vissza a tejcsi.És nem mellesleg ugyan úgy mehetek utána fejni mert 20-30 ml-eket simán bennem hagy.

Tegnap kipróbáltam hogy lefejtem magam és cumisüvegből adtam neki...hát kevesebb,vagy épp semmi nem bukott vissza és 3-4 órákat is kibírt az etetések közt gond nélkül.

Úgy vagyok vele hogy ha ezen múlik akkor egyen cumisüvegből,mert neki is jobb ezek szerint,meg nekem is hogy nem kell dupla munkát csinálnom és ki bírunk hosszabb időre is mozdulni a lakásból.

Nem mellesleg hamarabb megtelt a cicim is tegnap,miután fejtem.

2 hónapos a Bébim


2013. máj. 15. 08:58
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
59%
Te jó ég.... kicsit hisztis vagy... 1. Az isz szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy úton-útfélen, állandóan cicin van a gyerek... 2. Az anyatejet 2 óra alatt emészti meg a baba így 2 órànként nyugodtan meglehet szoptatni. Megjegyzem fejlődési ugràsnál nem voltam rest megszoptatni a babámat akár óránként. Nekem ez egyáltalán nem esett ne hezemre. Pár nap után visszaállt a szoptatási idő a règi kerékvàgàsba... Amúgy második babàmat szoptatom igény szerint és hidd el sokkal jobb mint a cumisüvegből etetés.
2013. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
60%
Te jó ég.... kicsit hisztis vagy... 1. Az isz szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy úton-útfélen, állandóan cicin van a gyerek... 2. Az anyatejet 2 óra alatt emészti meg a baba így 2 órànként nyugodtan meglehet szoptatni. Megjegyzem fejlődési ugràsnál nem voltam rest megszoptatni a babámat akár óránként. Nekem ez egyáltalán nem esett ne hezemre. Pár nap után visszaállt a szoptatási idő a règi kerékvàgàsba... Amúgy második babàmat szoptatom igény szerint és hidd el sokkal kènyelmesebb, higiėnikusabb, mint a cumisüvegből etetés. Jah ès igen. Van fèrjem, ès mèg 2 nagyobb fiam. Minden nap főzök, takarìtok! Ès a legkisebb fiamat mèg mindig szoptatom aki már 11 hónapos. Lehet, hogy nem fog elapadni a tejed ha csak fejni fogsz ès cumisüvegből etetsz, de sajnos nagyobb a valószínűsège mint annak, hogy sokáig tudod így táplálni a babádat. Egyèbkènt a fejèssel töltött idő többszöröse a szoptatással töltött időnek ... Èn csak segíteni szerettem vola abban, ha esetleg tovább szetetnèd szoptatni mègis a babádat. Hidd el èn is sok problèmával találkoztam szoptatás alatt, de a közèpső fiamat 2 èvig szoptattam. Volt mellgyulladás, szopisztrájk, a legkisebb fiamnál egy hónapig szenvedtem,hogy beinduljon a tejem mert császároztak, de sikeresen szoptatok ma is. .. De Te már eldöntötted, hogy a cumisüveget választod. Szíved joga. De nem kell ilyen ellensègesnek lenni azzal aki segíteni szeretett volna!
2013. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem, miért kell másoknak megmondani, hogy mi legyen nekik a jó. Ha üvegből adja az anyatejet, akkor úgy adja. Tök mindegy, ha neki úgy jó. Én próbáltam mindkettőt. A lányommal könnyen ment a szoptatás, a fiam nem volt olyan ügyes, így nála fejtem. Nekem egyik se volt különösebben pihentető. Mindkettő megkapta az anyatejet, egészséges gyerekek. Nem az a lényeg, hogy fejlődjön?
2013. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

22-es válaszoló!


Nem a két óránkénti etetésre írtam hanem amit a Stefi írt hogy óránként szoptat és akármikor,akárhol stb stb.

Érdekes eddig nem volt bajom bárki bármit írt.Nem hisztis vagyok,hanem ideges mert ez szerintem egy elég fontos kérdés.Nagyon szeretném szoptatni,ez a legkényelmesebb,legbensőségesebb dolog...DE HA EGYSZER NEKÜNK nem működik....Idegőrlő mikor pl mennék bevásárolni...

pl 10kor szopik,akkor büfi minimum fél óra mert bukik belőle mint az állat.Elindulás 10 perc és ha közelebbre megyek akkor már ott tartok hogy egy óra és még nem vásároltam csak oda értem.Na akkor jön a kapkodás meg az idegbaj hogy kilométeres sor a pénztárnál a gyerek meg mindjárt sír....ez így nem normális,így nem lehet csinálni huzamos ideig.

Szóval ami a legegyszerűbb kéne legyen,az nekünk a "legnehezebb".Egyébként nekem ugyan addig tart fejni és üvegezni,mint jól lakatni ciciből.És hangsúlyozom JÓL LAKATNI és nem csak etetni!!!!!

Most pl etettem többnyire két óránként délután 5ig.(többnyire=próbáltam kihúzni az időt)

Egész nap alig aludt,nyűgös volt.Megsajnáltam lefejtem magam 5kor...110ml-t oda adtam neki üvegből. 80-at evett meg belőle de ahogy megette 1 büfi,NULLA bukás és azóta alszik.NÉGY órája alszik!!!!!!!

Akkor valami csak nem stimmel ezzel a két óránkénti etetéssel,nem?

Oké hogy elapadhatok a fejéstől,bár nem értem hogy miért...de attól is elapadok ha nem szív le.

Tehetetlennek érzem magam,jól akarok dönteni és persze hogy a hülyeségekre kiakadok egyből...

2013. máj. 16. 21:11
 25/38 anonim ***** válasza:
48%
Hát azt nem tudom, mitől van az, hogy akkor bukik ha szopik és akkor nem ha üvegből kapja a tejet. De még mindig azt gondolon, hogy lusta kiszívni a nehezebben jövő tejet... a cumisüveggel meg csak rontasz a helyzeten (ha azt vesszük alapul, hogy szoptatni szeretnèl) sajnos az amit tírtam, hogy próbáld húzni az időt azt nem egy napig kell csinálni... nekem kb. 1 hèt volt mire rendeződött a helyzet! Èrezhetően feszült vagy,ez is kihatásl van a kicsire... sajnos ő is az lesz ha Te az vagy! figyi, a kèrdės az, hogy szeretnèd-e menteni a helyzetet vagy nyugodtab vagy ha a cumisüveget válsztod? Egyèbkènt ha a baba nem szopik, hanem csak fejed a tejed azèrt apadHAT el gyorsaban, mert nem kapja meg a cicid azt az ingert amit a szoptatásnál igen. Ez egyösszetet dolog, fizikális ès èrzelmi ingerek járulnak hozzá a tejtermelèshez. A fejèsnèl pedig mèg a fizikális inger is kisebb! Nem akrlak meggyőzni, ne èrtsd fèlre. Csak igyekszek segíteni. A babád mèg nagyon pici. mèg csakmost vannak kialakulóban a szokásai, most tanul meg a külvilágban èlni. Neki mèg a szopizást is tanulnia kell. Az első 3 hónap a legnehezebb! Próbálj egy kicsit türelmesebb lenni vele. A vásárlást bízd a fėrjedre. Mi egy hètre előre vásárolunk így csak a kisboltba kell elszaladni ha valami lemardt, azt meg egybe lehet kötni egy jó sètával!
2013. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Amit leírtál a boltba menésről, az jutott eszembe, amikor nekünk is 1 óra volt, míg elindultunk, és akkor is kínomban már készítettem tápszert, megette, és jóllakott. Emlékszem, hogy akkor 3-szor tettem vissza cicire, annyira nem lakott jól, mert egyszerűen nem jött ki rendesen, csak csepegett. Miután ráálltam arra, hogy fejtem neki, megkapta üvegből, az én anyatejemmel lakott jól, és boldogan indultunk bárhová. Két hetembe telt, mire nem csak cseppek jöttek az amúgy jól megtermett cicimből, hanem megjelent az első tejsugaracska, és egy hónap múlva értem el azt, hogy már több helyről jött sugárban a tej.

Vártam volna meg, amíg elfogy a gyerekem?

Mellesleg ide is írtam, leírtam az egész sztorimat, és Stefi minden kérdésre válaszolt előtt is meg utána is, de azt az egyet pont kihagyta. Ennyit Stefi okosságairól, meg arról, amikor az éjjelnappalszoptatásmániások jönnek a nagy tanácsukkal: Szoptass igény szerint!


Tapasztalatom az oldalról, innen:

Aki úgy született, hogy szoptatómasinaként működik a cicije, tegye össze a kezét, hogy nincsenek, nem voltak gondjai a szoptatással. Aki olyan alkat, az 0-ról literre tud magának tejet fejni, akinek nem lehet, annak nem lesz, meg lehet oldani másként, más tejével, vagy tápszerrel, és akinek meg el akar apadni, azé el fog apadni, ha szoptat, ha maga feji le, és üvegből adja. Ez van.


De, amikor valaki lefeji az anyatejet, és azt adja oda üvegből a babának, és ezért le van szólva, hát, akkor rendesen lehidalok. Én is ezt választottam, sokkal több volt vele a munka, de megérte, és hozzáteszem, hogy 1 hónapomba telt, mire sikerült elapasztani.


Az én tapasztalatom, hogy a gyakori fejés, amit én 2-3 óránként csináltam, még éjjel is, ugyanolyan, mint a szoptatás. Ha csökken a fejések száma, akkor fog csökkenni a tej mennyisége is.


Szerintem ez egy nagyon jó téma volt a Kérdezőtől!


Én is inkább a cumisüvegből adtam a babámnak, aki végigaludta az éjszakát, és több órákat aludt napközben is, mikor áttértem erre a megoldásra.


És, ezeket a tapasztalatokat jó, ha mások is olvassák, akik hasonló cipőben vannak.

2013. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Jó,most hagyjuk a bevásárlást,mert nem látsz mögé.

Leírom egyszerűen:


Cicin:

Nem lakik jól

Nem pihen eleget,

Bukik,akár órák múlva is

Ugyan úgy fejhetek

ugyan úgy elapadhatok mert nem szív le teljesen.


Üvegből:

Jól lakik

Jót pihen

Nem bukik

Kopra kiürülök


Ezek nem feltevések hanem a tények!!!!

És hetek óta dilemmázok,nem két napja.A dokinál ajánlottak szoptatási pózokat de már nincs olyan amit nem próbáltam ki.


Tejem rengeteg van,nem egy helyről spriccel,nem csak csöpög,tehát nekem 10 perc fejés egy cici.


Ja és a logika!Abszolút nem értem a gyereknek mi köze a tejtermeléshez....A gyerek a szopómozdulattal segíti hogy lejöjjön a tej,ha sír elkezd folyni...legalábbis én élni nem tudok melltartó betét nélkül.

Viszont maga a tej termelés attól jön létre hogy üres a cici.és attól van sok tej ha sokszor üres a cici.

Mi van azzal az anyukával aki egyáltalán nem tud szoptatni mégis van teje?

Volt a kórházban olyan anyuka akinek a korán volt a babája és csak egy cicije volt alkalmas a szoptatásra mégis tudta fejni a másik cicijét is?

Nem értem miért üldözik a nőket a szoptatással tűzön vízen át...Tény hogy az anyatej mindennél jobb és én is anyatejet akarok adni a babámnak ameddig csak lehet.De szerintem ugyan mindegy hogy ezt milyen formában kapja meg.

2013. máj. 17. 09:07
 28/38 xStefix ***** válasza:
59%

Nézd, én is végig mentem azokon, amiket te felsoroltál. Sőt, voltak ennél rosszabb dolgok is. Én megtaláltam a kiutat, ezért bátorkodom "osztani itt az észt". És az általam is javasolt tanácsokkal nemcsak nekem, hanem (időnként rajtam keresztül) másoknak is sikerült kilábalni már a gondokból. Nem ok és logika nélkül írom le ezeket, csak számodra (és a hozzád hasonló gondolkodásúak számára) tűnnek hülyeségnek, mert te (még) nem ismered ill. érted az egész dolog valódi lényegét. Én már igen, mert túl vagyok a legnehezebb pillanatokon és így utólag látom, mi éri meg jobban és mi nem.

Szívesen elmesélném neked is, hogyan működik a baba, mi a tejtermelés menete, mi igaz az emésztéssel kapcsolatban, és egyáltalán, hogy PONTOSAN mit takar az iszk szoptatás, de mivel úgy látom, hogy nem vagy rá nyitott, inkább nem teszem. Bár remélem, hogy valaki egyszer helyre teszi azokat az információkat, amik most még nagyon nincsenek a helyükön. (Amiket felsoroltál ellenérvként, annak a 90% tévhit, vagy azon alapuló félreértelmezés, de sajnos még mindig a köztudatban élnek.)


Egyébként dietetikus-hallgató vagyok és nem vagyok szoptatási tanácsadó, csak hogy korrekt legyek. De képzem magam szakmailag is a szoptatásban, úgyhogy nem vagyok laikus sem. Illetve 4 évnyi saját szoptatási gyakorlatom van, és jópár anyukám az elmúlt 3,5 évben, akiknek tudtam segíteni.


De természetesen a te jogod eldönteni, mit teszel, én mindenképp tiszteletben tartom a véleményed. Csak segíteni szerettem volna, mert arról, amit én írtam, előttem még senki nem szólt - pedig, HA a szoptatást választod, akkor ez a legcélszerűbb út, ezen várható a legkevesebb buktató. De nyilván nem mindenki gondolkodik úgy, mint én vagy a hozzám hasonlók; én senkire nem akarom ráerőltetni magam. Sok sikert kívánok a további próbálkozásaidhoz!

2013. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Egész nyugodtan etesd üvegből. Én is azt csinálom, mert nekem alapból kevés, szóval tápszer is kell. A napi 6 etetésből 3 tápszer, 3 anyatej, mert ennyit sikerül összehozni egy nap alatt. És ha szeretnél egy jó cumisüveget, szívből ajánlom a Medela Calma cumiüveget, amit nekem is itt ajánlott egy anyuka. Ez úgy működik, mint a cici, tehát csak akkor jön a az üvegből, amikor a baba szívja. Így legalább van egy kis cici feeling :) Ja, és ha felborul véletlenül az üveg, nem folyik ki belőle a tej :) Igaz, nem olcsó.. a Brendonban vettem, ott 7ezer volt. Nyugodtan mondhatod, hogy atyaég, na ezt azért nem, de ha kipróbálod, meglátod, hogy tényleg jó. Én is döbbentem, ráadásul nem vet fel a pénz, de erre rááldoztam, és nem bántam meg.
2013. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 xStefix ***** válasza:
61%

26-os: Remélem, nem engem "vádolsz" azért, amiért nem úgy sikerült a szoptatás, ahogyan szeretted volna. Ha konkrétan tőlem vártál választ, miért nem kerestél meg privátban? Igaz, hogy nem mindig vagyok elérhető és néha elnézek egy-két levelet, amit sajnálok is, de nekem is van családom, két gyerekem, egyéb teendőim... a szabadidőmet áldozom az itteni anyukákra, "társadalmi munkában".


Kicsit bántó, amit írtál, hogy ennyit rólam, azért, mert neked nem segítettem. Nem érzem ezt korrektnek.

Arról nem beszélve, hogy én "csak" megalapozott javaslatokat meg lelki támogatást tudok itt adni. Meg tudok magyarázni dolgokat, utánajárok kérdéseknek, ha én se tudom a választ, keresni tudok további segítséget stb. - de én senki helyett nem tudom megoldani a saját (szopis) problémáját. Ha az anyuka nem nyitott, nem befogadó ezekre a dolgokra, az önmagában nem baj; de ezért nem is én vagyok a felelős.

2013. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!