Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüvegből akarom etetni a...

Cumisüvegből akarom etetni a babám, van aki így csinálja? Jó az úgy?

Figyelt kérdés

A babám nem szív le teljesen.Cicizik,de egy idő után megunja és kiköp.Pedig van még tej bennem,ha megnyomom nem is jön nehezen mégis elkezd hisztizni és nem akarja vissza venni.Akkor átrakom másik cicire...ott ugyan ez a helyzet.

Most vagy lusta és csak addig szív amíg könnyű dolga van,vagy a "felázott" bimbó nem tetszik neki.

Emellett ha cicizik 2 óránként kéri...nyilván nem lakik jól...és jobban is bukik neki.Szinte még a cicin van mikor jön vissza a tejcsi.És nem mellesleg ugyan úgy mehetek utána fejni mert 20-30 ml-eket simán bennem hagy.

Tegnap kipróbáltam hogy lefejtem magam és cumisüvegből adtam neki...hát kevesebb,vagy épp semmi nem bukott vissza és 3-4 órákat is kibírt az etetések közt gond nélkül.

Úgy vagyok vele hogy ha ezen múlik akkor egyen cumisüvegből,mert neki is jobb ezek szerint,meg nekem is hogy nem kell dupla munkát csinálnom és ki bírunk hosszabb időre is mozdulni a lakásból.

Nem mellesleg hamarabb megtelt a cicim is tegnap,miután fejtem.

2 hónapos a Bébim


2013. máj. 15. 08:58
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem hogy aki azt írta csinálhatom cumisüvegből miért van lepontozva?

Oké hogy a szoptatás a legjobb,tény és való...de pl nekem van egy barátnőm akinek kevés volt a teje,majd elapadt így a baba nem szopizott és mire vissza jött a teje akkor meg már nem akart,így fejés és cumisüveg maradt.Fél éves a baba és még anyatejes.

Ezért mertem kipróbálni ezt a lehetőséget.

Na de tegnap voltunk dokinéninél és azt mondta próbálkozzak...beszéltünk pózokról erről arról,de már nincs új a nap alatt.Mi már mindent kipróbáltunk....utolsó tanács hogy fejjek egy kicsit az előtejből hogy fellazuljak és hátha könnyebb neki kiszívni a táplálóbb részt is.

Amúgy ne drasztikusan nézzétek...nálunk nincs baj,bőven jó a súlya,nő,okos,ügyes baba,minden rendben van vele...az én nyavalyám ez a 2 óránkénti szoptatás.Nem azért mert fáj vagy valami...bármit elviselek csak neki jó legyen...

Hanem az hogy vásárolni se,és sehova máshova nagyon nem jutok el NYUGODTAN mert minden perc ki van számolva hogy ne kezdjen el az úton ordítani a ciciért és akkor turbo sebességgel rohanni haza mert sajnálom szegényt.És erre a doki,az asszisztens és a védőnő is egyhangúan bólogatott hogy nem normális hogy 2 óránként enne....

Amúgy annyira nem vészes...most szemétkedek egy kicsit hogy húzom az időt...de a vége ugyan az...ugyan azt csinálja cicin.

Na majd meglátom mi sül ki belőle.Ha nem tudok már mit kitalálni akkor fejek.

Egyébként ez is érdekes mert hogy elvileg attól van tej ha ki van ürítve gyakran a cici...viszont a baba is hozzájárul...és a genetika is hogy ki meddig TUD szoptatni...

Örök kérdés ez...

Köszi a választ mindenkinek! :)

2013. máj. 16. 09:41
 12/38 xStefix ***** válasza:
46%

Kérdező, dehát a babád teljesen jól működik! ;)


Nézd. Az igény szerint (és sőtpláne a kizárólag) szoptatott babák simán ilyen gyakran szopiznak, főleg ennyi idősen! Vannak ugyan, akik ritkábban, de sokan vannak, akik ennél jóval gyakrabban is (pl. az én fiam is, ennyi idősen óránként). De nem az a fontos, hogy hány óránként vagy hogy így kéne meg úgy kéne, mert valaki ezt mondta.. - a lényeg MINDIG az, hogy neki jó legyen! És ha NEKI ez az igénye (most épp), akkor "kutyakötelességed" megfelelni neki! :)


Az idő meg a (házon kívüli) teendőid AKKOR okozhatnak problémát az iszk szopi mellett, ha nem úgy állsz hozzá, ahogy "kellene" vagy ahogy inkább ÉRDEMES LENNE..! Ezen azt értem, hogy ha nem vagy készen "bárhol bármikor" megszoptatni a babádat, akkor valóban macera lehet a dolog, mert számolgatni kell, tervezgetni kell, rohanni kell haza. De, ha a SAJÁT HOZZÁÁLLÁSODAT ÉS CSELEKVÉSEIDET módosítod (és nem a babádat próbálod szoktatgatni, vagy ami sokkal kockázatosabb!, a szopási szokásaiba nyúlkálsz bele /fejés-üvegezés/), akkor hirtelen sokkal könnyebb lesz/lenne az életed!

A lányommal én is így voltam, mint te, hogy nem szerettem volna házon kívül szoptatni. (Legalábbis úgy sejtem, hogy így vagy vele.) Így aztán vagy rohantam én is haza, vagy nem mentünk sokáig sehova. Most a fiamnál már sokkal rutinosabb és okosabb vagyok - őt tényleg iszk szoptatom, vagyis bárhol, bármikor. Ha útközben, akkor simán házon kívül is.

Mi kell ehhez? Először is a fenti hozzáállás. Ő nekem az első, és ha szopit kér, akkor minél hamarabb kap is.

A második a lazaság. Eleinte én is feszélyezve gondoltam arra, hogy hú, házon kívül kellene szoptatni, hogy fogom megoldani, meglátnak-e, olyan "izé" dolog "kivetkőzni" magamból stb. Aztán némi tervezés meg próbálkozás után rájöttem, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga. Amikor a baba jelez, hogy szopit szeretne, (én legalábbis) nem azon agyalok, hogy juj, mit fognak hozzám szólni, hanem azon vagyok, hogy alkalmas helyet találjak magunknak. Onnantól nem én vagyok a fontos, hanem ő, és egyszerűen nem is figyelek másra.

A harmadik a szervezés, a logisztika. Már pocakosan úgy jártam a várost, hogy figyeltem, hol lehetnek olyan helyek, padok, "sarkok", ahol könnyen és láthatatlanul meg tudom majd szoptatni a fiam, ha kellene. Ezeket aztán megjegyeztem magamnak és később fel is használtam. Mivel nincs autónk, hanem gyalogosan járunk, ez nagyon hasznos előrelátás volt részemről.

A negyedik pedig a megfelelő eszközök: szopira alkalmas öltözet, kendő vagy takaró, pelus; és némi ügyesség, de ezt a gyakorlat hozza.

ENNYI az egész.


Hidd el nekem, hogy ha veszed egyszer a bátorságot (mert szerintem ez leginkább ennek a függvénye!) és kipróbálod a házon kívüli diszkrét szoptatást, meg fogod látni, hogy sokkal kényelmesebb és egyszerűbb, mint BÁRMI más! Nem kell haza rohangálni a szopi miatt, és nem kell fejegetni, üvegezni, aggódni, hogy a 40 fokban mikorra buggyan meg a tej vagy a tápszer... Aztán pedig esetleg amiatt újabb problémák elé nézni, hogy apadni kezd a tej vagy cumizavaros lesz a baba... Hanem ott és akkor szopatsz, amikor a baba kér.


Az én fiam már 1 éves, de őszintén mondom, azokban a hónapokban voltam a legszabadabb, amikor még csak szopizott, mert bárhol ehetett/szopizhatott, ahol kérte. Amióta mást is eszik, AZÓTA sokkal röghöz kötöttebb vagyok, mert a szilárd ételeket meg kell főzni, tárolni kell, melegíteni kell, kanál, előke kell hozzá, meg kell állni megetetni... Szóval akármilyen fura is, egy MÉG CSAK szopizó babával lehet az ember a legbátrabb, mert neki csak Anya meg a cici kell - de azt meg bárhol megkaphatja. Csak módot kell rá keríteni! ;)


Szerintem próbáld ki, semmit nem vesztesz vele! :) És nem utolsó sorban ennek NULLA a kockázata a szopira nézve - míg a fejésnek sajnos nem.

2013. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Harmadik babámat etetem cumisüvegből anyatejjel, három óránként fejek és saját babám mellett még egy másiknak is adok tejet,mert hál' istennek sok van. Nagyon sokat idegeskedtem az elsővel, és sokáig próbáltam mellből eteni, de soha egyszer sem lakott jól, mert nem is bírta kiszívni és a mellbimbómat sem bírta bekapni, így elegem lett és elkezdtem fejni. Ugyanez a szitu volt a másodiknál is. Most a harmadiknál már nem kínlódtam, rátettem mellre a kórházban, beindult a tej és adtam neki üvegből már ott is. Nem érdekelt ki mit mond, ha egyszer a mellem "gagyi", akkor ez van. A két nagyobb 1 éves koráig kapott anyatejet. Az első hónapokban éjszaka is fejtem, most már nem, 4 hónapos lesz, átalussza az éjszakát 2 hónapos kora óta, ugyanúgy mint a többiek, és már csak nappal fejek 3 óránként.

Sok előnye van: bárki meg tudja etetni, nem kell, hogy folyton ott legyek (a másik kettő rengeteg időmet lefoglalja), a felesleget leadom és le is fagyasztom, akár 2 napra is el tudunk a férjemmel kirándulni menni. Sokat ostoroztam magam eleinte, de a gyerekorvos is megnyugtatott, a lényeg ANYATEJET kapjon.


Csak azért írtam le az esetemet, hogy lásd, így is lehet és te is ki tudsz mozdulni otthonról nyugodtan!

Üdv!

2013. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Stefi!


hát most erre nem tudom mit mondjak.Teljesen más vonalon haladsz mint én.

Ne haragudj de nekem nem kell egy cicifüggő gyerek....Így jártam elején...a rokonoknak hála,meg ugye annak hogy első baba...ha sírt már raktam is cicire...szépen függő is lett,de szerencsére még időben leszoktattam.

Az igény szerint nem azt jelenti hogy úton útfélen,óránként össze vissza.Az emésztését gyönyörűen tönkre lehet ezzel vágni...neked nincs védőnőd aki ezeket elmondja?

És amúgy....újszülött korában...hangsúlyozom ÚJSZÜLÖTT korában beállított 3 óránként evett...érdekes módon elég volt neki.

Most 2 hónaposan meg nem elég szinte a 2 óra?Hát vissza felé már csak ne fejlődjünk.

Igen is hogy 3-4 órákat már 2 hónaposan ki kell bírnia.

És nem,nem érdekelne ha a főtér kellős közepén kéne megszoptatnom,de ez nem normális hogy 2 óránként kér enni!!!!!

Ja és egy baba életében más se számít csak a RENDSZER,és nem attól leszek sz*r anya mert nem adok neki minden pillanatban cicit mikor kinyitja a száját.


Utolsó!


Beszéltem ma barátnőmmel.Ő a nulláról hozta vissza fejéssel a tejét napi 1 literre.Neki genetikájából adódóan is kevés volt a teje mégis fél éves korig elhúzta a szoptatást.

2013. máj. 16. 15:03
 15/38 anonim ***** válasza:
62%
Stefi szoptatásitanácsadò és védőnőnőnek tanul... a babàdnak valòszìnűleg fejlődési ugràsa van. a többszöri szopizàssal növeli a tejtermelést..
2013. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
66%
Igen tudjuk, Stefi rendszeresen osztja itt az észt. Előbb-utóbb mindenki találkozik vele, ha akar, ha nem...:)
2013. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Hát ennél nagyobb butaságokat össze se irkálhatna...de ő tudja :D


Biztos hogy nem tejnövelés mert kiköp...szóval nem lakik jól,ebben biztos vagyok.Nem értem miért csinálja...Azt is mondják hogy ilyenkor 2-3 hónapos kornál megcsappan a tej,vagy megváltozik...hát én ezt sem tapasztalom mert van tejem rendesen.

2013. máj. 16. 16:38
 18/38 anonim ***** válasza:
62%
Neked butaság, másnak jó tanács. Persze csak annak aki a babája jvényei szerint szeretne szoptatni. Szopisztrájk? Nem jött meg mostanàban? Nem használsz valamilyen új kozmetikumot, öblítőt? Nem jön a foga?
2013. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Én is igény szerint szoptattam, de nem óránként. Azért az nem teljesen ugyanazt jelenti ám.
2013. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

jo tanacs?az hogy ejjel nappal uton utfelen rakjam cicire?ez jo tanacs egy hasfajos babahoz.

te is ha raennel a felig emesztett kajara allandoan kivancsi vagyok meddig birnad.Nem mellesleg igy jol kitolsz magaddal is mert egy perc nyugtod nem lesz,gondolom haztartasod meg ferjed neked is van.


Nem menstrualok,mindenbol ugyan azt hasznalom.

2013. máj. 16. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!