Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatók, hogy...

Igény szerint szoptatók, hogy jut időtök a háztartásra és magatokra?

Figyelt kérdés
Két hetes a fiam, és (gondolom, a meleg miatt is) szinte állandóan cicin akar lenni. Alig alszik napközben az elmúlt pár napban. Fog ez változni? Már nagyon szeretnék rendet rakni, de addig nehéz eljutni...

2013. júl. 11. 09:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Az enyém is igény szerint szopizik.

Reggel 6:30-kor kel, szopizik, de még 7:30, 9-körül is szopizott, felvan 9:30-10 -ig, most aludt el.

Ilyenkor alszik 3-4 órát, akkor megcsinálom amit kell.

1 körül kel, szopi, majd felvan 1-2 órát, megint szopizik, s alszik 6-7 -ig.

Szopizás, Fürdés, szopizás, 10-re alszik el.

1- körül kel hajnalban, de szopi után vissza is alszik, majd kel 4 körül, s 6:30-kor, mert mindig akkor kel mikor a férjem kel munkába.

Szóval napközben 1x alszik hosszút, de alvások között felvan.

4 hetes, de 1 hetes kora óta ez a napi rendje, így tudok vele kalkulálni, mert van egy nagyobb lányom, akivel ki kell mozdulni erre arra, főzni mosni , játszani ...

2013. júl. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az igény szerint szoptatás nem egyenlő azzal, hogy éjjel-nappal a mellemen lóg a baba, simán van időm mindenre.

Mondjuk az igaz, hogy az első hetekben én is úgy éreztem, hogy a nap javarésze szoptatással telik, de ez az időszak erről szól, később ritkulnak-rövidülnek az alkalmak.

2013. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a nagyobb hitte azt, hogy az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy 24 órára rácsatlakozik a cicire és onnantól kezdve a mellemre tapadva éli az életét, cicivel a szájában alszik, aztán igény szerint kortyolgat amikor kedve van... 10 napos volt, amikor előkerült a cumi mert egy 4 órás folyamatos szoptatás után kiborultam. Aztán ahhoz tartottam magam, hogy szopizás után fél óráig nem teszem újra mellre. Pár nap után beállt a rend.
2013. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

ha még csak 2 hetes, akkor csak pár napja vagytok otthon, esetleg apa is otthon van, jár neki 5 nap szabi, ha van anyukád vagy anyós segítség, segítsenek ők, te meg csak a babával legyél. a takarítással ne foglalkozz, ha a férjedet zavarja, majd megcsinálja, mondd el neki lépésenként, tanulékonyak, hidd el.

hozass ebédet, este meg egyetek hideget.

Ha nincs segítség, szerezzél vkit, 1-1 alkalomra, max 1000 per óra, kell, hogy jusson rá. én 6 hétig alig keltem fel.

2013. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

simán jut másra is idöm söt a 3éves dacos lányomat is nevelem + 5 honapos igény szerint szopizo babámat szoptatom

illetve háztartást vezetek

2013. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%

Normális esetben az igény szerinti szoptatás is beáll 3-4 óránkéntire. Ne hagyd neki, hogy csak cumizzon a cicin órákig, vagy 20 percenként, mert abba hosszú távon kikészülsz. Kezd el kialakítani a napirendet, és ki fog derülni, hogy neki hány óránként (!) van igénye táplálkozni. De ez nem az állandóan a cicin levés jelenti, az csak arról szól, hogy nem eresztjük el anyát magunk mellől.

2 gyerekes anyuka

2013. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Azt én is érzem, hogy rendszer kéne, de hogyan alakítsuk ki? Nem lehet letenni, mert sír. Ti hogy csináltátok?

Cumi nem okozott zavart?

2013. júl. 11. 13:49
 8/24 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ezért hmmm hogy is mondjam... működésképtelen ez az egész i.sz. szoptatás. (Persze azokra az esetekre gondolok, ahol az anyukának nem egyetlen célja az életben a nagybetűs Anyaság, hanem meg szeretne maradni feleségnek, barátnak, igényes, ápolt nőnek. Akiknek ez nem fontos, azoknak telitatlálat ez a mostanság trendi anyatej őrület. Erre lehet fogni a plusz 15 kilókat, a zsíros, lenőtt hajat, a bezárkózást. Bocs a szókimondásért.)A gyerek olyan lesz, amire tanítod. Ha arra, hogy 24/7 a mellen legyen (ha ez az igénye, akkor ez az igény szerinti szoptatás), a világ meg úgyis alkalmazkodik, az elég félrevezető szegénynek. Az egyik válaszoló 6 hétig alig kelt fel. Ez lenne a követendő példa? Nem kellene megállnia az életnek. Persze, ha belefér, hogy 4 évig szoptasd és 6 évig a ti ágyatokban aludjon, a szex pedig távoli emlékké fakuljon, akkor az i.sz. szoptatást neked találták ki. Szerintem az újszülött is tanítható. Szeretettel, türelemmel és hittel, hogy tényleg megvalósítható.
2013. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az egyik válasz alapján végül úgy döntöttem, kipróbáljuk, hogy fél órán belül nem kap újra cicit. Gondoltam, ez még olyan időköz, amit kibírunk akkor is, ha sír, ő meg nem hal szomjan közben. :) Az elején tényleg sírt, de aztán elringatódott, és el is aludt. Kezd nekem gyanús lenni, hogy épp a sok ciciztetés miatt nem tudott kikapcsolni és elaludni.

Jól hangzik amúgy az igény szerinti szoptatás, de egyrészt nem mindent old meg az evés, másrészt biztos van olyan gyerek, akinél egyszerűen kivitelezhetetlen. Azért az túlzás, hogy enni nem tudok miatta. Nem ragaszkodom órához, de meg kell tanulnia nem mindent szopival megoldani.

2013. júl. 11. 17:50
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Lájk
2013. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!