Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl lehet etetni egy anyatejes...

Túl lehet etetni egy anyatejes babát?

Figyelt kérdés

kisfiammal 2650 grammal jöttünk haza (2850-nel született), most 9 hetes és 5400 gramm, 59 centi (naponta 3-4-5 kaksi is van, és sok-sok pisi) :)

folyton cicin van, teljesen egészséges, vidám, eleven ja, és nem hasfájós, nem bukik, csuklani se csuklik telepocak miatt... a dokinéni és a védőnéni szerint sokat hízik, és szerintük ez nem jó. hallottam mástól is, hogy megterheli, stb. éééén nekem ez fura, nem is találok a neten a túl jól gyarapodó babával kapcsolatban bármilyen írást...

vajon tényleg túletethető és elhizlalható egy anyatejes baba?


2013. júl. 29. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

2 hónap múlva itt fogod a következö érdést feltenni, hogy miért nem hízik a babád...

Ez ilyen, nem nem lehet túletetni, majd amire vigyáznod kell, ha nem csillapodik az étvágy, hogy a hozzátáplálásnál lassan tegyed, kevés cukorral, zsirral....

2013. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Igen. A tápszer és az anyatej is hízlal, ha egész nap eszi a baba. Ne túl jó gyarapodásra keress rá, hanem a csecsemőkori elhízásra.
2013. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Ha csak anyatejet eszik,és nem bukja ki,nem fáj tőle a hasa akkor nem eteted túl.3 pindúrom van,anyatejesek voltak,és 3 hónaposan megduplázták a születési súlyukat.Majd ha mozog akkor kevesebbet fog gyarapodni.:-)Remélem segítettem!
2013. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint még a tápszerest sem lehet túletetni, vagy emiatt kövérré hizlalni. Átmenetileg lehet, hogy husis lesz és amikor elkezd mászni, járni, akkor pont olyan lesz, mint amilyen alkatilag,
2013. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


NEM lehet egy anyatejes babát túletetni, lehet, hogy csak szomjas és azért nyammog kicsit. Ugyanilyen volt az enyém is.


Leírom nekünk, hogy alakult a súlya:

2900 Születési súly

2780 hazaadási súly (-120)

3300 2 hetesen (+520)

4150 4 hetesen (+850)

4800 6 hetesen (+650)

5500 9 hetesen (+700)

6350 13 hetesen (+850)

7000 19 hetesen (+650)

7800 26 hetesen (+800)

8150 32 hetesen (+350)

8750 39 hetesen (+600)

9200 47 hetesen (+450)

9250 52 hetesen=1 évesen (+50)


14 hónapos koráig nem evett mást csak anyatejet, mert nem fogadott el semmit, de még nem is ivott mást még vizet sem még a legnagyobb kánikulában sem, hiába próbáltam mindennel a szó szoros értelmében. A védőnőt is első gyerek lévén sírva hívtam, hogy nem iszik a gyerek semmit 35 fok van és félek nehogy baja legyen, megnyugtatott, hogy vannak ilyen akaratos babák és tegyem többet mellre, mert a tej eleje vizesebb és ezzel oltja a szomját ha éhes akkor tovább cicizik, de nem lesz semmi baja!!!

33 hónapos koráig cicizett, mert előbb nem tudtam elválasztani, mondjuk nem is akartam.

Jelenleg 3,5 éves és gyönyörű, egészséges, ügyes, okos nagyfiú! :D


Most várjuk a hugicáját aki ha minden igaz november közepén érkezik a családba. :D

2013. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Az igaz, hogy az alkattól, a génektől függ, de ha nem etetsz egész nap egy hízásra hajlamos babát, akkor nyilvánvalóan nem fog elhízni!
2013. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is folyton cicin volt. Gyönyörű kis duci baba lett belőle. Doktor nénink azt mondta, hogy amíg anyatejes, addig nem baj. Másfél éves koráig jóval több kiló volt, mint a vele egykorúak. Pedig nem volt egy egyhelyben ülő baba. Igazi kis energiabomba, mindig szaladt, ugrált, mászott. Ducin is előrébb tartott mozgásfejlődésben, mint a többi vele egykorú. Most két éves, az utóbbi fél évben 12 cm-t nőtt úgy, hogy közben a súlya nem változott. Persze azért próbálok odafigyelni az étlapjára, de azért nem tagadok meg tőle mindig mindent. Még mindig szopizik kétszer naponta elalváshoz.


Szóval szerintem etesd nyugodtan, amíg jókedvű és kiegyensúlyozott, addig nem csinálhatod rosszul :-)

2013. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok


Lemaradt, hogy most 14.5 kg egyáltalán nem mondanád meg róla, hogy babaként milyen kis husis volt. Szalad, jön-megy, ugrál egész nap.

2013. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!