Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már nem akar szopni, mert a...

Már nem akar szopni, mert a cumisüvegből könnyebb. Vissza lehet ezt még fordítani valahogy? Lehet még 100%-ban anyatejes baba?

Figyelt kérdés
Most 2 hetes babám 3 naposan kórházba került, épp akkor, amikor belövellt a mellem. sajnos nem tudtam szoptatni, lefejve, cumisüvegből kapta a tejem és mivel nem volt elég, a nővérek kiegészítésként adtak neki tápot is. Sajnos emiatt most, a hazaérkezése után sincs elég tejem, kell a pótlás. A problémám az, h a tejem mennyisége nem hogy nő, hanem csökken (iszom serkentőket is), mivel a babám egyre kevésbé motivált, nem akarja szívni, nem akar megküzdeni érte, mert kitapasztalta, h utána majd jön a cumisüveg, amiből könnyedén be lehet kajálni. A cicin meg vagy bealszik (ha nem annyira éhes) vagy keservesen sír (ha nagyon éhes). Tudtok tanácsot adni, h hogyan inspirálhatnám szopizásra? Sajnos a pótlást nem hagyhatjuk el, mert a tejem önmagában nem elég.

2013. aug. 4. 11:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tudok linket mutatni, mert most sehogy se találom, de ha megadod az e-mail címed, elküldöm szívesen a fájlt.
2013. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jó tanácsokat kaptál, fogadd meg őket. Én csak annyival egészíteném ki, ha fejsz rendesen, minden szopi után, akkor nőnie kell a mennyiségnek, nem fogsz elapadni, ettől ne félj. Nekem mindkét gyermekem koraszülött volt, két hónapon keresztül fejtem nekik, és amikor hazavihettem őket, nulla tápszer, nulla cumisüveg mellett elegendő tejük volt. Egyik két évig, a másik egy éves korig szopizott. Ja és nyugtatócumink sem volt soha. Sok sikert kívánok!
2013. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 xStefix ***** válasza:

Sok-sok testkontaktus: ha nincs pokoli kánikula és van rá lehetőséged, eszközöd, hordozd a babádat, csodákat művel! Serkenti a tejtermelésedet, a babádat is megnyugtatja és a szopási kedvét is visszahozhatja. Ha ez nem megoldható, akkor is sokat legyetek bőr-bőr kontaktban, hogy érezzétek egymást.

Akár nappal, akár éjjel, ezt erősítheti a közös (együtt) alvás ill. mellen altatás is, ha a babád hajlandó szopival elaludni (legalább átmenetileg érdemes ezt megengedni neki).

Sok sztrájkoló babánál beválik a félálomban való szoptatás: akár elalvásnál, akár alvás közben, amikor úgy látod, hogy picit felszínesebben szuszog, érdemes lehet megkínálni cicivel, hátha elfogadja.

Az üveget pedig tényleg azonnal el kell tenni, mert további "kísértést" jelent, ha használod.

Az SNS is jó ötlet, amit feljebb javasoltak, de mivel újonnan véve elég húzós ára van, szerintem inkább akkor próbáld meg, ha a fenti módszerekkel sehogy se akar javulni a helyzet, vagy ha a babád nagyon sztrájkol és előreláthatóan sokáig kellhet még pótolni. - Illetve van még egy házilag sk készíthető típusa is, keress rá itt a fórumon, volt valaki, aki leírta, hogyan kell "legyártani".

Fejni addig is kitartóan fejj, ha nem nagyon megy még a szopi, és lehetőleg próbálj nyugodt maradni, mert a tej nem szereti a stresszt...

De szerintem menni fog, csak legyél kitartó és türelmes! :)

2013. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt és külön köszönet azért, h mindenki konstruktívan állt hozzá. majd írok a fejleményekről, ha lesz egy kis időm, hátha érdekel valakit, illetve hátha tudtok további jó tanácsokkal szolgálni. (a védőnő nem tudott, de most már kezdem kitaposni magamnak az utat, úgyhogy nem baj, megyeget nélküle is)
2013. aug. 12. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!