Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptatás alatt nem...

Aki szoptatás alatt nem fogyott az mit diétázott, sportolt, hogy beinduljon a fogyás? Szoptatás alatt mit lehet sportolni ami nem megy a tejtermelés rovására? Lehet diétázni? Kinek, hogy sikerült fogyni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 hónapos anyatejes.Fogyni szeretnék 10-15kg-ot szép lassan.Csak azt nem tudom,hogy kezdjek hozzá,hogy ne apadjon el a tejem?!Sajnos pajzsmirigy alulmükődés miatt híztam meg terhességem előtt 3hónap alatt 20kg-ot mire kezelve lett a betegségem.Mire le ment volna a súlyfeleslegem babás lettem így hát maradt a túlsúly:165cm magas vagyok és 80kg.

2013. aug. 19. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első 2 gyermekemnél volt így, de nekem kicsit több túlsúlyom volt, konkrétan 35kg. Tudsz diétázni, de nem ész nélkül, mert elapad a tejed.

A fehér kenyeret cseréld le teljes kiőrlésűre. Egyél zsírmentes dolgokat, húsból is. Ha nincs laktózérzékenysége a babádnak, akkor ehetsz napi 2 joghurtot, ezt tízóraira és uzsonnára. A reggelid legyen bőséges, sok zöldséggel, gyümölccsel. Ha szereted, akkor csinálj sok levest, de ne rántással.

A vacsira figyelj oda legfőképp, ott pl a barnarizs natúr husival tökéletes, utána egy alma pl.

A lényeg, hogy lefekvés előtt 2-3 órával már ne egyél.

2013. aug. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szoptatás alatt is tudsz úgy fogyni, hogy nem éhezel, nem apad el a tejed.Egy ilyen pár hónap alatti szoptatás melletti 12 kg-s fogyásról van is egy jó videó, meg az egészséges fogyásról egy remek orvosi előadás.Ha esetleg érdekel szívesen elküldöm emailben.
2013. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet tornázni-van baba-mama torna-itt olyan gyakik vannak,ami még tejserkentő is.ne ugrálj,lábemelések-nagy séták mehetnek simán-de ha véreznél 1-2 nap maradjon ki..én már alig várom a 6hetet..
2013. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk, csak én 2 hete szültem. Én az előző babómnál úgy csináltam, hogy napi 500 kalóriával ugye többet éget el a szervezetünk, amiért anyatejet állít elő. Ezt lovagoltam meg. Konkrétan kiszámoltam az alapanyagcserémet, és nem ettem 500 kalóriával többet. Ez nekem 2000-2500 kalória/nap. Ez nem kevés, ha belegondolok, hogy máskor 1500-al fogyóztam. Így a tartalékokból vette el a +500 kalóriát, és fogytam. Heti 1 kg-ot, csak kicsit figyeltem jobban az étrendemre, konkrétan összeírtam, és kiszámoltam naponta. Kihagytam az édességet, a cukros italokat, és kerültem a péksütiket, de rendesen ettem azért. Szobabicajoztam is mellette, szép lassan, 5 percről indulva. Figyelni kell, hogy a méreganyagok ne menjenek át a tejbe, illetve elkerülni az izomlázat, mert megváltozik a tej íze, én így csináltam, és bejött. Most is így akarom, szerintem el is kezdem pár napon belül, mert 20 kg-ot szeretnék nyárig fogyni, ami elég sok. [link]

[link]

itt elég jól leírják

sok sikert hozzá!

2013. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2013. aug. 20. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!