Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem lesz a baba fogékonyabb a...

Nem lesz a baba fogékonyabb a betegségekre, ha folyton sterilizáljuk az edényeit?

Figyelt kérdés
Nem elég napi szinten elmosni, és 3-4 naponta sterilizálni?
2008. júl. 3. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincsnek edények,mert össz vissz egy kiskanalat haszál a vitaminhoz meg a cumiját.A kanalat csak beledobon forróvízbe,és amikor kihült,akkor kész a sterilizálás.A kezét is mosatlanul veszi a szájába,amikor rájön,hogy mindent megszopizik.Illetve ebben a nagy melegben egy pohár,amiből a vizet szoktam neki kínálni.A mellemet is csak leöblítem (azt sem mindig,mert éjjel azt sem tudom hol vagyok) mielőtt enni kezd.

Még elég kifejletlen az immunrendszere,de pont ezért az immunanyagokért szopizik.Ha tápszeres a baba az más.Ő nem részeül abban a különleges védelemben,amiben egy anyatejes gyermek,így gondolom,neki tényleg sterilizálni kell a dolgokat.

2008. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeintem amíg még újszülött, érdemes minden alkalommal sterilizálni. Hallottam olyat is, hogy az anyuka soha nem sterilizálta a cumisüveget, mégsem lett soha beteg a gyerek, volt olyan is, hogy egyszer-kétszer hagyta ki, és szalmonellás lett a baba, és kórházba került.(Az is lehet, hogy semmi köze a sterilizáláshoz, és máshol kapta a fertőzést..) Ez azért szerencse kérdése is. Úgy gondolom, hogy azért kell a pici babákat jobban védeni a fertőzéstől, mert az immunrendszerük most van kialakulóban, és ha valamilyen súlyosabb fertőzést kap el, az végzetes is lehet. (hányás, hasmenés). Szerintem miután megszületik a baba, fokozatosan találkozik mindenféle kórokozóval óhatatlanul is, ami pedig pont az immunrendszerének aktivizálására jó. A legjobb immunerősítő egy babának a nagyobb testvér(ek) és a szoptatás.
2008. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hónapig kizárólag sterilizáltam a cuccait, bár a tanácsadó könyv 6 hónapot ír. Szerintem az sok a fent említett okok miatt. Eddig még semmi baja nem lett. Most 3 hónapos.
2008. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Én soha semmit nem fertőtlenítettem, a rágókát is csak lemosom, ha leesik. Mondjuk nekünk soha nem volt cumink, cumisüvegünk. A mellemet meg le sem mosom, hisz az anyatej fertőtlenítő hatású.

5 hónapos kislány anyukája

2008. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát azért a cicit nem árt lemosni...főleg ebben a melegben, mert a tej ebben a melegben romlik, még a cicin is az apró tejrészecskék és a bacik elszaporodnak rajta. Aztán vakarászhatod az mellbimbódat, meg körülötte és kenegetheted rózsamézzel a baby száját. Na mindegy. Ezt csak az előző néninek írtam :)

De, szerintem is elég napi szinten elmosni, naponta sterilizálni, én is így csinálom. De a tejes cumisüveget, s annak cumiját nem árt azért használat előtt forróvízben fertőtleníteni az imént említett bacik miatt. A játszócumikat én is csak mosom, aztán sterilizálom..egy héten 2szer kb.

Szép napot mindenkinek!

2008. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 naponta sterilizálni..kimaradt a 3as az előbb, bocsánat :)
2008. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vízzel lejön a kórokozó a cicimről, ha már az anyatej nem fertőtleníti le?

néni..

2008. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túl sterilizálni semmit szerintem, minálunk is a minimális serilizálás megvolt úgy 4 hós koráig, azóta nem használunk semmiféle cumit, a tányérkáját kanálkáit meg forró mosogatószeres vízzel mosom el. Már nyolc hós lesz és mászogat, sokszor megnyalja az útjába kerülő dolgokat, mindent nem lehet sterilizálni.
2008. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Eleinte én is sterilizáltam de már beleuntam. Fölösleges. Mosogatószerrel elmosok mindent jól elöblitem és kész! 9 hetes babó anyukája
2008. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!