Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babám nem tud...

Anyatejes babám nem tud kakilni, görcsei vannak ordít mit tegyek? Ha kéri megszoptathatom akkor is ha fáj a hasa?

Figyelt kérdés
3 hetes a kislányom,most vettünk espumisant.De még csak pukizott.
2013. okt. 4. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha fáj a hasa és szorulása van, akkor ne szoptasd! Csak rosszabbul lesz tőle.

Masszírozd a hasát, hátát, vagy egy hőmérő végét kend be olajjal, és dugd a popsijába. Sokszor ez is segít.

2013. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hőmérőztem is de nem sokat segített,csak pici kaki jött!
2013. okt. 4. 20:35
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha nem szoptatom meg akkor meg azért ordít! Akkor mit adjak neki hogy ne legyen éhes??
2013. okt. 4. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szoptatás mindig elindítja a gyerek beleit. Igaz, szorulása nincs, de szoptatás közben jön belőle a legnagyobb adag...

Tornáztatni próbáltad? Térdeit feltolod a hasára, aztán kinyújtod a lábát. Nálunk ez segít, ha nagy a küzdelem.

2013. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megszoptathatod, sőt, beindul az úgynevezett gyomor-bél reflex, EZÉRT KAKILNAK AZ ILYEN PICI BABÁK SOKSZOR ÉPPEN SZOPTATÁS KÖZBEN.
2013. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem akartam csupa naggyal írni, de ficánkoltak az ölemben.
2013. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem gond utolsó,aranyos vagy! Mennyi idős ficánkád??
2013. okt. 4. 22:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nyügődött a lányom én is mindig cicire raktam. Vagy beindult tőle a bélmozgása vagy megnyugtatta. A lényeg, hogy ne szenvedjen. A masszírozás és a láb hashoz nyomkodása is segíthet. Én a hőmérőzést utolsó körre tartogatnám.
2013. okt. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél szélcsövet, az üreges, és nem csak a kaki jön ki, hanem a levegő, igazából erre van. Azonnali megoldás, mi ezt használjuk.
2013. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szoptatott babánál heti egy kaki is normális. Nem biztos, h a hasfájás és a kaki összefügg, ezt neked kell kitapasztalnod, de ez sokszor elég lassan megy :(


Ha éhes és sír, szoptasd meg, természetesen :) kakilni nem biztos, h nehezebben tud attól, hogy még eszik, az éhség és a fájdalom meoldása egyaránt lehet a szopi. MEleg vizes fürdő, szélcső, olivaolajos masszázs a pocaknak, akár "ültetés" is. Sok sikert!


A második fiam is nagyon nehezen kakilt az első pár hétben, de aztán megoldódott magától a dolog :)

2013. okt. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!