Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek ikrei születnek annak...

Akinek ikrei születnek annak van a melleiben elegendő tej?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 08:50
 1/2 xStefix ***** válasza:

A tejtermelést a szoptatás (a baba szopási hatékonysága, gyakorisága) határozza meg. Minél többször és alaposabban kiürül a mell, annál több tej termelődik.

Persze vannak egyéni különbségek, de általában elmondható, hogy egy nő simán tudhat ikreket szoptatni, sőt akár többes ikreket is (bár ehhez már sok segítség kellhet).


Hogy hány gyereket lehet képes egyetlen nő szoptatni (vagyis mennyi tejet tud összesen termelni), arra azt a választ kaptam, hogy a 17. században azt hiszem Franciahonban törvényben szabályozták, hogy egy szoptatós dajka max. 7 gyereket szoptathat egyszerre... szóval nagy a kapacitás. :)

2013. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem voltak ikreim, egyszerre csak egy gyereket szoptattam, a sajátomat, aki a "környék legcombosabb gyerekévé"( idézet doktornénitől) hízott a tejemtől és őmellette 8 hónapig két másik babát is etettem. Az egyik kizárólagosan az én tejemet kapta 6 hónapig, a másik babának pedig napi 3-5 dl jutott.
2013. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!