Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik, hogy ha éhes, nem...

Létezik, hogy ha éhes, nem "üvölt" és 5 órát egyben végigalszik éjjel? Többi lenn

Figyelt kérdés
2 hónaposom egész este nyugtalan volt, tejem se volt már semmi szerintem (estére ez tipikus), nem tudott enni szinte semmit este 11-kor, amikor már aludni is el szokott menni. Nem sírt sokat (bizonyos pózban apa karjában elcsendesedett), de csak éjjel 1-2 óra körül tudott elaludni reggel 7-ig. Ez mind az éhség miatt volt, vagy az éhes baba nem hagyja abba a sírást, sem nem tud aludni?
2013. nov. 28. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát, belefáradhatott szegény és inkább elaludt. Ha nincs elég tejed ne éheztesd, hanem adj neki tápszert.
2013. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl fáradt volt, ezért elaludt. Ha éhes lett volna, ennyit nem alszik. Hasa nem fáj? Ha nincs tejed pótolj tápszerrel, ahogy az első írta.
2013. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha éhes, sír. A tejtermelésben pedig normáis, h este kevesebb van. Váltogasd a melled, miből gondolod, h nem elég neki?


Lehet, h más baja van, hasa, foga fáj, arra megnyugvást szokott hozni a testkontaktus. A bizonyos pózban elcsendesedés inkább hasfjásra utal...

2013. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, hasfájós, ezért is gyanús, hogy abban a szokásos pózában jól érezte magát, de szerintem ezen túl éhes is volt. Észreveszem a melleimen, ha "üresek", tudom, mikor milyenek, illetve milyen az, amikor jót eszik belőlük,vagy milyen az, ha nem akar már jönni semmi. Igaz, hogy éjféltájban lett volna neki még pár korty tejci, de azon már ordított, és nemigen akarta enni.
2013. nov. 28. 19:42
 5/17 anonim ***** válasza:
AMikor laposabb, szöttyedtebb a melled, az nem azut jelenti, h nincs benne tej, hanem hogy a szopás közben termelődik, nem "pang". Ez a szoptatással töltött hónapokkal egyre inkább így lesz nap közben is.
2013. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
na de hát a baba 5-10 percet tölt a mellen csak -- ennyi időt alatt mégis mi tud neki termelődni?! (nem szeret annyira szopizni, illetve ha tele a cici, ennyi idő alatt kész vele)Egyébként nem az első babám, szóval tesóval van már másfél évnyi szoptatós tapasztalatom (de lehet, hogy ezzel semmire sem megyek)
2013. nov. 28. 21:15
 7/17 anonim ***** válasza:
Az aatt az 5-10 perc alatt is termelődik, gondolj csak arra, amikor nyáron szomjas a baba és csak 2-3 kortyot szopik, alig fél perc alatt, az is "jön"
2013. nov. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
de az a pár korty nem elég a jóllakáshoz. Én nem tudom azt hinni, hogy szoptatás közben termelődik meg a tej java, mert a szopi csak 5-10 perc, az igény pedig legalább 8 deka tej. Ehhez muszáj, hogy folyamatosan egész nap termeljen a szervezet, szerintem. Ha a baba az ő 5-10 perce alatt csak pár csepp tejhez jut és ott vége, akkor nem fog tovább szopizni, mert csalódott és elkeseredett lesz...Leglábbis az én babám; azt hiszem
2013. nov. 29. 10:38
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem az összes tej termelődik szoptatás alatt, nem így értik. Hanem közben IS. Nekem reggelre akkorák, mint egy lufi, kőkemények, egy mellből lefejek 2,5 decit. Napközben szottyadt puhák, mégis benne van 1,2 deci, és még fél óra után is jön, tehát közben IS termelődik a zsíros, laktató rész.
2013. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
fú, hát a 2,5 deci nagyon durva, úgyhogy nem is csodálkozok azon, ha neked így mindig elég tejed van. Én inkább nem is mondom, hogy milyen mennyiségeket termelek
2013. nov. 29. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!