Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik, hogy ha éhes, nem...

Létezik, hogy ha éhes, nem "üvölt" és 5 órát egyben végigalszik éjjel? Többi lenn

Figyelt kérdés
2 hónaposom egész este nyugtalan volt, tejem se volt már semmi szerintem (estére ez tipikus), nem tudott enni szinte semmit este 11-kor, amikor már aludni is el szokott menni. Nem sírt sokat (bizonyos pózban apa karjában elcsendesedett), de csak éjjel 1-2 óra körül tudott elaludni reggel 7-ig. Ez mind az éhség miatt volt, vagy az éhes baba nem hagyja abba a sírást, sem nem tud aludni?
2013. nov. 28. 17:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Naponta egy liter Lactoherbet iszom két filterrel. Próbáld ki te is. Ha csökken a mennyiség, Urtica Urens 5CH homeós bogyót is szedek mellé. Na meg ha húsos ételt eszem, azt is megérzem. :) Mivel a te babád rövid idő alatt végez az evéssel, nem éri elég inger a melledet. Ha van rá időd és kedved, szerintem fejj még szoptatás után pár percig akkor is, ha nem jön semmi, mert az inger fontos.
2013. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, napi 100 ml-t sikerült így felhoznom egy literre. Biztosan neked is sikerül majd. :)
2013. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg igaz, hogy attól, hogy puha a cici még jön belőle. Nekem 10 hónapos, 8,5 kg-os lányom van, hogy egész nap csak szopizik, mérhető mennyiséget alig eszik, mégsem éhes és tök puhák a melleim egész nap. Mikor elkezd szopizni, 1-2 perc után belövell a tej és jön belőle. Nekem az elején kőkemény lufik voltak, ömlött, spriccelt a tej, most meg mondom totál puhák és mégis jön belőle, mert az enyém viszont artikulálatlanul üvölt, ha véletlen éhes. :D Szóval NO para. Ha szopizni akar, akkor szopni fog, ha éhes, akkor is. Ha cicin van, előbb-utóbb jön belőle. Ja, és a fejés és a szopás nincs összefüggésben. Én az elején egy mellből simán lefejtem 200 ml-t, de most már egy cseppet sem tudok fejni, mert a fejésre nem indul meg a tejleadás, más az inger, mint a szopinál. Hat hónapos kora körül volt egy ilyen parám, mikor elkezdtek látványosan puhulni a cicijeim, hogy akkor most fogy a tej, De a baba megoldotta, többször kért cicit és voálá több lett a tej. :)
2013. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatásokat, tanácsokat. Én mondjuk sose tudtam lefejni 2 decit, az nekem rengeteg! Azért (is) félek a baba éhségétől, mert nem vagyok benne biztos, hogy ő türelmesen szopizna hosszasabban -ha igen éhes- vagy akár egész nap, mert születésétől(!) fogva olyan szinte mint egy cumizavaros vagy szopisztrájkos (ez időközben feljavult egy adott szintre): legtöbbször nem veszi be rögtön a cicit, hanem "vergődik" előtte-körülötte :(
2013. nov. 30. 10:59
 15/17 anonim ***** válasza:

Fú mintha magamat olvastam volna :)

Nálam is második baba.. Első fél órát elvolt evéssel, a második 5 perc alatt mindig végzett. 5 hónapos koráig szoptattam, de mindig bennem volt a para, hogy vajon jól lakott - e. Első babánál mellem nekem is lufik voltak nem tudtam hason aludni második babánál meg mintha üres lenne. Havonta mégis szépen gyarapodott.

Én sajna nem tudtam mit kitalálni, csak bíztam abban, hogy jól lakik.

Ha szépen gyarapszik a babád, akkor ne idegeskedj. Ha éhes lenne akkor annak hidd el hangot adna :)

2013. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
És miért csak 5 hónapig szoptattad végül, ha kérdezhetem?
2013. nov. 30. 18:59
 17/17 anonim ***** válasza:
Mert elkezdett nőni a bölcsesség fogam és annyira fájt, hogy gyógyszert vettem be és utána már nem szerettem volna. Átálltunk a tápszerre és utána sokkal nyugodtabb volt. Vagy lehet, hogy csak az én nyugodtságomat vette át, hisz akkor már szemmel látható volt, hogy mennyit eszik. Amúgy a tápszert is pillanatok alatt benyomta :)
2013. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!