Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatásért rajongó anyukák...

A szoptatásért rajongó anyukákat szeretném megérteni?

Figyelt kérdés
Nem provokálni szeretnék, csak megvilágosodni. Nem azokra gondolok, akik teljesen természetes és normális módon anyatejjel etetik a babájukat, ameddig lehetséges és jól esik, hanem azokra, akik kb eufórikusak ettől. Mindenhol, minden helyzetben mindenkinek az orra alá dörgölve. Mi vezérli őket, mi zajlik bennük?
2013. dec. 2. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Benned mi zajlik??!
2013. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki büszke rá, nem kevés meló van benne sokszor. Én most tapasztalom, 3. gyerekem van, 4 hónapos. Eddig anyatejleadó voltam a nagyokkal, most meg sokszor üvölt a kicsi, mert nincs tej. Mert most nem fejtem lustaságból... És bizony számolom, hogy még 2 hó, tartsunk ki, sikerüljön... Mindkettővel ment, remélem, most is fog, hogy 6 hóig ne kapjon mást. Veszem a homeós bogyókat, iszom a teát, van tej, de néha van üvöltés is, ha nem azonnal, nem annyi... Szóval büszkeség, hogy hurrá, sikerült, persze dicsekedni nem szoktam vele, minek, kinek? Eufórikus nem vagyok tőle, csak magamnak szeretnék bizonyítani, hogy harmadszorra is sikerülhet. Persze, ha nem, azt is túlélem...
2013. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Azt gondolom, hogy nem igazán van/volt igazi sikerélményük az életben és azt, hogy szoptatni tudnak csak a saját érdemüknek vélik. Azért dörgölik más orra alá, mert végre valami jól megy nekik, ettől többnek érzik magukat azoknál, akikkel szemben egyébként csak kisebbségi érzésük lehet. Nekem ez az elméletem.
2013. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Jó dolog szoptatni, én is imádom, és nem azért, mert nem volt más sikerem, (diploma, 3 nyelvvizsga, jól fizető munkahely, rendes férj) hanem azért mert megküzdöttem érte. Császáros voltam, az első héten a szájába sem vette a fiam a cicit, de folyton fejtem, holott eleinte azt se tudtam, hogy kell, majd miután hazajöttünk, nagy kínok árán sikerült rákapatnom, (amitől véresre szívta mindkét bimbóm) és így nem kellett neki tápi, most 7 hónapos, és még szopizik, Nem érzek igazából eufóriát, de a kitartásomra igenis büszke vagyok, mert ismerek olyat, aki már 3 nap után ráhagyta a dolgot. Az, hogy más orra alá dörgölni..nem értem... nem hiszem, hogy ez olyan hatalmas dicsőség, hogy valaki szoptat, tök természetes, nem kell kérkedni vele, ha nem kérdezik.
2013. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
4-es. Nem sikerült megértened kikről írtam. Nem a Te típusodról, hanem a mindenkinek erőszakosan a szoptatás szépségeiről regélő, szemellenzős nőkről. Ezen az oldalon sok ilyen van, szerencsére élőben már nem olyan vérmesek, mint névtelenül. 3-as vagyok.
2013. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3as-5ös: Nem agresszív reagálásnak szántam, csupán válasznak, nem vettem magamra, és egyet is értek veled bizonyos fokig. Ismerek olyan nőt, aki csak erre lehet büszke... Mindössze igyekeztem az összes megjelent nézőpontra reagálni :)
2013. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem vettem agresszív reagálásnak kedves 4-es, csak tisztázni akartam kikre gondolok. Már ide is tévedt ahogy látom pár ilyen hölgy, mert már 0%-on állok. Ez is tipikus viselkedés tőlük.
2013. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
hmm...van akinek fáj az igazság...normális véleményt nem tud írni, csak lepontozni. Gratulálok nekik!
2013. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
ugye újra ''divat'' a szoptatás..és hogy meg ne szolják őket..aztán jönnek ide,a tápszeres topikba,és oltogatják azokat akik nem szoptatnak.mert az anyatej ''isteni eledel''.el kell keserítsem az embereket,hogy nem az..mert nem lesz beteg a gyerek.családba 3 éves koráig szopizott és havonta beteg.az enyém elejétől tápszeres,jelét sem mutatja a betegségnek.akkor miről beszélünk?lehet pontozni
2013. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
9es! Azért nem kell mogorvára venni a hangot, itt eddig normális beszélgetés folyt... Amúgy meg a hideg kiráz attól, hogy "divat" a szoptatás... miért? Az szerintem alap, hogy aki teheti, szoptasson, mert IGENIS AZ A LEGJOBB A BABÁNAK! Szó sincs arról, hogy csodaszer, vagy hogy véd a betegségek ellen, de sokkal jobb, mint a tápszer, józan paraszti ésszel: az egyik természetes, a másik mesterséges. Szó se róla, nem szólom le azt, aki nem tud valamiért szoptatni, a tápszerrel ugyanúgy felnő a gyerek, de nem csak "divatból" kéne szoptatni. Az meg, ha valaki NEM AKAR szoptatni...az ne vállaljon gyereket. Viszont aki azzal kérkedik, hogy "hú, én vagyok a király, mert szoptatok" az nem százas, mert ez tök természetes, akkor kérkedjen azzal is, hogy mikor jár vécére kb. 4-6-8as voltam
2013. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!