Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki soha nem...

Van itt olyan, aki soha nem fejt, mégis elég volt a teje sokáig?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy sehogy se sikerül, de nem is érzem úgy, hogy annyira dagadna a mellem, hogy szükséges volna. 2 hetes a kislányom, eddig szépen fejlődik, most még biztos elég neki a tejem. Viszont félek tőle, hogy pár nap múlva már kevés lesz neki. Késő már elkezdenem fejni? Ti hogy csináljátok? 2 fajta mellszívót is próbáltam, pár ml jött csak le, még eltenni is felesleges. Mikor az egyikből szopizik, a másikból kicsöpögő tejet szoktam felfogni egy kispohárba, így volt hogy 30 ml is összejött csak a csöpögésből. Most kb. 3 óránként szopizik, felváltva szoktam szoptatni, hol az egyik, hol a másik mellemből. De 1-2 napja van, hogy átteszem még kicsit a másikra is, mert még rágja az öklét, miután a másikon bealudt, de felébred 2-3 perc múlva.
2013. dec. 4. 13:24
1 2
 11/13 xStefix ***** válasza:
100%

Én csak az első két hétben fejtem, mert az első napokban a kh-ban külön voltunk - aztán meg olyan túltermelésem lett, hogy másfél hét volt, mire leapasztottam. Azóta se kellett, najó, de 1x, amikor 8 hósan elzáródtam. De egyébként nem fejek, másfél éves a fiam.

A nővérét 3 éves koráig szoptattam, de 4 hós kora után már ott se fejtem. (Addig se kellett volna, csak akkor még nem tudtam ennyit a szoptatásról.)


Kérdező, a melled teltsége szépen lassan el fog múlni, de ez természetes, ne aggódj rajta. Ahogy beáll a mennyiség, a tej már szoptatás alatt fog termelődni, nem annyira köztes időben, úgyhogy már nem leszel olyan kerek, mint eddig.

Ha elég ez egyik melled, akkor elég, de ha nem, még mindig ott a másik, használd nyugodtan. ;) A tested arra a tejképzésre fog ráállni, amelyiket rendszeresen csinálod: ahogy a babádnak és neked kényelmesebb.

Az igény szerinti szoptatás pont azért jó, mert így a tejed mindig alkalmazkodni tud a babád igényeihez: ha ritkábban szopik, csökken, ha gyakrabban, akkor nő a tejmennyiség (pár nap alatt).

Fejni pedig nem szükséges, ha mindenkor elég időt lehet a babád a melleden.

Jó babázást! :)

2013. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
3as vagyok: Nyugi, az fiam 8 hónapos, mégse mindig tudom, mit akar :) Az a lényeg (szerintem), hogy ők is folyamatosan változnak, így ami 2 napja még jó volt, már egyáltalán nem jön be, tehát ha az első napokban nyugodtan szopizott, és jóllakott, az nem biztos, hogy ezt így kívánja folytatni is :)
2013. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Julie S ***** válasza:
100%
Én csak az első két hétben fejtem annyit, hogy ne feszüljön a mellem, utána beállt a dolog. Két hónapos múlt a lányom és pont az elmúlt napokban belehúzott és többet cicizett, mint szokott... rögtön több lett tőle a tejem, pedig én semmit nem tettem érte. Se fejés, se semmi egyéb. Nagyobb volt a kereslet, igazodott a kínálat. :)
2013. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!