Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire fontos a szoptatás maga?

Mennyire fontos a szoptatás maga?

Figyelt kérdés

Az a fontos, hogy anyatejet kapjon, vagy az is fontos, hogy ciciből kapja ezt meg? Lesz bármi hátránya abból, ha a tejet lefejem és úgy kapja meg üvegből?

(Ugyanúgy ölelem közben, beszélek hozzá, puszilgatom, stb.)



2013. dec. 10. 12:52
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
49%

"Ezt én sem értem hogy akinek van teje miért nem szoptatja a gyerekét ? Miért kell fejni ?"


Én nem szerettem szoptatni, pl ezért. Undorodtam tőle.

2013. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 xStefix ***** válasza:
89%
Egyébként fejés közben is ugyanazok a hormonok szabadulnak fel, mint szoptatás közben, csak esetenként nem akkora hatásfokkal, bár nem tudom, ez mennyire bizonyítható. Az oxitocin inkább a lazaságért, nyugalomért, a prolaktin az utódgondozási magatartásért felelős.
2013. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
41%
Ha ez az utolsó válasz csak provokáció, akkor elég gyenge volt, ha pedig nem az, hát akkor meg nem kell szülni, ha undorodunk a szoptatástól, a szülés nem életcél, lehetsz boldog gyerek nélkül is... Undorodsz tőle...hm..de a fejéstől nem??? El sem hiszem, hogy milyen nők (nemm ondanám anyának) vannak manapság...nem szoktam soha acsarkodni itt, de elegem van,....egyik a lyukát félti, a másik a mellét, a harmadik a kutyát előbb beengedi az ágyba,. mint a gyerekét, a másik KÉRI a császármetszés, aztán meg egy ilyen, aki undorodik a szoptatástól...most komolyan, mi az isten átka van ma a nőkkel? 23 éves létemre esküszöm öregnek érzem magam a sok "önmegvalósító" jólány között....Istenem...
2013. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Jesszus, dehogy, nem arról van szó, hogy nem akarom szoptatni. Dehogy! A babám jó alvó 4 órákat simán alszik, nekem meg irreálisan kevés a tejem, ezért szoktam szoptatás után és köztes időben is fejni, hátha több lesz. Eleinte ébresztgettem, mert mindenki mondta, hogy a gyakori mellretétel majd segít, de csak borzasztó zokogás és újra és újra belealvás lett belőle, ezért fejni kezdtem. Sokáig harc volt a szoptatás is, nem akarta elég mélyen bekapni, de most már jó. Viszont épphogy annyi a tejem, hogy két étkezés között össze tudom fejni, többszöri fejéssel és mindkét mellből, amire neki egyszer szüksége van. Kevés a tej, de kisajtolom magamból, csak ha szopizik, akkor a negyedét eszi meg, elalszik bele, felébresztem, sír, szopizik, türelmesen vár, de persze belealszik, aztán éhesen ébred, és így tovább. Ezért odaadtam neki, amiket alvás közben lefejtem és jóllakottan pihen tovább. A tejem nem akar több lenni, pedig minden szokásos praktikát kipróbáltam. De úgy gondoltam, még mindig jobb így, hogy végül is tejet kap, mint ha szopival keveset eszik, és pótolnom kell tápszerrel. Érzem, hogy ez a jövő vár ránk, csak a kötődést sem akarom elveszíteni. Nem érdekel, mennyire lóg a mellem, vagy mennyit fogyok (már mindent leadtam, ami a terhességgel feljött rám), ezek a külsőségek nem befolyásolják a döntéseimet. Köszönöm mindenkinek a választ és a sok személyes tapasztalatot!
2013. dec. 10. 13:49
 15/39 anonim ***** válasza:
13-as vagyok! Elnézést, Kérdező, ez nem neked szólt...
2013. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 xStefix ***** válasza:
78%

Hajjaj, ezzel most kihúztad a gyufát. ;)

Egyébként van igazság abban, amit írsz. Sajnos sok szempontból nagyon messzire kerültünk az eredeti "állapotunktól", és ez néha tényleg nem a jobbik irányt jelenti. A modern életforma egy csomó egyébként igen értékes és hasznos tulajdonságot lassan kinevelt belőlünk, ezért is szokták azt emlegetni, hogy a mai kor embere elidegenedett önmagától. Persze nem mondom, hogy szívesebben élnék a régmúltban vagy a világtól elzárt helyen, de az tuti, hogy régen ill. néhány helyen még ma is sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb a lét, mint itt a modern "nyugati" világban.

És sajnos tipikus példa erre a család mint egység, és az utódgondozás, gyermeknevelés is. :(

2013. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki nem szoptat, hanem feji a tejet, még lehet ugyanolyan jó anya!!!!!!


Az első gyerekemet egy évig szoptattam. Viszont a második gyereknél szülés után annyira ödémásak voltak a melleim, hogy bimbóvédővel sem jött össze a szoptatás. A kórházban hiába kértem segítséget, a védőnőmről meg inkább nem is beszélnék... Ennek ellenére nem tápszerrel etettem a gyereket, hanem bevállaltam a fejést annak minden nyűgjével és macerájával (mert igaza van az előzőeknek, a szoptatás tényleg sokkal egyszerűbb és természetesebb). Az eltelt 13 hónap alatt nem csak a fiamat etettem anyatejjel, hanem 8 hónapig egy tejtesót is, és egy percig sem éreztem magam rosszabb anyának mint az első gyerekemnél akit szoptattam. Tehát üzenem annak a korábbi válaszolónak aki a maga 23 év élettapasztalatával elítéli a fejő nőket, hogy kerülhet még ő is hasonló helyzetbe, a világ nem csak fehér vagy fekete!

2013. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudtam előre, hogy undorodni fogok. De, a fejéstől is undorodtam, de nem annyira, és büszke vagyok rá, hogy nem tápszereztem emiatt! Akkor meg az lenne a baj, ugye? :( Még jó, hogy nem neked kell megfelelnem.
2013. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez bennem is felmerült nemrég... épp tegnap. Baromi nehéz szülésem volt, sürgősségi császárral a végén, aztán meg nem ment a szoptatás, most meg nincs elég tej. Tegnap kikapcsolódásból megnéztük az ezer éves Kék lagúna c. filmet, amiben döbbenetemre a semmit sem tudó fiatal kislány megszült gyakorlatilag a bokorban, és utána a kisbabája rácuppant a cicire és kész is a sztori. Én meg nézek ki a fejemből ilyen kálvária után, hogy "Jah, persze..."
2013. dec. 10. 13:56
 20/39 xStefix ***** válasza:

Kérdező, de miért gondolod, érzed úgy, hogy a gyakori szoptatással nem jó úton jársz?

Én úgy értem az írásodat, hogy amikor fejsz és úgy adod, akkor ő nyugodtabb és többet alszik (ez érthető). Amikor viszont csak szoptatod, akkor kicsit kaotikusabb a lét, mert pl. egyszerre kevesebbet eszik vagy belealszik, ha épp. - Viszont tudod-e, hogy az igény szerinti szoptatás az gyakran pont ilyen? Nekem úgy tűnik, mintha csak ez a fajta tudás hiányozna a háttérből és onnantól már nem is lenne probléma, hogy így "kellene" szoptatnod. Nem lehet, hogy azt várod, hogy a szoptatás is egyfajta menetrend szerint menjen, de mivel nem így megy, azért csalódott vagy és aggódsz...?

2013. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!